• Krátkometrážní
  • Rodinný

Keilu ein mahar (2022)

Drogy se mi hnusí a v tomto filmu jich bylo až moc. Není to špatný film, herci v pohodě, kamera i zvuk taky, ale uchovat si ho nepotřebuju.

Thomas14 (2018) (seriál)

Tato minisérie byla zeditována do jednoho filmu pod názvem Oktober Dreng.

Oktoberdreng (2018)

Jedná se o původní minisérii Thomas14 zeditovanou do jednoho filmu.

Pojď si hrát (2021)

Ujetá matka a kluk, který je zamilovaný do kamaráda, který se k němu chová nadřazeně. Celé je to nasnímané zoom kamerou.

El intercambio (2023)

Na podobné téma bylo natočeno spoustu filmů méně či více vtipných nebo trapných, ale v tomto případě je to jiné. Krátká stopáž, má to spád, ale nic není urychlené. Skvělí herci, žádné srdceryvné drama, hlavní postavy se (v rámci žánru sci-fi) chovají přirozeně a nemůžu pochybovat nad jejich přátelstvím. Nepodařilo se vyladit hudbu, která místy spíš rušila, a zatímco scéna Matea s Lucií byla přirozená, u Matea s Lukasem to moc neodhadli. Nelze než doporučit.

Bez věcí nad věcí (2018)

Velmi dobrý námět s tou aplikací, ale to je bohužel to jediné, za co film stojí. Jinak je to trapné, rádobyvtipné s okopírovanými klišé ze spousty jiných filmů.

Prokletí nepláčou (2022)

Fatima se snaží klofnout chlapa, co je celkem pochopitelné, protože sama žena v muslimské zemi určitě není něco, po čem někdo touží. Selim se hledá a je otázka, co vlastně chce, kam míří. Film, který možná o něčem vypovídá, ale nezaujal tak, aby mi stál za uchování.

Cheng gong bu xi ban (2023)

Je určitě fajn mít hezké vzpomínky na učitele, který nám dal něco víc než jen znalosti dle školních osnov. Tento film je nejen o tom a myslím, že se povedl.