• Krátkometrážní
  • Rodinný

Miluju tě a bolí to (2023) (seriál)

Nic neobyčejnýho, prostě jen další "výrobek z pásu".

Con spiro (2022) (studentský film)

Obyčejná rodina? No, to bude asi jako s tou definicí normálnosti. Ne moc chytrá matka nezvládající výchovu synů, z nichž ten starší má takové chování, že já bych za něco takovýho kdysi letěl přes celou místnost. A tato pražská matka si vyrazí na hory v domnění, že jde na procházku do lesoparku. Černá komedie, ovšem při uvědomění si, že takových lidí věřících kdečemu, není zrovna málo, je to spíš horor. Skvěle zahráno, kluci fakt dobrý. Strašný zvuk.

Období hurikánů (2023)

Příběh z prostředí, kde by asi běžný Evropan nechtěl pobývat. Vyprávění pohledem několika osob mi v tomto případě sedlo. Transvestita je jako obvykle terčem slovních nadávek, ale spousta lidí je za něj pochopitelně rádo. Kamera je opatrná, zřejmě aby divák nebyl až moc znechucen. Ke konci pokulhává scénář.

Nikdy neříkej nikdy (2023)

Příšerný kýč jak bič, bod dávám za prostředí a Vladimíra Ďatelinku.

Torment (2017)

Těžko hodnotit děj, je otázka, kolik toho vychází ze skutečnosti a co je už (ujetá) představa tvůrců. Moc nechápu, proč se takové filmy vůbec točí, je to absolutně o ničem. Uznávám ale, že některé záběry daly zabrat, tak za tu snahu...

And We Collide (2021)

Příběhem tak nějak odnikud nikam, chybělo trochu víc odvahy hlavního hrdiny, možná ho měl hrát někdo s drobnější postavou, možná mohl být scénář odvážnější v jeho jednání. Závěr se zdá být nadějný, nicméně překonat sociální rozdíl v jakémkoliv vztahu není nic snadného.

Výšlap (2022)

Nejen humor okolních zemí je nám obvykle velmi blízký, což dokazuje i tento film. Skvělý výběr herců, krásné prostředí, pěkná ukázka generačního rozdílu v přístupu k citovým věcem.

Todos los incendios (2023)

Obvyklý příběh hledání sebe sama, zde to měl hlavní hrdina těžší o nevšední "zálibu". Na druhou stranu ale nejde o emoční drama, což oceňuji, protože tím se film stává více přirozeným. Technicky dobře zvládnuté, některé scény jsou podexponované, takže je lepší film sledovat v tmavém prostředí. Úspěchům na festivalech se nelze divit.

Si supiese (2021)

Klasický příběh muže středního věku, který má rád zajdy. Tento má vše těžší, protože má ve střídavé péči syna. Příběh jistě pro některé poučný, neurazí, nadchne sympatický Koldo Olabarri a zvuková stránka filmu.