Probuzení (2021) odpad!

Jedny z nejotravnejsich hereckych výkonu vůbec. Nesympaticti herci, nepropracovame charaktery, příběh strašný.

Einstein - Případy nesnesitelného génia (2020) (seriál)

Vadí mi ty případy, jejich řešení a povaha. Vadí mi, že z policajtu dělaj neschopné idioty a postava, kterou ztvárňuje kotek je neskutečně otravná. Zajímalo by mě, jak se to Vojtovi hrálo, když je normálně tak fajn. Taky v tom vidím jakousi trapnou napodobeninu Lucifera. Agentka s nestabilním životem a bez chlapa vs divokej, inteligentní, drzej pomocník, který nešetří urážkami a aroganci. Postava zednicka byla ze začátku taky strašně trapná. Říkala jsem si, jestli přehrává nebo je ten charakter napsanej tak moc špatně. Celkově postavy nejsou vybarvené. Jsou chudé, ploché, není tam nic, co by vzbuzovalo emoce. Na druhou stranu to ráda zapnu v sobotu večer, když v televizi nic nedávají. Jak je to jednoduché, tak je to pohodove. Někdy je třeba vypnout.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Tenhle díl byl tak zvaným vyvrcholením hlavní příběhové linie, která se již od počátku táhne ve všemi oblíbeném citátu "winter is coming." Je pravda, že v bitvě lidstva proti nemrtvým bylo spoustu nelogických činů a nesouhry. Když nad tím člověk ale hlouběji uvažuje, vlastně to může odpovídat skutečnému ději na bojovém poli, kdy navíc lidstvo stojí před něčím, co nemůže zabít. Morálka vojáků je totálně na bodu mrazu stejně jako motivace, protože cokoli zabijí, znovu povstane. Tedy bojovat s myšlenkou, že každý padlý je potencionální slabinou lidstva, je, řekla bych, hodně frustrující a může to vést k selhávání na poli. Co se týče využití draků, jeden by řekl, že Aegon více pomůže, ale ve skutečnosti byla jeho strategie zabít Nočního Krále, tedy správně vyčkával a vyhledával ho. Za další, vzhledem ke špatným viditelným podmínkám je také docela logické, že z oblohy nelze pořádně spatřit terén a čím víc se pálí mrtvé maso, tím horší viditelnost a navíc ovzduší komplikuje živým vojákům podmínky na poli. Když Daenerys hloupě zůstala s drakem na bojišti, dá se to vysvětlit tím, že není voják, nepřemýšlí jako voják a jako prostá žena se nechává ovládat emocemi. Takže tyhle a další nedostatky lze nějak odůvodnit. Super je, že tento díl potvrzuje fakt, že se v epizodě nemusí ani mluvit, protože hustá atmosféra, výborná hudba a téměř opravdový zápal bojovníků vám vyráží dech od začátku až do samého konce. Všechny hlavní postavy zde odvedly svoji práci a jejich chování výborně kopíruje jejich charakter, který se vyvíjí po dobu všech sérií. I přes zmíněné nesrovnalosti, kterých má epizoda jistě více, než jsem zmínila, si ale jistě nezaslouží hodnocení "odpad" nebo 1 / 2 hvězdy. Usuzuji, že vzhledem k tomu, že je GOT velký trhák, některým divákům žánr a zpracování nesedne a o to víc přirozeně jdou proti proudu neadekvátní kritikou.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Já tomu prostě nerozumím. One man show Soukupa plná nevtipných frází a buranského vulgarismu. Celou dobu koukáte jenom na jednoho člověka. Přemýšlela jsem, jestli náhodou současně nestojí i za kamerou. Náhle se objevila nějaká žena, tak jsem přemýšlela, jestli je to namaskovaný Soukup či nikoli. Hlášky v seriálu jsou strašně trapné, nedávají smysl a jde vidět, že to je výtvor neskutečného amatéra. Jako kdyby Soukup neměl kamarády, s kterými může pomlouvat vládu u piva, tak si vymyslí seriál, kde myšlenky ze své nemocné hlavy bude pouštět s pocitem, že ho někdo poslouchá... Je mi smutno, když se tohle může dostat do televize. Je mi smutno z toho, že nemocní lidé mohou být slavní a bohatí. KATASTROFA

Pepa (2018)

Fakt jsem tomu chtěla dát šanci i přes to, že zde úřaduje Michal Suchánek, který je bez pochyb výborný komik a předpokládám, že i chytrý člověk, ale bohužel jeho hraní mi přijde prostě nedostačující a to i na úrovni české filmové scény. Co tím chtěl vlastně básník říci? Že průměrný muž Čech je neschopný podpantoflák, který se nechává ponižovat, doprošuje se sexu se svojí manželkou, nezasluhuje respekt svého potomka? Nebo to, že když se nám napoprvé život nevydaří, nebuďme smutní, protože se pak převtělíme do dítěte našeho kámoše? Děj se táhne, zbytečně se nafukuje a tak nějak nešťastně se snaží i vtipkovat. Film asi neurazí, ale k nedělnímu žehlení to určitě nepomůže...

Sabrinina děsivá dobrodružství (2018) (seriál)

Vždycky jsem to oddalovala, protože jsem si myslela, že to bude stejný bullshit jako původní seriál. No, nenechte se mýlit. Salem je strašidelné monstrum, které se k Sabrině přidá po tajemném rituálu v lese, Dark Lord je odporný slintající kozel, který vraždí, lže a nabádá. Sabrininy tetičky jsou jedna větší psychopatka, než druhá a nesmí chybět Weird Sisters, které Sabrinu neustále šikanují, ale sem tam ji pomohou. Seriál je plný zvratů, dobrodružství a je nabytý opravdu skvělou atmosférou, která Vás pohltí hned v první epizodě. Ta herečka mi ze začátku fakt vadila, ale postupem času ji začnete mít rádi. Nejlepší postava - za mě - Lillith, matka démonů! - I love her. Zatím jsou dvě sérky, přála bych si, aby to mělo pokračování

The Haunting - Dům na kopci (2018) (série)

Upřímně, myslela jsem si, že to bude další traparna s prokletým a zablesenym barakem, kde se budou bez hlubšího smyslu promenadovat duchové, sem tam velmi "necekane" lekacky atd. Byl to jeden z důvodů, proc jsem to pořád odkládala. Musím ale říct, že haunting of hill house docela s timto již dnes smesnym scénářem zatočil a udělal z tak klišé tématu něco originálního. Vícero dějových linek, každý díl se věnuje jedné postavě a tím si skládáte kousek po kousku celé puzzle. Příběh je sice prostý, ale pojetí tématu je famózní. Zakončení první série bylo dokonce i emotivní, což v hororu nečekate. Docela zajímavé by bylo, kdyby udělali druhou serku jako prequel, protože by mě zajímal příběh všech zemřelých, kde se ten barák vzal atd... Mám ráda tvorbu, po jejímž konci se dívak hluboce zamysli nejen nad tim, co zrovna videl a tenhle seros vám tuto možnost neodepre.

Úsměvy smutných mužů (2018)

Nečekejte ten typ filmu, kdy vás tvůrci nechají nahlédnout do detailního života alkoholika. Žádné velkolepé absťáky se tu neodehrávají, náladě a vztahům v komunitě není věnovaná přílišná pozornost, není zde ani pořádně zachyceno, jak odporný život alkoholika je a jak ničí životy všem jeho blízkým. Řekla bych, že ten film velmi jemně znázorňuje alkoholikovy myšlenky, činy, léčbu a poukazuje na fakt, že alkoholik bude do smrti už jenom abstinující / alkoholik. Jsou zde naprosto standardní příběhy, které začínají sice u každého jinak, ale končí vždy stejně - přijdou o všechno - rodina, kamarádi, práce, peníze. Nezáleží na tom, odkud jste, co jste v životě dokázali, jakmile chlastáte, budete v očích jiných lidí jenom ten "opilec z benzinky" Líbilo se mi, že jako divák nemusím koukat na profláknuté tváře české scény, které se opakují ve všech seriálech nebo filmech, ale dal se prostor někomu jinému. Film je takový slabší odvar, který je určen zřejmě pro diváky, kteří nemají žaludek na to, sledovat skutečný průběh závislosti.

Hidden (2015)

Musím říct, že to jeden z nejlepších filmů, které jsem měla možnost vidět. Miluji postapo filmy a nikdy mi nevadí že jsou stereotypní jako mi to třeba vadí u hororů. Jedno a to samý, pořád dokola. Tenhle film má výbornou atmosféru, pěkně vykreslené prostředí a herci odvedli dobrou práci. Do poslední chvíle nevíte, co je na vás připraveno. Je to jeden z nejnepředpokládanějších filmů a to mě na tom bavilo. Když jde film do finále, tak graduje i vaše nadšení ze zážitku. Napětí, akce, odhalení hlavní zápletky. Trošku mě zklamal happy end, ale na druhou stranu se mi tak nějak ulevilo :D Je zajímavé točit tuto tématiku z pohledu těch druhých. Lehce mi to připomnělo film "Ti druzí" s Nikol Kidmen.

Chappie (2015)

Když na to po těch měsících po prvním shlédnutí vzpomínám, vybavuji si hroznou Yolandi a jejího poskoka, které jsem ve filmu (pravda) nenáviděla méně, než v jejich hudební tvorbě. Celej film mi ovšem přišel jako hrozná propaganda těchto dvou magorů. Z Jackmana udělali sráče (hrůza) a z Chappieho naprostýho loosera. Film mě bavil pouze v okamžiku, kdy mu ta jebnutá blondýna dělala mámu. Na film jsem šla s tím, že to bude seriozní sci-fi, což byla chyba. Je to průměrná komedie s průměrnýma gangsta hláškama a je mi líto, že to nebylo zpracovaný jinak.... Ale i tak film úplně nezatracuji Hudba tam vůbec neseděla. Hrály tam jenom jejich nejznámější songy... A když znáte ty klipy a potom vidíte, jak to hraje u zajímavé scény, tak si říkáte: "what the fuck?" Už bych se na to znova nepodívala jenom kvůli těm dvoum retardům, což je škoda... Tvůrci nemohli počítat s úspěchem, když do hlavních rolí obsadí ne-herce a navíc tak specifické postavy, které víc jak polovina lidí nemůže vystát...