Srbský film (2010) odpad!

Je to můj druhý film, který jsem kvůli nechutnosti, nekomplexnosti, nelogice, nesouhře, neharmonii aninedokoukala (a že snesu hodně) Zamýšlím se nad tím, co vlastně chtěli tvůrci sdělit? Že i pornoherci mají srdce? Chtěli snad divákovi vybarvit, jak se cítí oběť při páchání sexuálního násilí? Nebo je to prostě jenom jeden z debilních filmů bez poselství?

Sucker Punch (2011)

Když jsem to viděla poprvé, byla jsem z toho naprosto unesená. Téma nevlastního otce, který týrá svoje dvě dcery po úmrtí jejich milované matky. Krásná, roztomilá blondýnka skončí v blázinci a je nucena si vytvořit vlastní svět, ve kterém je silná a odvážná hrdinka bojující proti zlounům. Pro mě naprosto fantastické scény a luxusní vizuální zážitek. I love this movie

Švec (2014)

koukala jsem na to nadvakrát, protože jsem u toho poprvé usla. Druhý den jsem tomu ale ještě dala šanci. Tak trochu mě Adam deprimoval. Měl roli zoufalýho postaršího chlapa, kterej nemá děti, ženu a je na světě docela úplně sám. Bylo mi ho líto. Ne botaře, ale Adama... Film má moc pěknou myšlenku - "když si obuješ boty někoho jiného, přijmi i jeho zodpovědnost..." Celkové zpracování se podle mého názoru ale příliš nezdařilo. Nehodnotila bych jako komedii - vůbec ne, spíš mi to přišlo dost smutný. Stará nemocná máma, o kterou se stará a se kterou bydlí, ho nakonec opustí, což bere hrozně, protože se na něj v dětství vysral i jeho otec a propadá panice a smutku. Proto se pouští do nebezpečné jízdy s nebezpečnými lidmi, aby matce obstaral za dobré peníze náhrobek. Rozuzlení příběhu je dost předvídatelný. Od začátku jsem věděla, kdo je kdo

The Collector (2009)

No do prdele!! Tenhle film musíte vidět. Chtěla jsem ho vidět čistě ze zvědavosti a čekala jsem bezmyšlenkovitý krvák na styl "Texaský masakr motorovou pilou..." ALE dost mě to překvapilo. Od pohledu trochu tupý hlavní hrdina (vlastně ani nevím, jestli tam zaznělo jeho jméno) je v koncích, protože jeho baba se zadlužila lichvě, která chce samozřejmě svoje prachy zpět. Chlapák svoji babě slíbí, že prachy obstará do půlnoci a rozhodne se vykrást barák svýho bohatýho šéfa. Když se ale vloupe do domu, začíná zjišťovat, že tam asi není sám. Po domě jsou nastražené pasti a z domovní šachty se ozývají zoufalé výkřiky! Jak dopadne tenhle trhák? Pravděpodobně vás to naštve, ale na druhou stranu vám to přinese neskutečné potěšení z zážitku, kterým vás film obdaroval. Na zážitku přidá výborný zvukový doprovod a tajemný znetvořený vrahoun, kterýmu se lesknou oči jako Dieselovi v Černočerný Tmě. Že by taky leštil bulvy ve vězení?

The Haunting - Dům na kopci (2018) (série)

Upřímně, myslela jsem si, že to bude další traparna s prokletým a zablesenym barakem, kde se budou bez hlubšího smyslu promenadovat duchové, sem tam velmi "necekane" lekacky atd. Byl to jeden z důvodů, proc jsem to pořád odkládala. Musím ale říct, že haunting of hill house docela s timto již dnes smesnym scénářem zatočil a udělal z tak klišé tématu něco originálního. Vícero dějových linek, každý díl se věnuje jedné postavě a tím si skládáte kousek po kousku celé puzzle. Příběh je sice prostý, ale pojetí tématu je famózní. Zakončení první série bylo dokonce i emotivní, což v hororu nečekate. Docela zajímavé by bylo, kdyby udělali druhou serku jako prequel, protože by mě zajímal příběh všech zemřelých, kde se ten barák vzal atd... Mám ráda tvorbu, po jejímž konci se dívak hluboce zamysli nejen nad tim, co zrovna videl a tenhle seros vám tuto možnost neodepre.

Úkryt (2011)

Výborný psychologický snímek o otci a živiteli rodiny, který trpí hrozivými sny. Nedokáže rozlišit realitu od iluzí a začíná se bát, že může ohrozit svoji rodinu. Staví protibouřkový kryt a svému okolí je pro smích, většina lidí ho má za blázna. Všem fandům schizofrenie nebo jiných duševním poruch vřele doporučuji

Úsměvy smutných mužů (2018)

Nečekejte ten typ filmu, kdy vás tvůrci nechají nahlédnout do detailního života alkoholika. Žádné velkolepé absťáky se tu neodehrávají, náladě a vztahům v komunitě není věnovaná přílišná pozornost, není zde ani pořádně zachyceno, jak odporný život alkoholika je a jak ničí životy všem jeho blízkým. Řekla bych, že ten film velmi jemně znázorňuje alkoholikovy myšlenky, činy, léčbu a poukazuje na fakt, že alkoholik bude do smrti už jenom abstinující / alkoholik. Jsou zde naprosto standardní příběhy, které začínají sice u každého jinak, ale končí vždy stejně - přijdou o všechno - rodina, kamarádi, práce, peníze. Nezáleží na tom, odkud jste, co jste v životě dokázali, jakmile chlastáte, budete v očích jiných lidí jenom ten "opilec z benzinky" Líbilo se mi, že jako divák nemusím koukat na profláknuté tváře české scény, které se opakují ve všech seriálech nebo filmech, ale dal se prostor někomu jinému. Film je takový slabší odvar, který je určen zřejmě pro diváky, kteří nemají žaludek na to, sledovat skutečný průběh závislosti.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Ehhh... co říci o tomto snímku? Podle mě je to nemravná úchylárna, která má za úkol diváka především pobavit. John Cusack tam je příšerně slizkej a hraje totálního loosera, kterýmu se boří život. Najde si práci ve firmě, která má sídlo v půlpatře a šéfuje ji stovkovej stařík. Slizkej looser má po boku mlaďounkou Cameron Diaz, která pečuje o dementního šimpanze, o kterém je přesvědčená, že trpí duševní poruchou. Tito dva ztroskotanci objeví cestu do těla úspěšného a bohatého Johna Malkoviche a jejich pobyt v jeho mozku v nich vyvolá závislost a šílenství. Příběh se zamotává tak příšerným stylem, že si říkáte "what the fuck?" Prostě to chcete dokoukat. A kvůli čemu? Sami nevíte...

Znamení (2002)

Mel s jeho krásnejma modrejma očima v konfrontaci se zloduchy z vesmíru? Proč ne.. Grahamovi zemře žena a on se od té doby zříká víry v Boha. Vychovává svoje dvě děti a jako podporou a pomocí mu je jeho bratr, který se po tragické události nastěhuje do domu. Graham je rozhořčen kvůli podvodníkům, kteří dělají kruhy v obilí a snaží se je dopadnout. Postupem času ale zjišťuje, že se nejedená o podvodníky... Výborná podívaná se skvělými hereckými výkony. Film obsahuje příjemné tajemno a napětí, které má tendence Vás vtáhnout do děje. Že se jedná o výborný film, potvrzuje i fakt, že po shlédnutí přemýšlíte nad spousty věcmi.

Ztraceni (2004) (seriál)

tenhle seroš je pro mě jednoznačně nejlepší. Sice je to od páté série víc sci-fi, než survival a některé věci nebo události mi tam vadí a přijdou mi směšné, nicméně mě baví, že postavy v seriálu si kladou a rozebírají naprosto stejné otázky, které si klade při sledování divák. Je to naprosto dokonale propracované dílo, které začalo nějakým pokusem o survival, ale přerostlo to v jednu z nejdokonalejších skládanek, které kdy seriálové prostředí vytvořilo. Najednou Vám do sebe zapadají nevyjasněné věci několik sérií zapomenuté a náhle se objeví s chytrým řešením. Nutí Vás se zamyslet nad podstatou fungování vesmíru v kombinace s vědou a pakliže seriál sledujete nonstop, docela dobře Vás to zmate i v reálném životě :D Ze záporáků se stávají klaďasové, z klaďasů se stávají otravové a celkově to má ten správný efekt ponorkové nemoci, kterou dostanete, pakliže trávíte přespříliš času pouze s jednimi a těmi samými lidmi v izolaci.