Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Animovaný

Poslední recenze (277)

plakát

DC Liga supermazlíčků (2022) 

U mě zatím nejlepší film od DC, včetně Donnerových Supermanů a Nolanových Batmanů. Nejpropracovanější scénář, nejlepší klaďas, nejodpornější (opravdu hnusný) záporák, různé zvraty a překvápka, nečekané emoce, vychytané hlášky, narážky a odkazy. Zásadně vylepšuje (a v podstatě zachraňuje) načatou sérii s Ligou spravedlnosti - věčná škoda, že to málokdo uzná jako její regulérní sequel... Každopádně si tento film užijí víc dospělí, přičemž dětský doprovod si jistě také přijde na své...

plakát

Prezidentka (2022) 

Tento film je těžké hodnotit. Dívá se na něj hezky, působí pozitivně a skutečně evokuje myšlenku, proč u nás pro jednou skutečně nezkusit na Hradě ženu. Na druhou stranu jde o nepříliš soudržný žánrový mix, zahrnující pohádku, love story, komedii, melodrama, politickou satiru, předvolební agitku a v neposlední řadě i čistokrevnou sci-fi :-) Lze rozpoznat inspiraci hned několika známými filmy od Prázdnin v Římě a Popelky přes Notting Hill po (např.) Princ a já (s prohozením obou rolí) nebo i tuzemské Tajemství staré bambitky 2, zde dokonce s Vetchým ve velmi podobné roli i situaci. Interakce Vetchého a Geislerové už tu ostatně také byla, viz Nevinnost a podobně laděné Pohádky pro Emu (od stejného režiséra). Vznikl tak v podstatě další klon posledně jmenovaného filmu. Zápletka i děj jsou často naivní, nelogické a nevěrohodné. Více prostoru si určitě zasloužili Kubařová, Loj a hlavně Fridrich, který si mě získal předchozím počinem Kurz manželské touhy, ovšem zde zůstal trestuhodně nevyužitý. Závěrečná titulková píseň od Chinaski by byla super, kdyby jí ovšem nebyl zakončený také souběžně uváděný celovečerní dokument (Chinaski: Každej ví kulový). Po třetím shlédnutí mi už dost vadily tři věci: 1. Prezidentka se opakovaně vytrácí z Hradu, v nočních i denních (navzdory nabitému programu) hodinách, a nikdo si toho nevšimne, nikdo ji nepostrádá, neshání, žádná z kontrol a stráží nezadrží ani nepozná. 2. Vetchého syn na plese (spolu s prezidentčinou dcerou) zrakem marně hledá svého otce a nevidí jej, ačkoliv ten stojí sotva 5 metrů od nich, aniž by byl kdokoliv další mezi nimi. 3. Stejně tak o pár minut později Geislerová na jinak liduprázdné noční ulici (nádvoří, náměstí?) nevidí Vetchého, ačkoliv ten stojí sotva 10 kroků od ní a dokonce přímo v jejím zorném poli. O tom, že noční ulice v podhradí jsou pro účely scén s AG a OV vždy zcela vylidněné, krásně nasvícené a ukázkově čisté, už raději nemluvím. 50 % a jen se skřípěním zubů zaokrouhluji nahoru kvůli nápadu té předvolební agitky :-)

plakát

Krásná manželka (2007) 

Zábavná směs Pomády, Neslušného návrhu, Ricchi e poveri a italského humoru se spoustou typických hlášek. Laura Torrisi se zdá být zdatnou nástupkyní Ornelly Mutti, stejně jako jeden z vedlejších herců italským klonem Rhyse Ifanse. Několikrát jsem se musel smát nahlas. Mít to lépe vygradovaný konec (např. mi tam chyběla pointa linie s knězem), jdu i do plného hodnocení. Takto 88 %.

Poslední hodnocení (487)

DC Liga supermazlíčků (2022)

02.08.2022

Prezidentka (2022)

14.07.2022

Krásná manželka (2007)

14.07.2022

Amnestie (2019)

30.06.2022

Mimoni 2: Padouch přichází (2022)

30.06.2022

Klec (1975)

29.06.2022

Doktor Detroit (1983)

24.06.2022

Rvačka v Panamě (1966)

21.06.2022

Top Gun: Maverick (2022)

21.06.2022

Reklama

Ovládací panel
1 bod

Reklama

Reklama