Baby Driver (2017)

Dokonalý úvod a dokonalá choreografie celého filmu. Zápletka a ostatní zpracování mi přišly průměrné, ale "taneční" kreace hlavního hrdiny tohohle filmu si ještě chvilku pamatovat budu.

Temná věž (2017)

Tohle byl pro mě film někoho, kdo si přečetl Temnou věž a rozhodl se natočit svůj vlastní příběh odehrávající se v knižním prostředí. Pokud bych si měla vybrat, osobně bych dala přednost originálu, mimo jiné hlavně proto, že ten měl opravdu hlavu a patu. Pro mě nepochopitelných změn provedli tvůrci víc, ale jakási snaha vměstnat 7 dost "plných" dílů do jednoho filmu, to mi hlava vůbec nebere. Hodně mě mrzí to, že tenhle film možná odláká některé čtenáře, a ti, kteří se odlákat nenechají, budou asi hodně překvapení... Pokud se na tenhle snímek však dívám jako na film lehce inspirovaný Kingovým dílem, nejsem tak zklamaná. Mám velmi kladný vztah k postavám i k jejich představitelům, celková atmosféra filmu se mi líbila a příběh samotný mi až na pár detailů nepřišel nijak strašný.

Já, padouch 3 (2017)

Občas jsem se zasmála, ale o dost méně než u předchozích dílů či u Mimoňů. Některé vtipy mi navíc přišly dost předvídatelné a někdy až hloupé – a to je právě to, co jsem u předchozích dílů nezaznamenala a čím mě tak nadchly. Třetí díl je pro mě bohužel spíše průměrný.

Špunti na vodě (2017)

S českými komediemi mám ten problém, že mi připadají z větší části trapné a jen malinko vtipné. U Špuntů na vodě to pro mě bylo naopak. Snad je to hlavně hereckým obsazením, které dokázalo veškeré (nebo většinu) situací celkem obstojně uhrát (v tomto ohledu jsem vnímala silný kontrast k dětským a mladistvým hercům, kteří mě svou neprofesionálností místy velmi štvali). Samotné zápletky byly sice místy trochu přehnané, ale vzhledem ke stylu filmu mi to sedlo. Dost jsem se u toho smála a to se mi u českých komedií běžně nestává.

Všiváci (2014)

Poslední dobou si u českých filmů říkám "Na český film dobrý!" tak často, že asi svůj postoj k české filmové produkci začnu postupně přehodnocovat. Možná je to i tím, že už jsem si zvykla na herectví našich hlavních hvězd, protože mě vážně začíná bavit na ně koukat. Příběhem i zpracováním mi tenhle film přišel dost zvláštní, lehce typicky pro určitou vlnu české kinematografie, a to se mi líbí.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Na Charlize a McAvoye se mi hezky kouká, zrak jsem nemohla odtrhnout ani od bojových scén, jejichž choreografie mi přišla perfektní. Jenže po jiných stránkách mě tenhle filmu vůbec nijak nenadchl.

Letíme (2017)

S německými animáky pár zkušeností mám (v čele se Zajíčkem Bezušáčkem) a vždycky to bylo dost divné. Tenhle film divný nebyl, naopak byl velice milý, místy dojemný a s prima příběhem. Nic extra, ale nic hrozného.

Elysium (2013)

U tohohle filmu jsem vypla, takže nedokážu posoudit, jak moc měl hlavu a patu a jak moc pitomý možná byl. Mě to bavilo a budu věřit Damonovi a Foster, že by v ničem pitomém nehráli.

Trestanec (2017)

Trestanec se mi líbil moc, svým pojetím i Nikolajovým střídmým a příjemným herectvím. Tenhle film je pro mě směska krvavé řežby z drsného prostředí a silným příběhem jednoho člověka. Nabízí pár námětů k zamyšlení.

Emoji ve filmu (2017)

Asi na dvou třech místech jsem úplně netušila, o čem je řeč, což mi akorát připomnělo, že už jsem stará. Jinak jsem se ale hodně pobavila. Mám moc ráda podobný styl filmů, kde je plno narážek a „oživení“ věcí, a v Emoji ve filmu se to podle mě tvůrcům podařilo udělat šikovně, chytře a hlavně vtipně.