Greta (2009)

Z tohoto zajímavě načatého příběhu, který v průběhu rušily jen podivně konstruované dialogy a někdy až bizardní chování hlavní hrdinky, by se mohl stát průměrně dobrý film - nic moc extra, ale zas tak hrozně vás to neurazí. Jen nebýt toho prokletého konce, který jej bohužel uvrhl do hluboké propasti filmů s nezvládnutým uchopením poměrně složitého tématu.

Michael Jackson's This Is It (2009)

Příliš nerozumím komentářům typu: „Na hudební dokument tam bylo málo scén z natáčení.“, „Nemusely tam být ty písničky celé.“ apod. Samozřejmě, že je na nich něco pravdy, kdyby This is It mělo být pouze bonusový materiál na dvd sloužící jako ohlednutí se za vznikem jednoho monumentálního turné. Jenže This is It je o něčem jiném. Jde o poctu jednomu velkému umělci, jehož talent (ať už hudební či pohybový) a osobnost zde měli být připomenuty, jde o vzpomínku pro všechny jeho fanoušky a možná i trochu podrobnější pohled pro ty, kteří jej tak dobře neznali. V tomto případě mají celé písně a také minimum pohledů do zákulisí svůj význam. Navíc - tím turné mělo být něco sděleno a jelikož se turné konat nebude, toto sdělení pak náleží tomuto „dokumentu“. A podle mě jej skvěle předal.

Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem (2009)

To, co prožívá hlavní hrdinka, její nesnesitelně zoufalé hledání boží lásky, je podle mě něco, co dokáže jen málokdo pochopit (neříkám, že já ano!) a o tom pro mě vypovídá i forma filmu. Pomalý spád a zvláštní dialogy, ve kterých je více věcí zamlčených než řečených, protože se zde řeší něco, o čem se nedá moc mluvit. Bylo to zoufalé a zvláštní.