Svět pod hlavou (2017) (seriál)

"Neměli jsme snahu vysvětlovat všechno dopodrobna. Myslím, že v seriálu, kde je element cestování v čase, vždycky v jednom místě s logikou narazíte do zdi..." (Ondřej Štindl, hlavní scenárista seriálu). Takže co se té "mystické" složky seriálu týče, určité nelogičnosti se tam objevily, ale tak trochu "záměrně" (minimálně s nimi tvůrci počítali, protože tak to prostě bývá...). Já s tímhle přístupem moc nesouhlasím a osobně jej považuji spíš za nedodělanost nebo nepropracovanost. Ale nic jiného nemůžu seriálu vytknout - a ani tato výtka není nijak velká. Atmosféra minulosti mi vyloženě sedla, protože nebyla zobrazována černobíle, ale vyzněla velmi realisticky. Herecké obsazení a výkony herců byly naprosto dokonalé, scénáři rozhodně také nemám co vytknout - dialogy měly smysl, často byly vtipné, často také tragikomické. Za mě je tento seriál vynikajícím českým počinem!

Legenda o Tarzanovi (2016)

Vím, že to američtí filmaři umí přehnat, ale takovouhle blbost už jsem hodně dlouho neviděla... Když mi nebylo zle z trapnosti akčních scén, tak mi bylo zle z trapnosti hlavních postav. Jane i Tarzana bych hned několikrát propleskla! Jediné, co se mi zde aspoň trochu líbilo, byli L. Jackson a Waltz. A zvířata, ta mám ráda.

V objetí ďábla (2015)

Od začátku mi to celé přišlo tak strašně zmatené, až mi to přišlo pitomé. Hawke a Thewlis byli to jediné, co mě nutilo ve sledování pokračovat. S herectvím Emmy Watson mám odjakživa problém a tady mi její hraní vadilo tím víc, že právě kvůli ní jsem se od začátku do filmu nedokázala dostat. Film stál do velké míry na jejím popisování událostí a to bylo tak mdlé, až mě to nebavilo. A ejhle, konec dal těmhle mým výtkám docela solidní smysl. Jenže abych protrpěla dobrou 3/4 filmu kvůli nějakému hlubšímu smyslu, to pro mě smysl moc nemá. A je to velká, velká škoda, protože to, o čem tenhle film nakonec byl, je nesmírně zajímavé téma, které určitě stojí za to probírat a rozebírat. Ale asi ne takhle.

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Jiné jejich kousky mám raději, ale žádný nemám vyloženě nerada a ani České nebe mě nijak nezklamalo. Významné české postavy mě bavily, vtípky mi přišly sice trochu "jednodušší", ale zasmála jsem se u nich a potěšila se i typickým specifickým hereckým provedením.

Infiltrátor (2016)

Po zkušeností se seriálem Narcos jsem se na tenhle film moc těšila, ale ačkoliv byl natočen podle skutečných událostí, nepřišel mi dostatečně dramatický, ačkoliv jsem si jistá, že ty události byly ve skutečnosti o dost děsivější.

Odpad (2014)

Čekala jsem bolestivé drama, ale naštěstí byl tenhle poměrně drsný příběh vyprávěn s velkou dávkou komiky.

Obr Dobr (2016)

Nevím, dost možná tenhle film podle relevantních měřítek žádným skvostem není, ale já se úplně zamilovala do Rylanceova Obra Dobra! Ten jeho vřelý úsměv a láskyplný pohled mě tak okouzlily, že jsem z tohohle filmu opravdu nadšená!

Unfriend (2016)

Námět mi z větší části přišel skvělý a stejně tak se mi velmi líbilo herecké provedení postav. Některé části příběhu podle mě však byly neskutečně pitomé a tím celkový dojem z filmu shodily na průměr.

LEGO® Batman film (2017)

Humor, který mě dostal u LEGO® příběhu, mi tady sice přišel o malilinko slabší, přesto byl pořád nesmírně originální a úchvatný. V několika málo momentech mi mimika a gestikulace opravdu chyběla, přesto pro mě zůstává neuvěřitelné, jaké gagy dokáží tvůrci s takovými "herci" rozehrát!

Trollové (2016)

Bylo to slaďoučké a připitomělé, což mi ale vůbec nevadilo, protože k Trollům se tahle ztřeštěnost podle mě hodí. Svižný soundtrack a prima vtípky mi pro tentokrát dokonale stačili, protože příběh sám o sobě moc originální není.