Souboj Titánů (2010)

Těžko říct kolikrát si ještě pustím film Souboj Titánu, ale přesně tohle jsem očekával, takže za mě spokojenost. A navíc ze všech mytických nestvůr jsem byl nadšený. Nejvíc potěšil Kraken.

Spartakus (2010) (seriál)

Musím říci, že Spartakus: Krev a písek, první série je to nejlepší ze všech tří sérií, které HBO odvysílala. A to především svým nepředvídatelným dějem, surovostí, vypočítavosti hlavních postav, skvělými zvraty a především precizním obsazením Andy Whitfield (je to velká ztráta nejen pro rodinu, ale i pro nás fanoušky, protože Andy měl před sebou velkou kariéru) je velmi osobitý a charizmatický Spartakus, dále pak musím vyzdvihnout Lucy Lawless, Manu Bennetta, Petera Mensaha a Katine Law. Všichni mě svými hereckými výkony maximálně nadchnu-li.

Umučení Krista (2004)

Nikdo nemůže s určitostí říct, či doslovně popsat, jaká byla skutečnost a to v žádném případě nic z toho, co jsem viděl, nezpochybňuji. Ale tohle je neskutečné kruté. V tom se ale Mel Gibson asi vyžívá. No, a když to mám, hodnotím jako film, tak je to pro mě menší zklamání.

Switch (2011)

Takové solidní béčko na odreagování s oblíbeným fotbalistou ;)

Resident Evil: Zatracení (2012)

Vzhledem k tomu, že je to animovaný film, které nesnáším, tam mé hodnocení můžou tvůrci brát jako vítězství 3:0.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Ztratilo to kouzlo toho překvapení. Navíc se to přestalo točit kolem fotbalu, je to takový příběh ze života. Několik hlášek sice zahřeje fotbalové fajnšmekry, ale to je všechno.

Skála (1996)

Je to jeden z nejlepší akčních filmu. Vůbec nic mu nechybí super děj, zápletka, ale hlavně to obsazení je fantastické. Connery, Cage a Harris jsou špička, ale i ostatní herci předvedli skvělý výkon jako třeba Morse nebo Sporleder zahráli skvělé záporáky. K tomu jeden z nejlepších režisérů a hudební virtuóz = 5* --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $75 / 335 / 260 milionů / 182 dní < 4,46 > násobek rozpočtu.

Země bez zákona (2012)

Trochu surové, trocha zábavy, trocha napětí, trocha skutečnosti, ale dohromady to dává skvělý zážitek. Taková gangsterka mi velmi dlouho chyběla. Naposledy tady byli Veřejní nepřátele, ale ti více méně zklamali a po třech letech přišla Země bez zákona, konečně spokojenost. --- KINO

Ochránce (2012)

Čas od času přesně tento typ filmu hledám, kde můžu úplně vypnout a nemusím přemýšlet nad složitou zápletkou. Shrnuto: Jason přijde a všechny stylově vymlátí, no prostě krásná práce :D

Resident Evil: Odveta (2012)

Moc pozitivních věci tam není. Asi bych nenašel ani jednu, i kdybych hledal, jak je týden dlouhý. Jenom ten konec mě potěšil, protože konečně rozluštil celou zápletku této série. Nezbude nic jiného než se těšit na 6tku. A druhá hvězda za to 3Déčko. --- KINO