Tři dny ke svobodě (2010)

Už dlouho jsem v kině nezažil takový pocit napětí, kdy jsem měl strach z toho, jak to všechno skončí. Russell Crowe opět předvedl, že patří ke špičce ve své branži. A v neposlední řadě, také musím vyzvednout užasnou písničku od Mobyho ( Mistake ). Byl jsem spokojen opravdu ve všech ohledech od příběhu, hereckého výkonu, obsazení, režie až po zvuk. --- KINO

Světová invaze (2011)

Světová invaze se přiblížila Dnu nezávislosti a Válce světů, nakonec je však nepřekonala. Diváci, ale na Světovou invazi určitě nezapomenou. Mám pro tyto filmy slabost, tak Hodnocení 70 % --- KINO

Jezero smrti (2008)

Když jsem viděl hodnocení, tak jsem si řekl, že si film musím půjčit a byl jsem natěšen, že uvidím Michaela Fassbendera, který mě v poslední době ve svých filmech zaujal. Začátek se rozbíhal pozvolna jako klasická dovolená u jezera budoucího novomanželského páru. To ale pár ještě netušili, jaké peklo na ně čeká a to v podobě totálně vykramované skupiny teenageru. Film mě přestal bavit v polovině a na konci mě úplně odrovnal. Snad není možné, aby se někde na světě našla taková skupina lidí a jestli snad je, tak kam ten svět spěje.

Centurion (2010)

Centurion nám přibližuje dobu nadvlády Říma nad do té doby poznaným světem. Děj nás zavádí do Británie, kde Řím bojuje proti zdivočelým kmenům, které jsou rozhodnuti bojovat do posledního dechu. Římané chtějí pobít zbytky zdivočelých kmenů v Británii, které jim braní ovládnout zbytek Británie, ale jsou zrazeni a celý regiment je povražděn, až na hrstku přeživších, kteří začínají boj o své životy.

Expendables: Postradatelní (2010)

To co Sly slíbil, to taky splnil. Je to klasické akční áčko, které vzdává poctu akčním filmům z 80 a 90let. Pokud se chcete dobře pobavit skvělými hláškami (výborně jsem se pobavil při rozhovoru, který uvadí do obrazu celou zápletku, kde spolu mluví Stallone, Willis a Schwarzenegger) a čistou akci, tak The Expendables je pro Vás jasnou volbou. --- KINO

Počátek (2010)

Musím přiznat, že zpočátku jsem byl příliš kritický k tomu filmu. Ale i já musím přiznat, že jednu hvězdičku si ten to film zaslouží a to za hudbu od skvělého Hanse. --- KINO

Predátoři (2010)

Z počátku, když jsem uviděl první trailer, tak jsem moc nevěřil ve velký úspěch po druhém jsem byl daleko optimističtější a po zhlednutí filmu, byla moje očekáváni naplněna, tak na půl. Predátoři mají svou originalitu a nové nápady, které dobře zakomponoval Rodriguez dohromady, možná kdyby dostal Rodriguez více času dopadlo by to ještě lépe. Atmosféru filmy skvěle doplňuje původní hudba z Predátora. Ale shrnul bych to do věty, že Arnold Schwarzenegger je jenom jeden. Hodnocení 70%. --- S ODSTUPEM ČASU --- Dobrý námět, dobré provedení, svižný start. Všechno dobře. Kdekdo by řekl, že obsadit oscarového Adriena Brodyho do hlavní role filmu s Predátory bude špatná volba, ale připravil se skvěle. Mám slabost pro Predátory a Vetřelce a tohle je určitě ten kvalitnější počin. Za mě spokojenost a škoda, že nevzniklo pokračování. Když pomyslím na skvělé obsazení, asi nikdo nečekal, že ve filmu budou celkem 3 sošky filmové akademie 🙈. Film by se přiblížil jedničce Predátora, kdyby tvůrci vypustili zbytečnou dějovou linku s Laurencem Fishburnem, která filmu uškodila. Přijde mi to krok úplně mimo v jinak dobré zvládnutém filmu. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $40 / 127 / 87 milionů / 98 dní < 3,17 > násobek rozpočtu.

Výchovný tábor (2007)

Film Výchovný tábor, je o táborech, které existují po celém světě a v kterých se s náctiletými zachází nelidsky. Nemohu říct, že by to byl nějaký super film, který bych viděl v poslední době. Ale já, vím určitě, že bych nikdy nechtěl být v tomto, ani v žádném jiném podobném táboře. Jedno vím ale určitě, film Vás donutí se nad sebou zamyslet, ať už jste jacíkoliv.

12 kol (2009)

John Cena předvedl ve svém jedním z prvních filmů solidní výkon, jako ve wrestlingu. Mohu tento film doporučit jako klasickou akční oddechovku.

Avatar (2009)

James Cameron pro nás připravil nezapomenutelný zážitek. Je opravdu vidět, že JC se dlouho připravoval, tento svůj snímek. A můžeme být rádi, že v roce 1999 neměl dostatek peněz na natočení toho velkolepého filmu, protože by zajisté nenatočil, tak skvělý film jako o 10 let později. Avatar nás hned v začátku vtáhne do děje a pustí nás, až na samém konci, kdy odcházíme z kina. Ve filmu je všechno od akce, dobrodružství, zápletky, filmových triků až po lásku. A určitě se Vám stane, že ne jednou budete mít na krajíčku. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $ --- / 2 787 / --- milionů / 238 dní < --,-- > násobek rozpočtu.