Osudné shledání (2005)

Příšerný scénář, špatné herecké výkony, průhledný děj...Prostě nuda, nuda a zase nuda. 20%

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Výborně promyšlené cestování časem (opravdu do sebe všechno perfektně zapadá) okořeněné britským humorem. Už to samo o sobě je velice dobrý základ. Když se k tomu navíc přidají sympatičtí herci, tak vznikne pohodová, inteligentní sci-fi...pardon science-fiction :-) komedie, která rozhodně stojí za vidění. 90% P.S: Vyčítat efekty filmu, ve kterém o ně vůbec nejde je docela mimo.

Skečbar (2010) (pořad)

Když jsem se dozvěděl, že se Zdeněk vrací na televizní obrazovky, tak jsem byl rád. O to víc mě mrzí, jakou úroveň pořad má. Sem tam se nějaký povedený vtip najde, ale většinou jde o scénky spíš trapné...Bohužel nejhorší Zdeňkův pořad. 40%

Hrdina (2002)

Velice pěkná vizuální forma, a když vytěsním z hlavy to "létání" bojovníků, tak i choreografie soubojů. O příběhu samotném už se tak kladně vyjádřit nemůžu. Jednoduchá zápletka je, i přes umírněnou stopáž, rozvíjena pomalu a film na mě díky tomu působil dosti zdlouhavě až nudně. Ač se tím zřejmě budu vymykat z průměru, tak Hrdina v mých očích určitě není film, o kterém bych mohl třeba kamarádovi říct "Je to fakt dobrý. Můžu doporučit.". Tato východní poezie mne zkrátka nějak neoslovuje. 65%

Výročí (2005)

Tohle že je komedie? Tři čtvrtě hodiny jsem se u toho neskonale nudil a na druhou půlku už jsem síly nenašel. Jestli se chcete pobavit, tak doporučuji přepnout na jiný program ;-) 25%

Predátoři (2010)

Není to úplně špatné, ale kvalit originálu s Arnoldem zdaleka nedosahuje a volné pokračování s Danny Gloverem se mi též líbilo víc. Částečně za to může Adrian Brody, který se sice snaží, ale na postavu drsného zabijáka mi prostě nesedí. Mezi kladné stránky filmu nepatři ani scénář. Vychází mi z toho docela dobrá zábava na jeden večer, bohužel však nic víc. 65%

Horší než smrt (2007)

Pohřby obvykle bývají velice smutné chvíle, ale v tomto případě je tomu právě naopak a zejména Alan Tudyk pod "valiem" je prostě super. Miluju černé komedie a u této jsem se opravdu dobře bavil. 85%

Útok žraloka (2009) (TV film) odpad!

Děsná blbost...ale určitě najdu i něco pozitivního...zasmál jsem se ;-) 5%

Defendor (2009)

Kdo chce psa být, hůl si vždycky najde...říká se. Pokud bych chtěl být přehnaně kritický, tak bych třeba napsal, že Defendor se inspiroval filmem Kick-Ass (který podotýkám přišel o rok později...), nebo že na komiksovou parodii je málo vtipný (opravdu Defendor vypadá jen jako parodie na komiks?). Proč bych to však dělal? Snad pokud by se mi film nelíbil a já to chtěl "odborně" okecat. Nicméně to vůbec není můj případ neboť Defendor mě naprosto dostal. Jeho akce jsou k popukání a přitom postava samotná má svoji hloubku. Režiséru Peteru Stebbingsovi se podařilo v jeden celek velice dobře skloubit bláznivou komedii s vážně míněným psychologickým filmem a Defendorův konec mě dokázal opravdu dojmout, což se mi moc často nestává. Cca po dvou týdnech jsem si dal promítací repete a jen jsem se utvrdil v tom, že plný počet hvězdiček tomuto filmu náleží právem. 95%

Kick-Ass (2010)

Skvělé! Zdá se být jedno slovo na komentář málo? V tomto případě je myslím plně dostačující a další řeči okolo už by byly jen zbytečnou nudnou omáčkou. Aby však můj komentář nevyzněl přehnaně pozitivně, tak bych vypíchnul závěr, který mohl být alespoň lehce reálnější. 90% P.S: Na Lyndsy Fonseca je opravdu radost pohledět ;-)