Perníkový dědek (1998)

Johna Grishama nemám načteného, takže nemohu srovnávat s knižní předlohou. Příběh je trochu zamotaný, ale vcelku zajímavý s pointou, která výsledek rozhodně neshodí. I přes zdejší nižší hodnocení, dle mého názoru, určitě nejde o ztrátu času. 70%.

Pád (2006)

Já vím, některé záběry už jsme viděli v předchozím Tarsemově díle Cela. Ani po druhé a třetí projekci však nemůžu slevit ze svého hodnocení. Krásný film jak příběhem, tak vizuálním pojetím a v neposlední řadě i hudebním doprovodem. Už teď se nemůžu dočkat dalších filmů tohoto indického režiséra. 95%.

Zběsilý útěk (2006)

Skvělá akční jízda plná zajímavých, ač někdy již méně uvěřitelných dějových zvratů. Režie Waynea Kramera je doslova invenční lahůdkou. Solidní herecké výkony i povedený hudební doprovod Marka Ishama jsou dalšími klady tohoto snímku. Pro všechny, kteří mají rádi akci od úvodních titulků po závěrečné určitě kousek, jenž by bylo chybou nevidět. 95%.

Rudá voda (2003) (TV film)

Film nejen o žralokovi v řece. Je to sice blbina, ale objektivně musím uznat, že jsou i daleko horší. 20%

Kalifornie (1993)

Výborný thriller s unikátní osobitou atmosférou. Pitt předvádí parádní výkon. Z fleku by mohl začít s vražděním a mě by to snad ani nepřekvapilo ;-) 85%

Na útěku (1996) (TV film)

Průměrný film s průměrnými herci o docela troufalém podvodníkovi. Žádné veledílo, ale díky přiměřené stopáži se to dá vydržet. 45%

Grindhouse: Thanksgiving (2007)

Hmm...Tohle vzniknout místo Auto zabiják, tak jsme mohli mít hned dva parádní béčkové horory. 70%

Věž (1993) (TV film)

Po druhé projekci jsem zvedl hodnocení na slabší dvě hvězdičky. Ne že by se mi po těch letech zdála Věž lepší, ale mezitím jsem viděl takovou řádku ještě o dost horších stupidních rádoby hororů, že si tu jednu hvězdičku navíc v rámci žánru zaslouží. 30%

Brainiac: Šílená věda (2003) (seriál)

S přibývajícími řadami sice jednotlivé díly ztrácejí na zajímavosti i vtipu, ale stále se jedná o příjemný zábavný pořad, na který se vždy rád podívám. Brainiac je pořad, který vědě na záda lepí papír s nápisem "Nakopni mě!". 70%

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Povedená komedie se spoustou parádních žďouchů, která krom skvělého ústředního dua nabízí celou řadu příjemných vedlejších rolí. Nebýt slabšího závěru, tak by se dalo uvažovat i o hodnocení nejvyšším. Takto jsou to slušné čtyři. 80%