Killer (1989)

Jednička žánru? Čirý akční nářez? No nevím, na mě Killer zdaleka tak silný dojem neudělal. Celý příběh mi přišel takový naivní a charaktery i chování některých postav dost nevěrohodné. "Nesmrtelný" hlavní záporák na výsledku taky moc nepřidá. Možná nejsem to správné médium pro Johna Woo nebo jsem možná jen nebyl ve správném rozpoložení. Po další projekci možná ještě změním názor, ale víc než tři hvězdy teď dát nemůžu. 65%

Charlie Bartlett (2007)

Hodně originální netypická komedie z prostředí teenagerů. Když píšu netypická, tak tím myslím, že se nekonají žádné Kalhoty v pozoru ani Holky to chtěj taky. Na sex sice taky dojde, ale není to to hlavní. Charlie Bartlett je film o problémech dospívání a nepochopení se se starší generací protkaný osobitým humorem. Robert Downey Jr. je v roli otce a ředitele školy, kterého nikdo nebere vážně, výborný stejně jako Anton Yelchin alias Charlie Bartlett. No a Kat Dennings vypadá prostě náramně :-) Každému, kdo se chce přesvědčit o tom, že hlavním zájmem teenagera nejsou pouze pivo, ženy, zpěv můžu jen vřele doporučit. 85% "Superman. 80 mil za hodinu!" (Len)

Železný obr (1999)

Železný obr divácky příliš úspěšný nebyl. Teď po shlédnutí musím říct, že jasně neprávem. Nejde o typický animovaný film pro děti, ale o mistrovské dílo, které dovede oslovit i vyzrálejší publikum. Příběh železného obra je originální, zábavný a hravý, ale hlavně v závěru umí také chytnout u srdce. Podle mě určitě jeden z nejlepších animáků, takže můžu jen vřele doporučit. 90%

Sklapni a zastřel mě (2005)

Černé komedie mám moc rád. Zajímavý nápad se Sklapni a zastřel mě rozhodně nedá upřít. Nemůžu se však zbavit dojmu, že z toho námětu šlo vyrazit podstatně víc humoru i akce. Ne že bych se vyloženě nudil, ale proti Podfu(c)ku nebo třeba Zmražené pojistce tomu tak trochu chybí šťáva. Nicméně ve srovnání s další současnou českou komediální produkcí se stále jedná o nadprůměr, takže se ochotně přikloním k hodnocení vyššímu. 50%

Nula od nuly pojde (2006)

Černočerná komedie nabitá vtipem, absurdními a morbidními situacemi, říznou hudbou, kvalitními herci a završená opravdu povedeným závěrem. Tahle kombinace prostě nemůže sklidit míň než maximum. Přesně tohle mám rád :-) 90%

Číslo 9 (2009)

Už dříve jsem viděl kraťas 9, takže zápletka, která z něj do jisté míry vychází, mě příliš nepřekvapila. To co z Čísla 9 dělá něco zvláštního je jeho unikátní vizuální pojetí postapokalyptického světa. Chmurnou atmosféru celého filmu navíc dokresluje povedený hudební doprovod. Sečteno a podtrženo Číslo 9 je velice originální animovaný pohled do budoucnosti, který by s lepším scénářem mohl atakovat hodnocení nejvyšší. Takto je to čistých 80%.

Ptákodemie: Děs a hrůza (2010) odpad!

Tohle že má být pocta klasickému filmu Ptáci? Hitchcock by se obracel v hrobě, kdyby toto viděl...Nicméně za ty srandovní ptáky to není čistá nula, takže 5%.

Harvie Krumpet (2003)

Originální, vtipný, dojemný a smutný je život Harvieho Krumpeta a přesně takový je i tento film. 95%

Moon (2009)

Poměrně průhledná zápletka je vykompenzována povedeným zpracováním a "trojroli" výborně hrajícím Samem Rockwellem. Pěkné sci-fi. 70%

Vsaďte se! (1997) (pořad)

Díky této soutěži přišel například Jan Rosák o svůj knír. To se prostě musí zohlednit :-) 70%