Blacksmith Scene (1893)

Napínavá zápletka, perfektní herecké výkony a překvapivá pointa...to vše tady chybí. Ani po více než sto letech se toho však u spousty filmů moc nezměnilo, tak proč tomu prvnímu trochu nepřidat. 60%

Ninja Faktor (1997) (pořad)

Oproti Faktoru strachu, který na Primě Cool dávali dřív, je Ninja Faktor jednoznačně slabší. Ne že by to bylo vyloženě zlé, ale stále koukat na téměř stejné překážkové dráhy se rychle omrzí. 35%

Zuřící býk (1980)

Čekalo mne přesně 3500 hodnocení, tak jsem si říkal, že to chce dílo, které bude stát za to. Filmy z prostředí boxu mám rád a Robert De Niro je můj oblíbený herec, takže jsem nakonec sáhl právě po Zuřícím býkovi. Jestli to byla ta nejlepší volba si však nejsem zcela jist. Scénáři, stejně jako režii nemám co vytknout, život Jakea Lamotty byl rozhodně zajímavý, Robert De Niro jako jeho představitel byl skvělý, stejně tak i Joe Pesci a...mohl bych pokračovat ve výčtu pozitiv. Přesto přese všechno však nemohu dát nejvyšší hodnocení protože mě film během celé doby nedokázal zcela vtáhnout a jakési nedefinovatelné "něco" mi k nezapomenutelnému zážitku chybělo. Každopádně se jedná o film, jehož shlédnutí by mělo být pro každého fanouška žánru povinností. 80%

Balance (1989)

Výborný kraťas symbolizující to, že člověk myslí jen na sebe a svůj prospěch avšak sám nedokáže nic... 90%

Ohnivý had (2007) (TV film) odpad!

Váhám mezi jednou a žádnou hvězdou. Zkusím si to tedy promyslet. Co jsem vlastně viděl? Ohnivý vesmírný had, který vylézá ze země a sem tam něco zapálí nebo se přemístí do člověka, který tím získá jiskru v oku a pak něco zapálí. Pár šikovných lidiček se snaží dokázat jeho existenci a taky ho zastavit...To není moc dobrá náplň pro film, že? Co je tedy Ohnivý had? No horor určitě ne, akční film to není a smát se lze snad jen efektům, takže ani na komedii se to napasovat nedá. Celkově vzato se jedná o zbytečný film s nezajímavou zápletkou, mizerným zpracováním a hereckými výkony podobné úrovně. Proč, že to tu vlastně píšu? A jó, to hodnocení...Takže to máme jednu nulu. 10%

Geometria (1987)

Celý kraťas je fajn, ale ta pointa s ponaučením z geometrie mě opravdu dostala :-) 90%

Umění lhát (2009)

Ať si kdo chce co chce říká Invention of Lying je velmi dobrý film. Ano, z hlavní myšlenky šlo vytěžit více vtipu. Otázka zní: Je to špatně, když místo povrchní zábavy je servírována jistá myšlenková hloubka? Můj názor je, že určitě ne a Vynález lži, ač není filozofickým dílem, nabízí nejednu věc k zamyšlení. Na poli inteligentních komedií rozhodně silně nadprůměrná záležitost a film u nějž by bylo chybou jej nevidět. 90%

Nová strašidla (1977)

Nová strašidla jsou seskládaná z několika povídek, ve kterých tvůrci velmi zdařile karikují různé lidské povahy a vlastnosti. Některé povídky jsou úsměvné, při jiných lehce zamrazí. Ani víc než třicet let na krku jim však neubralo nic na aktuálnosti. Například téma povrchnosti a nezájmu při vožení raněného je zobrazeno znamenitě. Vůbec nejvíce se mi však líbila povídka o Jeníčkovi a jeho mamince sběratelce :-) 85%

Hra s nevěrou (2005)

Zápletka postavená na tom, co všechno může přinést jedna chyba, která není tak úplně náhodná? Proč ne, Hra s nevěrou je příkladem, že to může fungovat velice dobře. Clive Owen je dostatečně přesvědčivý, Jennifer Aniston dostatečně svůdná, scénář dostatečně zajímavý a režisér dostatečně zručný na to aby mne film hned na začátku upoutal a až do závěrečných titulků nepustil. Škoda jen méně uvěřitelného "druhého" závěru ve věznici, bez kterého by se film, dle mého názoru, docela dobře obešel. 75%