• Western

Alias - Série 1 (2001) (série)

O Alias jsem zavadil náhodou, ale abych se na něj díval, mě přinutily kladné ohlasy. I jméno J.J. Abrams není zrovna k přehlédnutí. Naopak 105 epizod trochu děsí. Seriál se provedením podobá jiným špiónským sériím, které se v TV snaží navodit poutavou zábavu. Jedna až dvě mise v epizodě, většinou v rychlém sledu, mezi tím omáčka z "pracoviště" a ze soukromí. Tolik komerce. Celé je to ale spojené "vážnou" linkou okolo dvojitých agentů a téměř v každém dílu je nějaký zvrat, překvapení nebo totální obrat vědomí. Další devizou je herečka Jennifer Garner, u které bych při jejím zjevu nečekal, že před natáčením i v jeho průběhu trénovala určité bojové umění a nenechávala se zastupovat. V první sérii jsou do devátého dílu zbytečné minuty tlachání agentky s kamarády (kamarádkami), ale to je prostě Amerika. Pak už na to není tolik času a zahustí se to. Nechci navodit dojem, že se Alias rovná některým jiným zvučných názvům z této oblasti, ale dobré to je. A to i ke stáří, tedy vzniku před 21-ti lety.

Pozadí událostí (2022) (seriál)

Chce se mi blejt! Ne z filmu, ale z nízkého hodnocení a původců tohoto hodnocení. Hřebejk a Jarchovský po čase natočili kvalitní dílko. Netradiční prostředí, skvělé postavy. A hlavně, že se jedná o nadsázku, a to tak dobře zakomponovanou do děje, že to vlastně většina vůbec nepochopila. Protože "stádo" slyšelo jen na slovo kriminálka a ta zde v klasickém pojetí jaksi nebyla. Protože hlavním motivem měly být střípky ze života na fakultě na pozadí kriminálního činu. Almarózní Čvančarka excelovala, protože každou scénou šla na nervy a i ta neherecká Katarzia měla svůj význam, protože její role dost nasírala. Akorát bych tam asi nepostrádal ty lesby. A tvůrců je mi fakt líto (za ty ohlasy).

Deník gigola (2022) (seriál)

Námět není špatný, vrah je nejistý až do konce, herci jsou nepřehlédnutelní. A pak to spousta věcí ničí. 10 dílů je víc než moc, stačily tak čtyři. Natahované tím nejhorším způsobem, a to je telenovela a červená kni-hovna. A vůbec pro mě nebylo uvěřitelné, jak se "značkový" gigolo smrtelně zamiluje do mladé holky, malé šedé myšky, nezajímavé a nehezké, téměř s dětským výrazem. A obětoval tomu svůj dosavadní "úspěšný" život. To bylo dost za hranou.

Ulička přízraků (2021)

Tady se Toro vyznamenal. Krásné zpracování, vizuál jak blázen, herecky našlapané, prostě lahůdka. A taky z nedostatku citu a chápání podhodnocené.

Faunův labyrint (2006)

Brutální kombinace válečného filmu a pohádky. Frankisti, partyzáni, faun a malá ztracená princezna z podzemní říše. A ono to funguje! A funguje to právě díky této prapodivné kombinaci. A taky díky perfektnímu zpracování, vizuálu a hudbě.

Pistol (2022) (seriál)

Coby zmapování celkem krátké kariéry skupiny Sex Pistols je seriál záslužné dílko (ne, že bych jim fandil). Drží se posloupně všech fakt, což není na tu krátkou existenci těžké a málem by to mohlo kolidovat i s hraným dokumentem. A právě proto mě to nevzalo až tak filmově a pocitově. Nedá se srovnat s nedávno viděným hudebním filmem Hnüs o kapele Mötley Crüe. I když tady srovnávám film a seriál a to zase tak moc nejde. Takže určitě dobrý, ale bez velkého nadšení.

Lékořicová Pizza (2021)

?????????????   !!!!!!!!!!!!!   ???   !!   ? A k tomu ještě je to film o ničem a nezachraňuje to žádná dobová atmosféra. Hlavní hrdinka není ani trošku hezká a navíc mentálně opožděná o 10 let. Těm, co se to tak líbilo, by neměli psát žádné hodnocení a nechat si hezký pocit pro sebe, aby neblbli hlavu ostatním, kterým se to líbit nebude.

Loki - Velké poslání (2021) (epizoda) odpad!

Není to chyba tisku? Nepatří v názvu epizody místo "L" písmeno "R" (ve druhém slovu)? Skoro hodinu se jen tlachá v nějaké místnosti. Nuda. Ani zde nebudu pokračovat a ztrácet čas.

Narkosvětci (2022) (seriál)

Velmi dobrá náplast na chybějící nové filmy o narkomafiích. Je to po korejsku, ale to neznamená, že je to špatně. První díl je opravdu hodně jiný, než ty následující, ale je o představení postav a mě bavila i tato linie. Báchorka o tom, jak chudý obchodník s rybami "dostane úkol" infiltrace k surinamské drogové mafii. A tento obyčejný Korejec zvládne postavení "agenta" a dokonce diriguje i své "nadřízené". Je to blbost? Ani ne. Je to hodně dobře natočené a hlavně - je to podle skutečné události! Zajímavé je i to, jak šéf této mafie (také Korejec) ovládá své podřízené ve jménu Boha, protože je "pastor". A poslední dva díly, to je velice záživná jízda.