• Western

Šťastné a veselé (2020)

Druhý pokus o letošní nový vánoční film. Komedie pro Ameriku, drama pro Česko. Vánoce už nikdy nebudou to, čím bývaly. V tomto případě vztahové drama dvou mladých lesbiček. Ještě vím o třetím vánočním filmu. Ale ten zkoušet nebudu. Jsou to pánské teplé Christmas a navíc jeden bílý, jeden černý. Myslete si o mém názoru, co chcete, ale vyrůstal jsem v izolované zemi a kromě bílé barvy se zde uznávala jen červená ...

Vánoce na ledě (2020) (TV film) odpad!

Nevím, jestli jsem viděl třetinu nebo víc, ale dál už to nešlo. Ti lidé byli asi uměle vyrobeni pro tento film, hudba jako k dětskému animáku, no prostě hrůza.

Zhýčkaný spratci (2021)

Za tři hvězdy, ale hodně zasloužené. Příjemný film na pohodu a pobavení. Téma nijak originální, ale ze současné doby a vyrobeno ve Francii. 68%.

Bodyguard (2018) (seriál)

Takto má vypadat správná minisérie. Šest našlapaných hodin, bez zbytečné vaty a neustálý vývoj. Když ve třetí epizodě byl děj na jakémsi vrcholu - prásk a dostali jsme se na nový začátek. Hodně uvěřitelný Madden v poslední epizodě, kdy drsný veterán brečí strachem o život. Není to jednoznačných 5*, ale osobní pocity jsou hodně blízko. Tak třeba 90%.

Superman a Lois (2021) (seriál)

Obsah lákající na seriál je stručný a zavádějící. Zrazovala mě představa, že půjde spíš o parodii. Tím víc mě překvapil výsledek. Superman má sice rodinu, ale nadále plní své "povinnosti" a zachraňuje svět. Opět je zde záporák a veřejný boj. Jeho synové nejsou žádné dětičky, ale už dospívající puberťáci. Ti poznávají radosti a problémy v rámci své generace, tak jak to je ve spoustě filmu o teenagerech. A to naráží doma, protože oni nejsou obyčejná rodina, což hoši neví. A navíc se u jednoho začnou projevovat nějaké zvláštní schopnosti ... Za mě zábavné a dvojku vítám.

Modřiny (2020)

Určitě společensky důležité téma - prostředí, kde si ženské rozbíjejí hubu do krve. Dále prostředí, které si "hrdinka" vybrala pro život a jak se v něm chová, také potěší. Poměr černý - bílý u hlavních postav samozřejmě vyhrává ten první. Zbytečné dlouhé a natahované. Není divu, když se tam Halle musela 2x lesbit s černoškou a dala si časově záležet. To jsem raději "přetáčel" dopředu. Osobní fitness trénink byl hodně zkratkovitý, tady se mohlo přidat. Žádný zázrak.

V nemilosti (2021)

Kvalitní drama, které nenudí ani chvíli a perfektní Sandra.

Svět v plamenech (2019) (seriál)

Natočeno hodně výpravně a pohráli si s atmosférou a dobovými obrazy. Nevím, jestli je potřeba i do filmů z časů minulých rvát povinnou linku lásky dvou chlapů a aby to byly dvě mouchy jednou ranou, tak jeden je bílý a druhý černý. Vůbec se to tam nehodilo. Poslední dvě epizody šly hodně dolů, skoro telenovela a nuda. Konec tak otevřený, až žádný.

Služka (2021) (seriál)

Velice dobře natočené a výborně zahrané od Margaret Q. Problém jsem měl s prostředím a s těmi lidmi. Nebyla tam snad žádná sympatická osoba. Ale právě o tom ten film je. A dále - 10 hodin nepřestávající nebo dokonce stupňující se depky. Vydržet do konce je záhul.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 5 (2021) (série)

Pátá série na mě působila lépe, než ty předchozí. Hlavně první půlka. Sice v ní byla převážné béčková střílečka (opět bez logiky, jako celá akce), ale zbylo tím méně času na to jejich úžasné rozjímání a moudra. Také český dabing uklidnil mysl, protože vyhrocené dementní projevy ve španělštině jen zvedaly adrenalin. Druhá půlka opět nastavovala filmovou kaši spoustou flashbacků. Opravdu jsem si to "užíval".  Nechci se v tom hrabat do hloubky, lupičské filmy moc logiky nepotřebují, ale proč zásahovka nevnikla do banky dřív? Při opožděném zásahu nikdo nevyhrožoval rukojmími a nikdo jim neublížil. No a ten konec???