• Krátkometrážní

Přeludy (2015)

Mladá žena sa ešte stále spamätáva z tragickej autonehody, pri ktorej zavinila smrť dieťaťa. So svojím mužom sa presťahuje do vinárskeho sídla v nádhernej oblasti a podarí sa jej otehotnieť. S príchodom do nového domu však začne mať desivé vízie, ktoré jej začnú ruinovať celý život. - Český preklad zase nesklamal a prezradil celú pointu filmu. V podstate mu znemožnil urobiť na mňa nejaký strašidelný dojem, pretože keď má niečo názov Přeludy a začne sa diať niečo strašidelné, musí byť aj tomu najväčšiemu idiotovi jasné, že sa v reále nič nedeje. Neprekvapil ma perfektný vizuál, ktorý som bral ako samozrejmosť, keďže viem, že Jason Blum by do svojej produkcie nepustil len tak niečo. Hudba je tiež celkom príjemná, čo môže u hororu vyznieť trochu hlúpo, ale keďže je celý o tehotnej mamičke, úplne sa sem hodila. Námet je dobrý a dokonca sa dobre vydaril aj záver, čo sa u takýchto hororov často nestáva. Postavy boli tiež príjemné a hodili sa k tomuto hororu. Páčilo sa mi nádherné vinárske prostredie a považujem za škodu to, že sa neodohrávalo viacero scén v exteriéroch, veď Přeludy nemusela mať len vnútri domu. Nebudem už vypisovať čo všetko bolo príjemné. Proste je to pre mňa klasický 3* horor ideálny pre dlhý zimný večer s celkom pokojnou a príjemnou atmosférou. + herec z I Spit on Your Grave

Wind Walkers (2015)

Skupina lovcov na čele so Seanom (Zane Holtz) sa vydáva loviť do opustenej oblasti, ale po krátkom čase zmizne niekolko členov skupiny. Keď sa ich priatelia rozhodnú hladať zisťujú, že pôda, na ktorú vstúpili a chceli tu loviť, nesie so sebou dávnu indiánsku kliatbu a oni sa tak ocitnú pod útokom monštra so sklonmi ku kanibalizmu, ktoré premení každého, koho pokúše, na rovnakého netvora. - Myslím si, že minulotýždňový After Dark Horror Fest, na ktorom sa premietalo osem hororov vrátane tohto, musel byť velmi nezáživný. Po Unnatural ma absolútne sklamali aj Wind Walkers a to som bol rád, že je v hlavnej úlohe Zane Holtz, ktorý počas posledných dvoch rokov zakotvil u hororu. Jeho výkon bol však tiež velmi fádny, takže ma na tomto horore nepotešilo vôbec nič. Kamera je zlá, audio je zlé, postavy sa správajú úplne odveci, Wind Walkers vyzerajú úplne trápne a všetko je to strašne natiahnuté. A pritom si myslím, že takýto námet má v sebe dosť velký potenciál. Najlepšou vecou na tomto horore je pre mňa druhý poster v zimnom prostredí. Ten je však taktiež úplne nezmyselný, keďže tento horor nemá so zimou nič spoločné a v zime sa neodohráva ani jedna scéna. Od hororov z After Dark Horror Festu som očakával fakt vela, ale zatial som velmi sklamaný. Zrejme dám šancu ešte Lumberjack Manovi, ale ak nenapraví reputáciu ani on, ostatné horory radšej vynechám. + herec z From Dusk Till Dawn: The Series a The Curse of Downers Grove

Unnatural (2015)

Partia z modelingovej agentúry sa vydá do husto zasneženej oblasti, aby tu nafotila nové fotky modeliek. Ubytujú sa v jedinom možnom príbytku, ktorý sa v tejto oblasti nachádza, a plánujú tu stráviť tri dni. Počas prvého večera si od miestnych obyvatelov vypočujú legendu o obrovskom medveďovi, ktorý sa potuluje v miestnych lesoch a čaká na svoje obete. Obyvatelia veria, že je tento nesmrtelný medveď pomstou prírody za to, že ju ludia neustále ničia. Obyvatelia však netušia, že neďaleko od nich sídli vedecká stanica, v ktorej výskumníci spoločnosti clobirch vykonávajú rôzne experimenty na zvieratách. Keď sa však medveď, ktorého skúmajú, vymkne spod kontroly, začína byť jasné, že miestna legenda sa stala skutočnosťou. - Po Backcountry a Into The Grizzly Maze som si horory s medveďmi strašne oblúbil, a tak bol pre mňa Unnatural ďalším velmi očakávaným medveďom. Backcountry bol pre mňa jedným z najatmosférickejších hororov vôbec, pretože som o ňom pred pozretím nič nevedel a nemal som ani tušenia, že to bude o medveďovi. U Unnatural som však vedel, že pôjde o medveďa, a tak som tušil, že to na mňa nezapôsobí tak dokonale ako Backcountry. Unnatural ma však silno sklamal a na Backcountry a Into The Grizzly Maze sa ani zďaleka nechytá. Už na začiatku bol nápis Amalgamated Dynamics a v tej chvíli mi bolo jasné, že medveď nebude stáť za vela, pretože štúdio ADI má na svedomí aj tohtoročný Harbinger Down, ktorého efekty ma velmi nezaujali. Kamera taktiež už od začiatku nepôsobí velmi dobre. Kvalitné je aspoň audio a hudba, ktoré má na svedomí Edwin Wendler, ktorému sa akosi zapáčili horory a tento rok robil hudbu už k trom hororom. Okrem Unnatural aj k I Spit On Your Grave 3 a Tales of Halloween, takže sa uberá tou správnou cestou, pretože horor je najlepší žáner. Pôsobivá je aj príroda, ktorá mohla podla mňa dostať omnoho viac priestoru a tvorcovia si mohli odpustiť zdĺhavé a nezáživné scény v chatke. Postavy sú vcelku otravné, ale páčili sa mi aspoň obyvatelia Lily a Nate. V niekolkých záberoch sa objavil aj hororový prívrženec Ray Wise, čo taktiež potešilo. Celkovo je pre mňa Unnatural rovnako ako Howl citelným sklamaním a som rád, že sa objavil tak skoro po premiére, pretože ak by som čakal dlhšie, bolo by to hodnotenie zrejme ešte nižšie. + herec z From Dusk Till Dawn: The Series + herec z Tom Holland's Twisted Tales, Suburban Gothic a Digging Up the Marrow

Night of the Living Dead: Darkest Dawn (2015)

V obrovskom meste vypukne neznáma nákaza a Barbara (Danielle Harris) sa ukryje v opustenom dome. O malú chvílu do dverí vtrhne obrovský Ben (Tony Todd), ktorý práve prišiel o svoju rodinu. Dom je velmi rozlahlý, a tak neskôr narazia na ďalšiu skupinku ludí, ktorá sa tu taktiež rozhodla skryť. Ludia sa menia na krvilačné príšery, ktoré sa pred ničím nezastavia. Jedinou možnou záchranou by bolo to, že by sa ludia dostali do uzavretej oblasti bránenej armádou. Skupina vidí túto možnosť ako jediné riešenie tejto komplikovanej situácie. Dostať sa na dané miesto však bude velmi náročné, pretože v uliciach číhajú na svoje obete stovky Zombie. - Tento horor som velmi očakával, pretože je to okrem preloženého Havenhurst jediný tohtoročný projekt mojej milovanej Scream Queen. Ďalším lákadlom bol momentálne jeden z najlepších hercov na hororovej scéne Bill Moseley a nesmiem zabudnúť ani na Tonyho Todda, aj keď mi bolo jasné, že ma potešia tak maximálne ich hlasy. Animovaných hororov som videl tolko, že by som ich mohol spočítať na prstoch jednej ruky. The Haunted World of El Superbeasto je jediný, ktorý si bližšie vybavujem, ale bol pre mňa plnohodnotnou palbou a na chvílu sa dokonca objavil v mojej TOPke. Preto som si myslel, ze by ani tento horor nemusel byť pre mňa sklamaním. A myslel som správne, pretože je to opäť animovaný horor za 5*. Takmer každý moderný horor má momentálne problémy s tvorením atmosféry, takže hororová "rozprávka" bola posledným dielom, v ktorom by som túto vec hladal. Lenže tá atmosféra tu bola. Napomáha jej hlavne dokonalá hudba, ktorá bola perfektne zvolená a nechýbali ani soundtracky, ktoré sa dokázali zaryť pod kožu. Zo začiatku mi dosť vadil fakt, že tu bolo pomerne málo Zombie, lenže toto sa približne v polovici taktiež zmenilo a množstvo Zombie sa o dosť zvýšilo. Vizuálne vyzerá všetko velmi dobre, dokonca aj postavy sa podobajú na hercov, ktorí ich dabovali, dosť výrazne. Rozmýšlam, či je na tomto horore niečo negatívne, ale naozaj ma nič nenapadá. Rovnako musím pochváliť aj ideálnu stopáž pre pracovný deň. Aj keď mohla byť aj dlhšia, pretože dej je naozaj vypeckovaný. Celkovo ma to na to, že som v rámci celého hororu nič neočakával a tešil som sa len na obsadenie, nehorázne prekvapilo. + Danielle Harris + Bill Moseley + Tony Todd + herečka z Undocumented

The Sand (2015)

Partia mladých ludí zorganizuje párty na opustenej pláži. Podgurážení alkoholom sa zabávajú tým, že hádžu do ohňa čokolvek, čo na pláži nájdu. Do ohňa vhodia aj zvláštny predmet, ktorý našli na okraji pláže. Hneď ako sa ráno zobudia zisťujú, že v piesku je niečo nebezpečné, čo si však nestihne uvedomiť ich priatel, ktorý v piesku zahynie. Partia tak zostáva uväznená na pláži a začína sa pre ňu boj proti monštru, ktoré im nedovolí vkročiť na piesok bez toho, aby ich pripravilo o život. - Podla posteru som očakával nejaký horor od štúdia SyFy, ale vo výsledku ma tento horor príjemne prekvapil napriek tomu, že ide o SciFi žáner, ktorý v kombinácii s hororom velmi nemusím. Pozitívne na mňa pôsobili hlavne herci. Tolko nádherných dievčat sa naposledy objavilo v minuloročnom Girl House, takže sa naozaj bolo na čo pozerať. Ich herecké výkony tiež neboli zrovna najhoršie. Chlapi taktiež podávali pekné výkony, takže sa mi na to dobre pozeralo. Doplnil by som aj žáner komédia, pretože som sa pri mnohých scénach dobre bavil, a nebolo to spôsobené podpriemerom, ale kvalitnými hláškami. Komediálnej stránke absolútne kraluje černoch. Nanešťastie sa to nedá popísať bez spoilerov, takže treba vidieť. Bolo mi lúto, že tu bolo obrovské množstvo digitálnej krvi, čo dosť kazilo celkový dojem. Za pochvalu rozhodne stojí kvalitný nápad a fakt, že sa na hororovej scéne konečne objavilo niečo neopozerané, teda aspoň u mňa. Na večer počas pracovného týždňa priam ideálny horor, u ktorého som sa pobavil a vôbec ma nesklamal. + herec z Tremors 5 + herečka z All Cheerleaders Die

Howl (2015)

Mladý sprievodca Joe sa nedočkal povýšenia v práci, v ktoré velmi dúfal, a tak ho čaká len ďalšia nudná cesta vlakom. Uprostred lesa však vlak kvôli poruche zastaví a pracovníkovi sa nepodarí opraviť ho. Čoskoro sa na oblohe objaví mesiac a lesom sa začne niesť prenikavé zavýjanie. Pre cestujúcich sa začína najhoršia noc ich života, pretože vlak zastavil uprostred teritória krvilačných vlkodlakov. - Jeden z mojich najočakávanejších hororov v tomto roku sa stal pre mňa jedným z najväčších sklamaní v tomto roku. Po minulom, na vlkodlakov úrodnom roku, som mal vela dôvodov tešiť sa na ďalší horor o vlkodlakoch, pretože Wolves a Wolfcop dostali po 5* a Late Phases velmi silné 4*. Tento rok sa na hororovej scéne objavil len Silverhide, a ten ako horor C-kategórie nebol ničím uspokojivým. Nanešťastie Howl v mojom rebríčku neprekonal ani jeden Werewolf horor z minulého roku. Z vecí ktoré boli výrazne kvalitné musím spomenúť kameru a gore. Kamera bola velmi dobrá a všetky zábery v tme boli prehladné. Gore bolo velmi dobré, aj keď sa tu nejaký Gorefest neobjavil. Vlkodlak sa najprv tajomne zakráda okolo vlaku a po okolitých lesoch, čo by malo byť náznakom budovania atmosféry. Prečo len náznakom? Pretože atmosféra sa ťažko vytvorí len vizuálnou stránkou, aspoň teda u mňa je na ňu potrebná kvalitná hudba. A čo urobil pán Paul E. Francis? Tento pán do tohto hororu nasadil také pecky a zvukové efekty, ktoré by sa hodili do animovanej rozprávky pre malé deti. Želám mu vela šťastia do budúcnosti, ale hororu sa dúfam bude už navždy vyhýbať. Ďalšou vecou, ktorá ma velmi sklamala, boli herecké výkony. Tie boli velmi slabé a to tu je dokonca Sarah z jedného z najlepších hororov môjho života The Descent. S príchodom vlkodlaka sa vytratila aj posledná nádej, že by sa mi tento horor mohol páčiť. Výzor vlkodlakov bol pre mňa rovnako sklamaním. Celkovo to radím medzi moje najväčšie sklamania v tomto roku. Škoda že som do toho nešiel bez žiadnych informácií ako do minuloročných hororov o vlkodlakoch, pretože by som z toho možno mal lepší pocit. Trailer ani nič som nevidel, ale aj z názvu už bolo jasné, o čo pôjde. Odpornú britskú angličtinu radšej ani nehodnotím, pretože to je otázka osobných preferencií. Velmi slabé 3*. + herečka z The Descent a The Descent 2

Ďábelský dům (2015)

Mladá vdova Madison (Ali Larter) žije v nádhernom dome so svojimi dvoma potomkami. Dom však vyzerá krásne len zvonku. Nikto totiž nevie, že mladú rodinu, ktorá v ňom žije, strašia duchovia. Madison so svojimi deťmi stretáva duchov takmer každý deň, ale táto téma je v rodine tabu. Jedného dňa na dvere zaklope pracovník miestnej firmy CAMSET Austin (Patrick Fischler) a navrhne Madison, že by sa mala so svojou rodinou odsťahovať a firma by potom odkúpila ich dom za výhodnú cenu. Ona však ponuku neprijme. Intenzita zjavovania duchov sa však stupňuje a po prvý krát na rodinu zaútočia. Keď sa však Madison s deťmi rozhodne dom opustiť, zisťuje, že odchod je nemožný. Zostáva jej teda len možnosť zistiť, odkial tieto bytosti pochádzajú a pokúsiť sa ich konečne zbaviť. Pri tomto pátraní ju však čakajú neuveritelné objavy. - Jedná sa o ďalšiu ducharinu s klasickým priebehom, ale vďaka perfektnému vizuálu a príjemnému hereckému obsadeniu ma dosť bavila. Ali Larter je v najlepších rokoch a vyzerá fakt úžasne. Deti podali taktiež velmi pekný herecký výkon. Duchovia vyzerali pomerne dobre, aj keď striedanie duchov hraných luďmi a duchov urobených pomocou efektov nebolo zrovna najlepšou volbou a tvorcovia mohli nechať všetkých duchov ozajstných. Taktiež sa tu nájde kopa úplne zbytočných efektov, napríklad lietajúce klúče, bez ktorých by sa tento horor pokojne zaobišiel. Musím pochváliť taktiež interiér, v ktorom sa natáčalo, pretože dom bol velmi priestranný, a tak sa divák nemusel stále pozerať na dej v malom počte miestností, ale na dej v nespočetnom množstve miestností. Potešil ma džíp Ford Bronco, ktorý sa objavil v minuloročnom The Pact II a objavil sa aj tu. Záverečný soundtrack som si prehral niekolko krát, pretože sa mi velmi páčil, aj keď takúto hudbu vôbec nemusím. + herec z Mercy + herec z The Pact II + herečka z Final Destination a Final Destination 2

Shadows on the Wall (2015)

Mladý vedec sa pokúša zostrojiť prístroj, pomocou ktorého by sa dostal až na koniec vesmíru. Má problémy s matematikou, a tak požiada o pomoc v tejto oblasti svoju doučovatelku. Keď mu chýbajú peniaze na vybavenie, poprosí o pomoc svojho bratranca, a tak vznikne trojčlenný tím s vysokými ambíciami. Po niekolkých neúspešných pokusoch začne prístroj fungovať, a oni sa dostanú do vzdialenosti niekolko miliárd svetelných rokov. Prístroj sa však preťaží a prestane fungovať. Po niekolkých dňoch však začne prijímať správy zo vzdialenosti, do akej žiadny prístroj na našej planéte nedosiahne. Tímu vedcov sa podarilo kontaktovať mimozemskú civilizáciu, ktorá sa teraz chystá pristáť na našej planéte a nemá žiadne dobré úmysly. Okrem toho sa o ich experimente dozvie aj vláda, ktorá chce od vedcov získať všetky informácie a donútiť ich, aby o svojom zážitku nikdy neprehovorili. - Vcelku dobré hodnotenie na konkurenčnom webe ma zaujalo, a tak som sa rozhodol pozrieť si to, aj keď som kvôli žánru SciFi radšej nič neočakával. Úvod je velmi natiahnutý, ale zaujali ma príjemné postavy, takže som im stále držal palce, aby sa im ich projekt vydaril. Neskôr som začal zisťovať, že natiahnutý nie je len úvod, ale v podstate celý tento horor. Nejaká tá akcia sa objaví až na úplnom konci, a tá taktiež nestojí za vela, pretože tvorcovia sa rozhodli, že divákom neukážu, ako extraterrestrial naozaj vyzerá, čo je dosť velká škoda, pretože tie tiene na stenách, podla ktorých nesie tento horor aj názov, vyzerali vcelku dobre a ja milujem horory o UFO, ale len vtedy, ak sa tu tí extraterrestriali aj objavia, nie že ich tvorcovia v celom filme ani neukážu. Námet bol zaujímavý, pretože spojenie UFO a techniky je fascinujúce, ale ako som už popísal, bol bez poriadnej akcie. K vizuálnej stránke nemám žiadne výhrady a som rád, že aj tých zopár efektov, ktoré sa v tomto horore objavili, nevyzeralo úplne amatérsky. Keby sa tvorcovia sústredili viac na hororovú časť, mohlo to dopadnúť aspoň priemerne. Takto je to nanešťastie len premrhaný potenciál na zaujímavý UFO horor.

Tales of Halloween (2015)

1. Sweet Tooth - Malý chlapec chce zjesť všetky sladkosti, ktoré dostal na Halloween. Jeho opatrovatelka so svojím priatelom si vymyslia strašidelnú historku o chlapcovi, ktorý túžil po sladkostiach tak velmi, že neváhal zabiť vlastných rodičov. Povedia mu, že tento chlapec na Halloween vždy znovu hladá svoje sladkosti. Chlapca táto historka vystraší a zoberie si z nej poučenie. Nie však o tom, že nemá jesť sladkosti, ale o tom, že chce získať čo najviac sladkostí, aj keby mal ísť cez mŕtvoly. 2. The Night Billy Raised Hell - Starší teenageri prehovoria malého chlapca na to, aby dodržal miestnu tradíciu a vystrelil si zo zvláštneho chlapa, ktorý žije sám v dome. Starý muž však chlapca prichytí pri čine a rozhodne sa ho patrične potrestať. 3. Trick - Partia priatelov sa na sviatok Halloweenu dobre baví a na dvere každú chvílu klopú deti, ktoré si sem prišli pre sladkosti. Keď však jedno milé dievčatko brutálne napadne jedného z partie, mení sa zábava na boj proti krvilačným deťom. 4. The Weak and The Wicked - Partia mladých výtržníkov si vždy večer nájde bezbrannú obeť, ktorej ubližuje. Dnes si zvolili za terč šikany chlapca, ktorému sa darí dlho unikať. Nakoniec ho však dobehnú a chystajú sa mu ublížiť. Chlapec má však svoje eso v rukáve a násilníkov sa nebojí, pretože ho ochraňuje nadpozemská démonická sila. 5. Grim Grinning Ghost - Organizátorka Halloweenovej oslavy (Lin Shaye) rozpovie príbeh o tajomnej Mary Bailey, ktorá straší osamelých ludí. Jedna z účastníčok má po skončení oslavy zvláštny pocit a cíti, že ju niekto sleduje. Čoskoro zistí, že duch Mary Bailey je ozajstný. 6. Ding Dong - Mladá žena (Pollyanna McIntosh) je na Halloween naozaj zdrvená, pretože so svojím manželom nemôže mať deti, a tak sa len so slzami v očiach prizerá koledujúcim deťom. Jej smútok z toho, že nemôže mať deti, sa dostane do takého štádia, že sa zmení na démona a začne zneužívať svojho muža. Keď sa však dozvie, že jej muž je neplodný, rozhodne sa svoje trápenie navždy ukončiť a zbaviť sa ho. 7. This Means War - Medzi majitelmi dvoch oprotistojacich domov sa strhne boj o to, kto bude mať na Halloween lepšiu výzdobu pred domom. Jeden z nich už večer nevydrží nápor konkurencie a rozhodne sa jeho výzdobu poškodiť. Začína sa tak krvavá vojna medzi dvoma susedmi. 8. Friday The 31st - Pri úteku pred sériovým vrahom sa žena skryje v jeho dome. To ale nebol velmi dobrý nápad, pretože sa pre vraha stane jednoduchou korisťou. V tej chvíli však na zemi pristáva malý mimozemšťan. Ten vstúpi do tela ženy a vrahovi prichystá krvavú pomstu. 9. The Ransom of Rusty Rex - Dvaja kriminálnici sa na Halloween rozhodnú uniesť syna velmi bohatého muža. Problém však nastane vtedy, keď im otec odmietne dať výkupné za svojho syna. Neurobil tak preto, pretože vie, že jeho dieťa je stelesnené zlo, takže je rád, že sa ho zbavil. Naopak pre únoscov sa začínajú namiesto očakávaného zárobku obrovské problémy. 10. Bad Seed - Muž pred oslavou Halloweenu vyrezáva tekvice, aby nimi mohol vyzdobiť svoj dom. Všetko sa však zmení, keď jedna z tekvíc ožije a zavraždí ho. Detektívka, ktorá dostane tento prípad si myslí, že ide o vtip, ale po niekolkých ďalších prípadoch napadnutia tekvicou zisťuje, že vyriešenie tohto prípadu bude naozaj náročné. - Celý týždeň som sa tešil na to, že sa mi do rúk dostane Unnatural, ale nakoniec to nevyšlo, takže som ako alternatívu zvolil Tales of Halloween. Hororových antológií vzniká v poslednej dobe obrovské množstvo, ale pre mňa to nepredstavuje žiadny problém, keďže som si ich zamiloval. Stretli sa tu desiatky hororových hercov, na čom je perfektne vidieť, že horor tvorí v USA jednu velkú rodinu, akú by som raz chcel vidieť aj v našich krajinách. Všetky poviedky majú perfektný audiovizuál, ale popíšem ich radšej jednotlivo. Ako prvú si podla mňa tvorcovia zvolili najslabšiu poviedku. Dá sa to brať pozitívne alebo negatívne. Buď to môžem považovať za správny krok, pretože to najslabšie je hneď na začiatku, alebo to môžem považovať za zlý krok, pretože prvá poviedka dostatočne nenabudí. Ja to však považujem za pozitívne. Príbeh je slabý, nezaujímavý a gore pôsobí smiešne. Druhá poviedka je velmi silná. Prekvapivý dej, aj keď sa nebudem diviť, keď sa tu nájde obrovské množstvo "expertov", ktorí pointu uhádnu už na začiatku. Ja som ale u hororov málo predvídavý, a tak ma táto poviedka milo prekvapila. Tretia poviedka je ďalšia zo slabších poviedok tejto antológie. Chýbala mi tam nejaká hlbšia pointa a pripadalo mi to, ako keby ani tvorcovia nevedeli, čo presne z toho má vzniknúť. Vo štvrtej poviedke sa stretlo herecké obsadenie z tohtoročného hororu Dark Summer a nedopadlo to až tak zle. Drsný vizuál a parádny démon vyzerali velmi dobre. V piatej poviedke nám moja milovaná hororová babička rozpovie strašidelnú historku. Alex Essoe, ktorá sa mi po Starry Eyes dosť znechutila, tu však vyzerala dobre, ale tvorcovia sa tu opäť s nejakou hlbšou pointou nezaoberali. V šiestej poviedke, ktorú vedie momentálne podla mňa najlepšia hororová herečka z Velkej Británie, sa objavil dosť zvrátený príbeh, a aj keď Pollyanna nie je žiadna sexbomba, na jej hrudník sa pozeralo pekne. Masky boli tiež velmi pekné. Siedma poviedka bola priemerná. Dej sa mi zdal dosť pasívny, aj keď sa tam toho udialo mnoho, takže ma velmi nezaujala. A teraz začína to najlepšie a najvtipnejšie. Tri poviedky na konci. Multižánrová pecka UFOhixploslasher v ôsmej poviedke ma úplne dostal. Najprv klasický slasher s vrahom na štýl Victora Crowleyho. Zrazu sa tu objaví vesmírna loď a máme tu UFO horor. Ten malý extraterrestrial bol úžasný. A ten hlas Trick or Treat, pripadal som si ako 5-ročné decko, ale strašne sa mi to páčilo. Deviata poviedka mala kopu komediálnych prvkov a taktiež sa mi velmi páčila. Hlavne maska. Desiata poviedka je najlepšia zo všetkých. Rovnako ako u All Hallow's Eve sa najlepšou stala poviedka o vraždiacich tekviciach. Naviac sa tu v jednej z úloh objavil aj hororový režisér Adam Green. Celkovo som s touto antológiou velmi spokojný a nemám dôvod neohodnotiť ju najlepším hodnotením. EDIT: 31.10.2016 - Tak som si to na tohtoročný Halloween po roku a dvoch týždňoch od prvého zhliadnutia musel zopakovať a toto je pre mňa jednoducho Halloweenska dokonalosť v pravom slova zmysle. Dojem mám z toho ešte lepší, pretože za to obdobie som spoznal kopu ďalších hercov z tejto antológie, ako napríklad Adrienne Barbeau a jej krásny hlas v The Fog, ktorý sprevádza aj časti Tales of Halloween. Pri sviečkach počas Halloweenskeho večera budem túto záležitosť pozerať zrejme každý rok, takže z tohto postupne vznikne najdlhší komentár na ČSFD. Mrzí ma len to, že väčšina mojich oblúbených to ohodnotila naozaj velmi nízko, ale aj tak Vás mám všetkých rád. EDIT: 31.10.2017 - Celý rok som sa na tento horor opäť tešil a pri pozeraní som ani nedýchal a užíval som si každú minútu. Každý segment sa mi páčil opäť o niečo viac a tentokrát som si všimol aj mnoho zaujímavých soundtrackov, ktoré som predtým nevnímal, takže ako vrchol môjho ročného čakania sa to nesmierne vydarilo. Teraz zostáva už len čakať dlhých 365 dní a potom sa k tejto mojej milovanej záležitosti zase vrátim. EDIT: 31.10.2018 - Slovami ani nedokážem popísať to, ako som sa na toto tešil. Ja na tomto diele nedokážem nájsť jedinú chybu a Halloweenska atmosféra, masky a banda hororových hercov z toho robia niečo úžasné a je to jeden z dôvodov, prečo tento žáner milujem. Už v dvadsiatej minúte som si predstavoval, ako to o rok budem pozerať znova, a urobím všetko pre to, aby Halloween oslávilo čo najviac ludí v tejto krajine. The next one will be the best one! EDIT: 31.10.2019 - Po roku opäť nepopísatelne krásny zážitok. EDIT: 31.10.2020 - Všetky hororové resty v tomto roku som si dnes vynahradil trojicou mojich oblúbených Halloweenskych hororov a tento to samozrejme celé zavŕšil. EDIT: 31.10.2021 - Tento rok som videl úplné minimum hororov, takže som si túto jazdu patrične užil. EDIT: 31.10.2022 - Pri tohtoročnom zhliadnutí mi išlo hlavne o to, aby som si u posledného segmentu napravil chuť po horkom sklamaní menom The Lair. Našťastie sa tak aj stalo. + herec z Disturbia a Tom Holland's Twisted Tales + herec z Dead Silence, It Follows a Dark Summer + herečka z Dark Summer a Some Kind of Hate + herečka z Insidious, Insidious 2, Ouija, Grace a Insidious 3 + herec z The Well + herec z Demon Legacy + herečka z Let Us Prey a White Settlers + herečka z You're Next, The Lords of Salem, The Well a We Are Still Here + herec z Tom Holland's Twisted Tales + herečka z Nymph a Halloween + herec zo Starry Eyes + herec z Cabin Fever 2, Undocumented, Starry Eyes a Some Kind of Hate + herečka zo Starry Eyes + herečka z Halloween II, Hatchet III, Seed 2 a Contracted: Phase II + herec z Hatchet, Hatchet II, Hatchet III a Digging Up the Marrow

The Ouija Exorcism (2015)

Otec židovskej rodiny má v pracovni starostlivo ukrytú dosku Ouija, prostredníctvom ktorej je možné kontaktovať duchov. Jeho malý syn však spolu so svojimi kamarátmi túto dosku nájde a kvôli tomu, že nedodržia jedno z pravidiel, príde k velkej tragédii. Otec však nepovie svojmu synovi, čo sa počas osudovej noci stalo. Keď otec leží na smrtelnej posteli, konečne prezradí synovi niekolko informácií o kliatbe, ktorá ho postihla. Syn sa však musí mať stále na pozore, pretože kliatba, ktorú v detstve vyvolal, sa ešte stále neskončila. - Horší názov si tvorcovia nemohli vybrať. Po minuloročnom komerčnom snímku Ouija, ktorý si na hororovej scéne velkú popularitu nezískal, je jasné, že dať do názvu slovo Ouija a doplniť to slovom Exorcism bude väčšine ludí pripadať ako dobrý vtip. Musím uznať, že je to fakt velmi slabé a často to pôsobí komicky, ale nechcem dať najslabšie hodnotenie, pretože si to napriek dlhšej stopáži netradičnej pre takéto horory C-kategórie udržalo moju pozornosť. Vizuálne to pôsobí celkom schopne a pozeralo sa na to celkom príjemne. Audio bolo citelne slabé, čomu sa naozaj divím, pretože hudbu robil Darren Morze, ktorý má na svedomí aj Enter Nowhere a Dark Was the Night, ktoré majú perfektnú atmosféru, na ktorej sa výrazne podiela aj hudba. Herecké obsadenie nijak neohúri, ale zase nepôsobí nejak otravne, takže sa na to dá pozerať. V oblasti trikov vyzerá všetko dosť komicky, ale aj na tomto článku je vidieť, že tvorcovia sa snažili, o čom svedčí napríklad to, že čierny dym použili v prostredí s čiernym pozadím, čo vo výsledku vyzerá kvôli PC efektom aspoň o trochu lepšie a pozadie aspoň trochu odláka pozornosť od slabších stránok. Očakával som od toho ovela horší výsledok, takže zaslúžené dve hviezdy sú myslím dostatočným ocenením.