Černobyl (2019) (seriál)

Ano, souhlasím, seriál je dobrý, možná dokonce skvělý. A mnoho dalších přenesených označení s významem "vychválit" bych mohl použít a zapadl bych do skupiny "dokalhotserů", nekritických obdivovatelů, koukalů s otevřenou hubou a idealistů. Technická stránka je skvělá. Odklon od historického narativu (charaktery postav + časové posuny) mi nevadí. Je to seriál, ne historické studie. Podstatně hůře stravitelná je linka "ústředního tria", přenášející téma katastrofy do roviny politického thrileru. A tady to začíná skřípat. Americké klišé o povaze a fungování totalitní politické moci. Stokrát ohraná deska o zlých politicích, spolupráci tří jiných hrdinů, kteří se na konci spojí a odhalí pravdu. Škoda. Byl jsem v pokušení dát 3 hvězdy, ale v oddílech kdy "katastrofa" nahrazuje klasického činitele (a hlavní postavu) je seriál skvělý a zaslouží si rozhodně víc (tedy 4).

Svědek obžaloby (2016) (TV film)

No, je to vlastně taková klasická Agátha :) ..., ale dobré a poctivé řemeslo.

Psychiatr (2018) (seriál)

Dobrá detektivka, která mohla být přeci v mimo vyšetřovacích linkách podstatně lépe propracovaná.

V objetí ďábla (2015)

Zajímává a navíc dost atypicky uchopená krimi; hodně zjednodušeně: postavená na generování narativů a na hraní si s realitou. Místní nízké hodnocení absolutně nechápu, ze mě 3,5 a i když to většinou nedělám, zaokrouhluju nahoru.

Vrahem z povolání - Utrpení soudce Karla Vaše (2013)

Místy je Vašův medailon velmi silnou výpovědí o člověku, lidech, vztahu schopnosti zlo dělat, rozpoznat, stát se jeho součástí a později vyděděncem... Na plný počet to není z několika důvodů: umělec černý je podobně pokřivený jako zamlada Vaš, nevím co v dokumentu dělá, podle všech dostupných informací byl Vaš souzený za vlastizradu a nikoli za smrt belgického agenta (když tak upravím po nahlédnutí do rozsudku, ale to několik týdnů potrvá), místy účelovost a neobjektivita (jako zdroj relevantních informací Vašovo odvolání a žádost o obnovení procesu? WTF?To je text určený k "zalíbení", ne k psaní monografií).

Vražedná konstelace (2016) (seriál)

Nebýt pomrdaného konce (cirka posledních 10 minut), dám 4.

Pan Holmes (2015)

Ne holmesovský příběh o Mr. Holmesovi. ... Stařecké vzpomínání s trochou sentimentu ... po Sherlockách a různých "Jka prosté" osvěžující využití tématu. ... Zápletkou není kůlervoucí odhalení a vzomenutí, lidské procitnutí...