Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Až do teď jsem si myslel, že největší průser si Star Wars zažily Solovým příběhem. Ejhle chyba ...

John Wick 3 (2019)

Johna chtějí zabít. Utíká. Narazí na partu týpků. Řežou se hlava nehlava, kopy a rány pěstí. Padouši jsou na sračku. John utíká.Narazí na partu týpků. Řežou se hlava nehlava, kopy a rány pěstí. Padouši jsou na sračku. John utíká.Narazí na partu týpků. Řežou se hlava nehlava, kopy a rány pěstí. Padouši jsou na sračku ... etc

Rozum v troubě (2018) (pořad)

Vaněk je takový Soukup streamovacích služeb s občasnou snahou tvořit cosi vzdáleně připomínající humor.

Mladí zabijáci (2018)

Překvapení podzimní víkendové domácí projekce roku 2019. Pod povrchem chytrý i důmyslný, na povrchu hravý a dráždivý. Spolu s Raw asi jeden z nejzajímavějších filmů hodnocených v dvou posledních letech. .

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Vlastně je to akční sci-fi o rozpadlé rodině,o hledání cesty matky k synovi a syna k náhradnímu otci/příteli.

Dobrá znamení (2019) (seriál)

Možná to není úplně čistých 5 hvězd :) Já se bavil tak dobře, jak dlouho ne.

Černobyl (2019) (seriál)

Ano, souhlasím, seriál je dobrý, možná dokonce skvělý. A mnoho dalších přenesených označení s významem "vychválit" bych mohl použít a zapadl bych do skupiny "dokalhotserů", nekritických obdivovatelů, koukalů s otevřenou hubou a idealistů. Technická stránka je skvělá. Odklon od historického narativu (charaktery postav + časové posuny) mi nevadí. Je to seriál, ne historické studie. Podstatně hůře stravitelná je linka "ústředního tria", přenášející téma katastrofy do roviny politického thrileru. A tady to začíná skřípat. Americké klišé o povaze a fungování totalitní politické moci. Stokrát ohraná deska o zlých politicích, spolupráci tří jiných hrdinů, kteří se na konci spojí a odhalí pravdu. Škoda. Byl jsem v pokušení dát 3 hvězdy, ale v oddílech kdy "katastrofa" nahrazuje klasického činitele (a hlavní postavu) je seriál skvělý a zaslouží si rozhodně víc (tedy 4).

Pět mrtvých psů (2016) (seriál)

Prozatím vypínám po prvním dílu (proto ta jedna hvězda, jinak by svítil odpad) :D duo Hřebejk +Jarchovský, to je j Pat a Mat, jen s kamerou a klapkou.