• Krátkometrážní

Po čem muži touží (2018)

Zajímal mě herecký výkon paní Polívkové. Nebyl špatný, ono, jak jinak hrát roli "muže". Ovšem celé to bylo až moc teatrální a film jako takový jedno klišé za druhým, příliš stylizované a strojené. Nijak extra mě to nepobavilo.

Batalives: Baťovské životy (2017)

Dokument měl velký potenciál. 5 měst, z toho o 4 zahraničních jsem vůbec netušila. Každé město v jiné zemi, jiné přiběhy, jiné osudy míst. Byl by to skvělý 30min dokument, ovšem... výsledek má 1h 15min a je šíleně rozvleklý. Půlka záběrů je o ničem, neustále přestříhává mezi zeměmi, ale příběhy jednotlivců vždy poskočí jen o malý krůček. Záběry z Chorvatska pak působí obzvláště na sílu, když se teens baví o "staromódním" Borovu a "přirozeně" tyto rozhovory několika kamarádů perfektně sedí do narace příběhu. Také vlastně netuším, o čem dokument vypovídá? Závěr skončí pro všechny až na Brazilce špatně. Jaké je poselství? Že staré časy byly super a současnost je nejhorší a nic s tím nemůžeme udělat? ...

Červená Karkulka (2019) (studentský film)

Hezká inspirace pohádkou, neotřelé zpracování.

Enter-Exit (2019) (studentský film)

Scénář dobře propracovaný, i malé detaily do sebe zapadají. Kamera místy trošku mimo a na můj vkus nešťastná volba hl. herečky, která diváku ihned evokuje svou postavu ze seriálu Most, což vzhledem k obsahu filmu může působit jako zavádějící. Nicméně celkový dojem z filmu je na studentský počin dobrý.

Tři (2018) (studentský film)

Šílenost, ale pěkně natočená. Zapracované barvy. Herec milovníka žiraf hraje svou roli skvěle.

Méďa (2012)

Stupidní pokleslý humor, americká love story plná klišé... animace médi skvělá, ale sama o sobě slabý scénář nezachrání.

Euforie (2019) (seriál)

Celý seriál je jedna velká ponurá deprese obalená v dusné atmosféře. Drogové a sexuální scény jsou natolik explicitní, že často váhám, jestli už nesleduji jinou video kategorii. Euphorie je vyobrazením umělého světa, kde neexistuje jediný normální člověk, který by netrpěl psych. poruchami. Monotonně výstižná hudba jen podtrhuje depku. Do očí mě hodně bylo umělé svícení a doslova zářivé noční scény v parcích. Na druhou stranu, práce s kamerou, a její neustálý pohyb, spojený s neobvyklými úhly záběrů, mě zaujala. Další sérii již sledovat neplánuji.

Nabarvené ptáče (2019)

Skvělá kamera, výstižná mrazivá atmosféra doby a zajímavé lokace, kulisy a obličeje postav. Na druhou stranu celkem dlouhé, nepříliš dějové, téměř bezeslov a velice brutální, syrové. Z filmu odcházím s dojmem, ano na ČR velkofilm, ale nijak mě extra nezasáhl, nedojal, nevyvolal příliš emocí, což mě u tohoto tématu zaráží. Také post-synchrony zvuku byly tragické, spolu s nepříliš dolazenými VFX ptactva atd. Zkrátka za kameru a výpravu velká pochvala, ale žánr není můj styl, a celkově mě film ničím extra nenadchl.

Proč? 13x proto - Série 3 (2019) (série)

Četla jsem komentáře na Imdb a s většinou se naprosto ztotožňuji. Ve zkratce (omlouvám se za spoilery): A) Ani nesympatická postava, která se zjeví jakoby nic, je vševědoucí a svět se točí jen kolem ní. B) Celá série je natočena na stejné brdo ala teen detektivka. "Was it him?" - "I don't know." "Is he capable of doing it?" - "No!! ...maybe?" Téměř všechny díly obsahují podobné dialogy, podezřelého a "nečekané" vyústění, že vrahem je někdo jiný. C) Sérii chybí myšlenka / poslání!! Co si z toho odnáším? Rapist se může změnit, až ho seriál téměř mění v oběť systému a chudáka. Chápu, že věci nejsou černobílé, ale znásilnění není krádež... to člověk nedělá "jen tak". Další podprahové sdělení je to, že soudy pracují ve prospěch nespravedlnosti a jediná možnost, jak vyváznout mimo kriminál, je spojit se s kamarády a vymyslet ultimátní lež. Krásné poselství reálným obětem... nežalujte viníky - vyváznou bez trestu a vás jen veřejnost potupí. D) 3. série neměla vzniknout jako taková. Nedozvídáme se nic extra podstatného, Brace není úplně divákův objekt zájmu a i závěr naznačuje, že je zde až moc překombinovanosti, nelogičností, postavy se chovají úplně out of mind, tedy v rozporu s předcházejícími řadami. Zkrátka občas je lepší přestat ve správný okamžik, než ždímat do poslední kapky... Za mě velké zklamání.

Orange Is the New Black (2013) (seriál)

Wau, tak jsem to dala, 7 sérií... První a druhá série madness, nechutné, šílené... Pak se to začalo "uklidňovat" a už se na to dalo i dívat. A poslední 2 série už byly celkem v pohodě, žádné extra nechutnosti, možná proto mě poslední 2 série snad i bavily. Líbí se mi přestřihy do běžného života lidí před vězením, hraní si s accenty (ruská Red, latinos, černošský slang...), všechny postavy se hoodně podrobně vyvíjí. Akorát konec celého seriálu je takový myšmaš stylem, aby to nedopadlo moc dobře ani špatně, tak to zamotáme a vlastně to necháme otevřené... Taky mě děsí, že to vyobrazení americké věznice se fakt celkem zakládá na pravdě. Ty praktiky policie i vězňů jsou drsné a systém nemilosrdný. Každopádně, ať mi je seriál téměř ve všech ohledech cizí, je to zajímavý vhled do světa, ke kterému bych se asi sama od sebe nedostala.