Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Horor
  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Thriller

Oblíbené filmy (10)

Crash (2004)

Už tomu bude rok, co jsem film viděl! A pořád nepřišlo nic (Let číslo 93 se tomu hooooodně přiblížilo, ale jelikož se jedná o rekonstrukci skutečného příběhu, není to v tom pravém smyslu), co by se tomu jenom trochu přiblížilo. Člověk umí být hodně krutý, umí ubližovat a hlavně se přetvařovat! Film o rasismu, kde se na problém tvůrci nedívají jako na globální problém, ale ukazují nám příběhy pár jedinců, kteří se s rasismem potkali buď přímo nebo nepřímo! Film, kde si na konci uvědomíte, že osud je někdy opravdu krutý a kdy obětí rasismu jsou mnohdy i ti, kteří rasismus podporují! Filmový skvost, který ve mně hodně zanechal! Zasloužený oskar za Film roku!

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Viděno asi dvěstěkrát...:-D jinak pro mě jeden z nejlepších teen filmů, co byl zatím natočený...Krásná ukázka toho, co zmůžou peníze, intriky a zhýčkanost...Gellar je perfektní mrcha, měla by brát více takových rolí!:-D

Superbad (2007)

Tento film, ve mě hodně zanechal! :-D Ne, ale opravdu se mi moc líbil hlavně kvůli postavám, vtipům, které jsou sice vůlgární, ale třeskutě vtipné, ale hlavně kvůli celkovému vyznění! Film o přátelské lásce mezi dvěma kamarády, kde každého něco žere, ale ven to ventiluje v nevhodnou dobu! Fakt super!:-)

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Tento film znám nazpaměť, připomíná mi dětství...ale když jsem to viděl po tak dlouhé době, ve svým dopsělým věku, uvědomil jsem si o čem ten film je! Není to jen o cestě z nebezpečí do tepla domova, ale je to i o ztrátě iluzí, o boji o svém místě na světě, o přátelství...to všechno si jako dítě neuvědomíte! Proto je tento film pro mě ještě silnějším zážitkem ve svých 20 letech než ve svých 10 letech!

Requiem za sen (2000)

Filmy o zoufalých lidech, kteří padnou do břečky jakéhokoliv ražení (v tomto případě drogy), mám hodně rád! Ne že bych byl nějaký sadista, který se rochní při pohledu na lidské trosky, ba naopak! Uvědomím si, co všechno se na tomto světě může dít a způsobu, jak tomuto člověk podlehne je neuvěřitelná hromada! Tady je jeden z nich...vlastně tři z nich! Po skončení filmu jsem měl nepopsatelný pocit, který u mě vyvolal zatím jen tenhle film! Úžasný zážitek...

Insidious (2010)

Je až neuvěřitelné, jak se z provařeného schématu, rekvizit a hudby z 80. let dá udělat kvalitní horor takového rázu, že si nepamatuju, kdy jsem naposled pociťoval podobné pocity. A ještě vzbuzuje dojem dříve neviděného. Nebudu se rozepisovat o ději, protože je celkem jednoduchý, ale co se musí vyzdvihnout je atmosféra. Tady film láme moje osobní rekordy téměř ve všech směrech. NIKDY jsem nezažil tolik zamrazení v zádech během jednoho filmu, NIKDY jsem u hororu nezapomněl dýchat (!), NIKDY jsem se nevyděsil při pohledu na usměvavé tváře a NIKDY jsem neměl pocit, že tvůrci téměř nic nepokazili. Včetně vynikajícího konce, včetně "man with fire". Nadšení z celého filmu mě snad bude provázet ještě týden a jestli je toto horor desetileti? To je ještě těžko říct, ale minimálně nejlepší horor roku to je.

Insidious 2 (2013)

Konecne!!!! Pokracovani meho nej hororu roku 2011 se dostalo ven a ja mel v gatich, ze se vse sesype do trapneho klisoviteho pokracovani a zdimani jednoducheho konceptu o strasidelnych domech. Jak se mi ulevilo, ze jsem si myslel spatne, si ani nedokazete prestavit. Film zacina tam, kde skoncil ten prvni. Jsme v jinem dome, a uz po prvnich asi 10 mintutach mame postavene vsechny chlupy na tele. Ani ve snu by me nenapadlo, ze Wan dokaze svou strasidelnou jizdu obohatit (po pribehove strance) a vymyslet nove neokoukane situace (po hororove strance). Pribeh si jde svou cestou a z jednicky si bere jenom postavy a hlavni myslenku. Znalost prvniho dilu je velkou vyhodou,protoze Whannel pribehy pekne propojil a vracime se dokonce do par scen z prvniho dilu stejne jako do minulosti nasich hrdinu. Chtel jsem dat 4,protoze je to prece jenom druhy dil, ale ten pocit z celkoveho vysledku je tak omamny,ze davam plnou bombu. Toto je muj salek kavy. Pravdepodobne nejlepsi hororovy sequel! Tak stejne kvalitni jako predesly a presto tak jiny jsem dlouho nevidel. Doporucuju vsem, kdo holduje prvnimu dilu!

Reklama

Reklama