Fallout (2024) (seriál)

Tesné 4 hviezdy, keďže seriál má kopu problémov. Najprv pozitíva: skvelá post-apo atmosféra, zábavná satira, postava Lucy, prvky mysteriózna a rýchle odsýpanie. Akurát, že to celé zrádza fakt stupídny scenár, kde sa postavy celý seriál náhodne stretávajú (na podozrivo podobných lokáciach...rozpočet bol asi striktný) a stupídne chovanie veľkej časti postáv. Tie prvky mysteriózna, ktoré sa mi polovicu série páčili, sú na konci strašne dementne vypointované. A čo sa týka postáv, okrem Lucy a jej brata tam nie je absolútne nikto sympatický. Maximus sa chová ako úplny retard, Ghaul je jednoducho hajzel a ostatné postavy sú takmer všetky úplne hlúpe. Do ďalšej série by to chcelo veľmi popracovať na postavách a príbehu. Rozpočtu by asi tiež nezaškodilo mierne navýšenie. Potenciál má seriál ale obrovský.

Fantastická čtyřka (2015)

Išiel som do filmu s čistou hlavou, bez predsudkov, nevnímajúc hrôzostrašné ohlasy a musím povedať, že to nebola až taká katastrofa. Videl som aj o dosť horšie filmy. Hlavný problém Fantastickej štvorky je, že má otrasný príbeh a je nudná ako sviňa. Film je vo všetkom možnom len a len čistý priemer, nedá sa hovoriť o nejakej mega sračke. Takže slabšie tri hviezdy si to obháji, film neurazí a ešte k tomu to má naštastie len hodinu a pol. P.S.: Záverečný súboj je úplne k smiechu.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Aký zmysel má z hlavnej postavy spraviť prispatého (zdrogovaného?), šušlajúceho, nesympatického mamľasa? Fantastické zvery ma pri premiére fantasticky nezaujímali, aby ma trištvrte roku na to fantasticky pretkali čisto čistým priemerom. Príbeh je úplny chaos, ktorý by som nevedel zrekapitulovať ani teraz, dve hodiny po pozretí. Triky sú skutočné zlé a vizuálna stránka je klasicky Yatesovsky mdlá a nudná. Pochváliť sa dajú len dve vedľajšie postavy tučka a sestry, ktoré boli prekvapivo sympatické a vtipné, a ešte záverečný súboj ktorý mal aký-taký náboj. Pozerať sa ďalšie štyri filmy na Eddieho Redmaynea...no s pánom bohom.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Eddie Redmayne znova hviezdi. Pokračovanie filmu s najnesympatickejším hlavným duom široko ďaleko prichádza s ďalšou zívačkou a je to rovnaké ako minule, len ešte horšie. Eddie hrá znova postavu tak ako keby bola mentálne postihnutá, ale nehrá ju tak, ako to býva u podobných postáv vo filmoch zvykom - s vtipom, hravosťou, milo, tak aby to diváka zahrialo pri srdci. On ju hrá tak, že divákovi je z toho nedobre a nenastáva akási ľútosť, ktorú sa Eddie asi snaží nastoliť, ale skôr úbohosť a znechutenie čo za chudáka je hlavnou postavou v drahom rodinnom dobrodružnom filme. Newt Scamander je jednoducho prispatý čudák mamľas trdlo idiot. S hereckého obsadenia to bohužiaľ zachraňuje len výborná postava Jacoba a sympaťák Jude Law. Johnnyho Deppa to vyložene nebaví a Ezra Miller hrá podobného zhrbeného mamľasa idiota, ktorého akoby prepustili zo psychiatrie a prežíva na silných utlmujúcich liekoch, ako keby nám jeden nestačil. Toto je jednoducho tá hviezdna zostava postáv, ktorú by rodinky s deťmi mali zbožňovať a školáci si ich lepiť do izbičiek na steny. Mimochodom film som videl včera a už ani poriadne neviem o čom to bolo. Je to rovnako príbehovo zmätené a digitálne odpudivé ako predošlý diel a celý ten koncept toho, že tam každých 10 minút vyskočí z kufríka nejaké zvieratko je od základu zlý, pretože každú peripetiu na plátne buď spôsobí alebo vyrieši nejaká fantastická zver. Predpokladám, že tretí diel bude posledný a plánovanú pentalógiu zarežú kým na to aspoň niekto chodí do kina, lebo táto tragická séria veľa ľudí už baviť nebude.

Fargo (1996)

Dokonalý herci, atmosféra a hlavne príbeh s panoptikom postáv. Fargo je fantastická satira, ktorá sa postupne a nenútene počas celej stopáže mení v čoraz bizarnejší kúsok. Všetkého je pritom tak akurát, ešte jedna zvláštná vražda alebo satirická dejová odbočka a možno by to už nefungovalo.

Faunův labyrint (2006)

Veľmi fajn film, ktorému to kazí dementné chovanie postáv.

Flash (2023)

Prvú polovicu ma to fakt bavilo. Ezra Miller nebol príliš otravný a peripetie s cestovaním v čase boli zábavné, rovnako ako interakcie s mladším Barrym. A je veľká škoda, že takto nevyzeral celý film. Príchod Batmana do príbehu sa ešte dal prežiť (aj keď teda úprimne žiadna sláva), ale odkedy prišla na scénu Super Girl (herečka mimochodom veľmi fajn), začalo typické Zack Snyder DC peklíčko. To znamená výbuchy, digitálna akcia, ničenie sveta a nesmrteľní mimozemštania. Návrat Zoda bol už len takou čerešničkou a fakt mi krivilo tvár z toho, že sa po 10 rokoch vraciame k tomu najmenej zaujímavému na Man of Steel. Na konci sme okrem neprehľadnej akcie videli ako dejové linky s Batmanom a hlavne Super Girl vyšumeli totálne do stratena a reálny hlavný záporak filmu bol predstavený aj vybavený do 5 minút. Čo však ale fugnovalo prekvapivo dobre bolo dojemné rodinné finále, pár príjemných režisérskych nápadov a celkovo taká fajn odlahčená atmosféra väčšinu filmu. A ohľadom CGI, tak to bolo tak zlé až to bolo zábavné :D Najsmiešnejšia na tom nebola katastrofálna Playstation 2 kvalita trikov, ale hlavne to v akých situáciach sa triky používali, lebo častokrát sa objavili digitálne tváre aj pri obyčajných close-upoch na postavy, ktoré sa práve rozprávali. Strašne rád by som vedel ako prebiehala postprodukcia tohto filmu, z toho by bol neskutočný dokument.

Frčíme (2020)

Prekvapívá trefa do čierneho. Svet, ktorý Pixar vytvoril je neuveriteľne zaujímavý a Chris Pratt a jeho postavička sú fantastickí. Škoda občasnému podliezaniu sa malému divákovi ale to už k tým animákom patrí. Spolu s Coco a Toy Story 4 jeden z najpôsobivejších animákov posledných rokov.

Fremont (2023)

57. KVIFF - Filmu nie je moc čo vytknúť po príbehovej, hereckej ani režisérskej stránke. Základný problém mám s tým, že režisér vyložene chcel natočiť nudný film a to sa mu náramne podarilo. Celé dielo by sa dal bez problémov zostrihať do 15 minútového kraťasu a nikto by nikdy nespoznal, že sa pôvodne jednalo o celovečerný film. Nediváckosť dokresľuje aj čiernobiele podanie a 4:3 formát. Tých 90 minút sa vlieklo ako sopeľ a divácky zážitok to bol o to nepríjemnejší, že v sále Lázně III sa veľká časť publika spolu so mnou očividne skoro po začiatku ošívala a driemala. Kebyže sedím pri dverách pravdepodobne to vzdám, sedel som však bohužiaľ na úplne druhom konci.

Frozen (2010)

Škoda, že námet ako taký vystačí možno na 30 minút. Ostatné je miestami nudná omáčka kde sa postavy rozprávajú o frajerkách, obľúbenom jedle a tak. Herci prekvapivo kvalitný, atmosféru to akú takú má, ale dôvod prečo ani tie zaujímavejšie časti nefungujú je, že postavy sa proste správajú hlúpo. Odhadzujú svoje oblečenie, skáču z dvadsiatich metrov, rozrezávajú si ruky na všeličom možnom a podobné stupídne záležitosti len aby sa niečo dialo. O vlkoch v strede lyžiarského strediska ani nehovorím, to je strašná haluz. Naštastie to má len hodinu a pol a odsýpa to dosť rýchlo. Fajn film keď není čo robiť.