Gallienus

okres Děčín

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 17.9.2020  10:11

Tento seriál má hodně dílů, které jsou svou povahou dost depresivní a první série měla těchto okamžiků opravdu mnoho, druhá v tomto ohledu nasadila laťku ještě výš... Pro mě osobně 11. epizoda předčila všechny ostatní. Možná si zaslouží plné hodnocení především za ten konec, protože ... spoiler!, ale nedám jej. ...hlavní hrdina umřel alespoň v objetí své milované, které už dost docela dobře hrabalo... Načež on tam v tom jejím klíně doslova uhnije, ona je nesmrtelná a do konce věků bude hladit jeho kosti, opravdová romantika... Mimochodem jsem vděčný tvůrcům za to, že poslední záběry Subarua byly hodně tmavé a člověk musel použít představivost, smekám před ním, že k Emilii vůbec došel.

• 14.8.2020  08:39

Za mě byla tahle epizoda přesně to, co od Re:Zero chci...,takže bojuj Subaru, budu fandit!

• 13.7.2020  19:31

Původní epizody jsou jedinečné a těžko se jim něco dokáže vyrovnat, tak nemůžu být k této epizodě přísný. Herec Hollyho - Norman Lovett těžce přehrával, chvílemi mi přišlo, že jen stěží dokáže zabránit vlastnímu smíchu, ohledně toho, co právě sám řekl..., což bylo takové milé, protože když budu nostalgicky vzpomínat, tak vždy dokázal udržet během svých monologů a dialogů naprosto vážnou tvář, teď se u té role opravdu bavil, a ne ji pouze hrál... Přesto to vůbec nebylo zlé, byl jsem spokojený, tvůrci mile potěšili.

• 1.7.2020  12:50

Je to taková milá blbůstka, co má velmi chytlavý opening (https://www.youtube.com/watch?v=eBmYQpT0Mk4), možná je 3 moc, ale bavilo mě to a nemůžu říct, že tohle anime byla ztráta času. Jinak má Katarina úžasný spalování, protože to co se jí podaří všechno sníst a vypadat přitom pořád stejně dobře, tak to musí v mnoha lidech vyvolat mírnou závist...

• 29.3.2020  12:12

Čekání na tuto epizodu bylo opravdu dlouhé, ale z mé strany určitě spokojenost, bavil jsem se. Kvituji, že zde byly ukázány souboje i ostatních škol, jen mě mrzí, že byly tak kraťounké... Či-Ha-Tan mile překvapil, vím, že není šance, aby tato škola postoupila, ale nevadilo by mi to. Co napsat na závěr, snad nebudeme na pokračování čekat opět dva roky...

• 8.2.2020  14:40
    Hinamacuri (TV seriál) (2018)

Po velmi dlouhé době jsem nejen dokázal dokoukat nějaké anime, ale navíc se při tom i pobavit. Líbil se mi kontrast osobností mezi Hinou a Anzu, byť to zpočátku vypadá, že ta první je lepší, tak opak je pravdou. Anzu si totiž v příběhu projde skutečným charakterovým růstem, doslova rozkvětem a to se mi moc líbilo..., krásná byla Nittova žárlivost, když ji má chvíli doma a může srovnávat..., a následně pak žehrat na skutečnost, že on "vyhrál" Hinu, od níž může čekat pouze její obligátní nakrm mě.

• 5.2.2020  11:07

Z filmu jsem neměl velká očekávání, takže jsem nebyl příliš zklamaný, ale přesto to mohlo být lepší. Bylo zde poměrně dost věcí co mi úplně nesedlo, kdybych o té bitvě nic nevěděl, užil bych si snímek více, ale takto mě tam iritovala spousta historických nepřesností nebo rovnou hloupostí. Přitom je zde oproti původnímu filmu vcelku i dost dobrých a zajímavých scén. Pro mě a to musím hodně ocenit, byl záběr na paluby letadlových lodí Kido Butai v době útoku amerických střemhlavých bombardérů, jsou totiž takřka prázdné…, což je historicky přesné a správné, za to tvůrcům filmu děkuji. To co bylo naopak nepřesné a řekl bych i hloupé, byla účinnost japonských AAA zbraní, ta byla v reálu mizerná, ve filmu je zodpovědná za většinu amerických ztrát, což je prostě špatně. Byl to CAP letadlových lodí, kdo sestřelil přes 90% útočících amerických letadel. To co mě na snímku hodně překvapilo, bylo vyzdvihování Jamagučiho, jistě byl určitě schopnější než-li jeho nadřízený, nicméně zde nejspíš zafungovala jeho poválečná aura, spíše než historická skutečnost. Jeho hlavním atributem a ctností bylo, že přijal zodpovědnost za japonskou porážku (na rozdíl od svého nadřízeného) a zemřel na své vlajkové lodi, byť se mohl zachránit. Dělá to z něj možná morálnější důstojníka se smyslem pro povinnost, ne však lepšího velitele, protože jestliže byl tak kvalitní admirál, prospěl by své zemi více živý než mrtvý… Film považuji spíš za zábavu, ne historicky přesný popis bitvy.

• 18.8.2019  18:57

Moc rád bych dal víc než tři hvězdy, bohužel to nejde. Nebylo to vůbec zlé, ale že bych byl z příběhu nějak nadšený, to také říct nemohu, chyba nejspíš byla ve velkém očekávání a to se prostě nedostavilo. Navíc to skončilo otevřeně, nebo lépe řečeno, jsem se spoustu věcí nedozvěděl..., třeba mi odpovědi poskytne film a třeba také ne.

• 30.7.2019  12:14
    Hai to gensó no Grimgar (TV seriál) (2016)

Na toto anime jsem narazil náhodou na YouTube, zaujalo a po jeho zhlédnutí musím říct, že rozhodně nezklamalo. To čím si mě toto dílko získalo, je poznání, že zde nemáte žádné supermany, pouze hrstku obyčejných a vystrašených dětí, co se snaží přežít v neznámém světě, kde se chyby neodpouštějí. Všechny postavy zde sice nemají stejně prostoru, jedna či dvě jsou čistě do počtu, nicméně na pouhých 12 epizod je vykreslení těch hlavních dostačující. Jistě má toto anime i své zápory, ale klady u mě rozhodně převažují.

• 12.5.2019  16:28
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

Pro mě nostalgické vzpomínání na film a velmi milé překvapení, nečekal jsem skoro nic a dostal dobrou podívanou, rozhodně nejsem zklamaný.

• 25.3.2018  15:18

Dobré a to velmi, nicméně strašně kraťounké, je to první epizoda a čekání na druhý díl (nejméně několik měsíců) bude pěkně k vzteku. Tak to byl nejspíš hlavní zápor, ke kladům patří nádherná animace, mnoho vtipných okamžiků (na studentky Anzia vyspávajících kocovinu atd.), jízda tankem opět velmi akční, hned počáteční scéna na mostě dosti navnadí. Těšil jsem se na Poslední kapitolu a jsem spokojený, byl bych nadšený, kdyby nebyla rozdělena a do světa puštěna jako celek, to se však nestalo.

• 7.3.2018  19:03

Bavil jsem se, je to mnohdy velmi smutné, cynické a morbidní, ale dobře natočené... Scéna, kdy Nikita zvrací do záchodu a Vjačeslav se mu nabízí, že mu bude držet vlasy neměla chybu. Nicméně to, co na filmu oceňuji asi nejvíc, je že z Lavrentije nedělají tu největší zrůdu, protože nikdo z vítězů nebyl o nic lepší, oni vyhráli a napsali svou verzi dějin, pravda však není černobílá...

• 19.12.2017  10:29

Některé epizody jsou opravdu epické a nadchli mě, protože i přes veškerou snahu hlavní hrdina vždy selže a to muselo být pro něj skutečně úmorné... Bohužel, ne každý díl je tak dobrý, navíc je Subaru dost nevyrovnaný, ten jeho charakter mi úplně nesedl, jednu chvíli je normální a pak se chová jak blb, ale to se ještě dalo. To co mi vadilo je minimální vykreslení charakterů ostatních postav, krom Subaru a Rem jsou všechny okrajové. Emilia je strašně plytká a je pro mě dost nepochopitelné, že autor z ní udělal Subarovu Femme fatale, zrovna tohle mi nesedlo. Raději bych dal přednost tomuto konci: https://www.pixiv.net/member_illust.php?mode=medium&illust_id=59063693

• 20.9.2017  11:52
    Kiyosu kaigi (2013)

Když jsem viděl před drahnou dobou trailer, byl jsem trochu rozpačitý, z mé strany panovala obava, že to bude fraška, ne historický film... Není tomu tak, Tókičiró (v podání Jó Óizumi, kterého jsem začal registrovat až po této roli) je skvěle vyobrazen a protože patří mezi mé nejoblíbenější historické postavy starého Japonska, kvitoval jsem, jak se pomalu ale jistě drápe na vrchol své moci (byť ho po konferenci na hradě v Kiyosu bude čekat ještě trnitá a dlouhá cesta) a pokládá zde její základy. Režisér Kóki Mitani měl k ruce prakticky to nejlepší z ansámblu japonských herců, z vedlejších rolí mě zaujali především: Miki Nakatani jako Nene a Susumu Teradžima v roli Kanbei Kurody...

• 9.9.2017  18:09
    Boku dake ga inai mači (TV seriál) (2016)

O šanci se vrátit do minulosti a změnit některé věci ve svém životě asi stojíme všichni a Satoru Fujinuma ji dostal, sledovat jeho nesobecké počínání určitě stojí zato. Rozhodně nebylo těžké mu fandit, oblíbit si totiž jeho postavu je snadné. Přestože myšlenka příběhu byla dobrá, trochu mě mrzelo, že jsem velmi rychle poznal vraha a to v těchto věcech mnohdy velmi tápu... I konec mě trochu mrzel, přeci jen jsem čekal, že Satoru skončí s někým jiným, za tu námahu a oběti z jeho strany mi to nepřišlo úplně fér, ale co je vlastně fér, třeba právě toužil po té, která ho zachránila. Plný počet nedám, protože vrah čtyř lidí (z toho tří dětí) vyvázne z mého pohledu velmi lacino.

• 3.9.2017  20:22

Zklamán z filmu rozhodně nejsem, naopak velmi mile překvapen z mnoha vsuvek z historie, jedná se sice o takové malé drobnůstky, přesto mě potěšili. Mnoho nových postav (rozuměj lodí), některé se sice pouze mihnou jako Ryūjō (to jak uklouzne je právě jedna z těch historických vsuvek ukazující její špatné nautické vlastnosti, loď jež projde několika přestavbami, přesto bude patřit spíše k těm nepříliš povedeným typům jap. letadlových lodí) nebo Čókaj (i ona má několik historických vsuvek) příběh rozhodně obohatí. Mé oblíbené letadlové lodě projdou přezbrojením, místo A6M dostanou A7M Reppú(?), na rozdíl od seriálu, kde jsou součástí světa Kancolle pouze malé pilotky, film nabízí i maličké a roztomilé námořnice, jež děvčatům sedí na ramenou, ovládají věže či jiné součásti lodních systémů. Toho, kdo není moc fandou lodí nebo historie, případně hry asi film úplně nenadchne, bude pro něj docela obtížné jej ocenit.

• 31.8.2017  15:02
    Vlčí děti (2012)

Smutné a zároveň velmi hezké, úžasná animace. Aoi Mijazaki jsem v Haně viděl, ten její hlas k té postavě seděl.

• 12.8.2017  12:33
    Sword Art Online (TV seriál) (2012)

Začátek je skvělý, upoutalo mě to, říct, že ne, byla by to lež, ale mělo to skončit 14 epizodou, neříkám, že zbytek série je vyloženě špatný, nicméně byl to úplně jiný svět. Bohužel pro mě to bylo tak odlišné, že příběh ztratil to své počáteční kouzlo a já to dokoukal pouze ze setrvačnosti, tak nějak bez zájmu. Dávám pouze tři, asi je to málo, ale víc dát nemohu.

• 23.7.2017  10:22
    Jamada-kun to 7 nin no madžo (TV seriál) (2015)

Pro mě trochu zklamání, neznám předlohu, tak nevím co chybělo či co bylo navíc, ale příběh se hodně táhl a poslední tři epizody jsem shlédl už jen ze setrvačnosti... Přesto jsem se docela bavil, některé hlášky mě rozesmáli, asi nejvíc ta, kdy se hlavní hrdina rozhodne políbit Shiraishi, aby se jí navrátily vzpomínky a řekne: "Dobrá! Prvně si zajdu vyčistit zuby."

• 23.6.2017  21:52
    School Days (TV seriál) (2007)

Nechci se zaobírat realističností děje, nicméně toto anime ve mně hezkou chvíli rezonovalo, což se mi již dlouho u tohoto žánru nestalo. Možná jsou 4 moc, za ten dějový veletoč, u kterého jsem se nenudil je bez váhání dám.

• 21.5.2017  10:05
    Samuraj Jack (TV seriál) (2001)

Jako kluk jsem se na seriál rád koukal a bavil mě, nyní po mnoha letech, když jsem měl možnost vidět i závěrečnou sérii je z mé strany vysoká spokojenost a taky mi tak trochu umožnilo nostalgicky zavzpomínat...

• 17.11.2016  17:12
    Ooku (TV seriál) (2016)

Viděny pouze dvě epizody a nebylo to špatné, sledovat další však nebudu... Dobře vykreslena atmosféra a prostředí velkého vnitřku (šógunův harém), Erika Sawadžiri zde hraje mladé děvče (a zároveň pěknou mrchu), kterému se z ulice (a to doslova) podaří dostat až k šógunuvi do postele a stát se jeho favoritkou. Aby si své postavení udržela je ochotná nemilosrdně likvidovat mladší konkurenci (včetně své vlastní milenky). Vzhledem k tomu, že je celý příběh postaven právě na boji o šógunovu přízeň, intrikách mezi konkubínami, tak mi ty dvě epizody bohatě postačí.

• 18.10.2016  17:36

Můj první Zatôichi s Šintaró Kacu a vysoká spokojenost, navíc má ve filmu druhý hlavní part Toširó Mifune..., tak co ještě více chtít. Po shlédnutí dalších dílů možná hodnocení ještě upravím, přeci jen nevím jak vysoko je v sérii laťka položena..., zatím tedy pouze 4.

• 9.9.2016  17:48

Film je o tom, jak se jeden mladík zabouchne do své sice postarší ale stále ještě velmi atraktivní sousedky. Prožije a vychutná si s ní několik zajímavých okamžiků oblaků a deště a nakonec se vrátí ke své stejně staré přítelkyni. Jestli měl film i jiný intelektuální přesah než zobrazení vztahu postarší ženy a mladého kluka, tak mě unikl.

• 27.5.2016  18:18

Na film jsem se těšil od konce listopadu minulého roku, kdy se dostal do kin a já viděl upoutávku. Očekávání z mé strany byla velká, po zhlédnutí se přiznám, ne zcela naplněná... Jistě líbilo se mi to, je tam opravdu hodně dobrých okamžiků a ta nadsázka mi nevadí, v seriálu ji bylo také dost, ale tady ji bylo až za hranou, což tento snímek trochu shazuje. Přesto dám bez rozmyšlení maximum, už za tu nádhernou scénu, kdy Maho a Erika (a nejen ony) mají na sobě uniformu Oarai a jsou první, kdo svou účastí změní rozložení sil v nadcházejícím střetu...

• 18.5.2016  16:52
    13 samurajů (2010)

Tedy rubačka je to excelentní, ale čekal jsem něco víc, mám rád Kódžiho Jakušo a jeho herecký výkon ještě snesl vyšší měřítko, ti ostatní herci mi tam však připadali jen jako komparz.... Škoda, že tento film nedokážu lépe ocenit.

• 12.1.2016  21:45
    Kantai Collection: KanColle (TV seriál) (2015)

Je to sice nehorázná blbost, ale nemohu dát jinak než maximum..., hlavní hrdinka Fubuki, (nepříliš povedená třída japonských torpédoborců se špatnými nautickými vlastnostmi), je odpočátku velká sympaťačka. Mám rád historii Spojené flotily a tenhle seriál mi udělal radost, je fakt, že člověk musí při sledování vypnout mozek, nicméně pobaví to.

• 29.8.2015  14:53
    Jasná lež (TV film) (1998)

Vzhledem k tomu, že je to televizní produkce, dávám za 4, musím říct povedlo se to. Snímek mi přišel reálný a Bill Paxton nezahrál svou roli vůbec zle. Pro někoho tam možná bude málo akce, ale film stojí na něčem jiném.

• 17.8.2015  15:02
    Zaslaná pošta (TV film) (2010)

Celkově vzato mě to pobavilo, ale přiznám se, že jsem čekal mnohem víc, knižní předloha je úplně jiná liga. Zklamání z mé strany je dáno i kulisami města Ankh-Morpork, ale především kostýmy se tedy moc nepovedly, především ty dámské. Adoráta Krasomila slečna Srdénková měla mít přiléhavou tuniku, která měla zvýraznit její vnady a ne tu obludnost, co nosila ve filmu, copak žila ve Viktoriánské Anglii, přesto musím přiznat, že Claire Foy vypadala dobře a její výběr na tuto roli byl správný. Charles Dance je skvělý herec, ale já mám patricije Vetinariho spojeného s Jeremy Ironsem, ten mi na tuto roli seděl mnohem lépe...

• 14.8.2015  20:24

Tak na knižní předlohu to nemá ani omylem, ale koukatelné to je, kniha nasadila laťku kvality tak vysoko, že i o tomhle filmu mohu s klidem říct: velmi dobré. Mám jen jedinou výtku, proč tam byla přeobsazena role druhého detektiva? Nic proti Kó Šibasaki, ta její tvářička vcelku ujde, ale lepší by byla dvojce detektivů- dvou mužů, z nichž jeden soucítí s podezřelou a její dcerou, to by se mi zdálo vhodnější...

<< předchozí 1 2 3