Gallienus

okres Děčín

2 body

<< předchozí 1 2 3
    • 18.8.2019  18:57

Moc rád bych dal víc než tři hvězdy, bohužel to nejde. Nebylo to vůbec zlé, ale že bych byl z příběhu nějak nadšený, to také říct nemohu, chyba nejspíš byla ve velkém očekávání a to se prostě nedostavilo. Navíc to skončilo otevřeně, nebo lépe řečeno, jsem se spoustu věcí nedozvěděl..., třeba mi odpovědi poskytne film a třeba také ne.

• 30.7.2019  12:14
    Hai to gensó no Grimgar (TV seriál) (2016)

Na toto anime jsem narazil náhodou na YouTube, zaujalo a po jeho zhlédnutí musím říct, že rozhodně nezklamalo. To čím si mě toto dílko získalo, je poznání, že zde nemáte žádné supermany, pouze hrstku obyčejných a vystrašených dětí, co se snaží přežít v neznámém světě, kde se chyby neodpouštějí. Všechny postavy zde sice nemají stejně prostoru, jedna či dvě jsou čistě do počtu, nicméně na pouhých 12 epizod je vykreslení těch hlavních dostačující. Jistě má toto anime i své zápory, ale klady u mě rozhodně převažují.

• 12.5.2019  16:28
    Cobra Kai (TV seriál) (2018)

Pro mě nostalgické vzpomínání na film a velmi milé překvapení, nečekal jsem skoro nic a dostal dobrou podívanou, rozhodně nejsem zklamaný.

• 25.3.2018  15:18

Dobré a to velmi, nicméně strašně kraťounké, je to první epizoda a čekání na druhý díl (nejméně několik měsíců) bude pěkně k vzteku. Tak to byl nejspíš hlavní zápor, ke kladům patří nádherná animace, mnoho vtipných okamžiků (na studentky Anzia vyspávajících kocovinu atd.), jízda tankem opět velmi akční, hned počáteční scéna na mostě dosti navnadí. Těšil jsem se na Poslední kapitolu a jsem spokojený, byl bych nadšený, kdyby nebyla rozdělena a do světa puštěna jako celek, to se však nestalo.

• 7.3.2018  19:03

Bavil jsem se, je to mnohdy velmi smutné, cynické a morbidní, ale dobře natočené... Scéna, kdy Nikita zvrací do záchodu a Vjačeslav se mu nabízí, že mu bude držet vlasy neměla chybu. Nicméně to, co na filmu oceňuji asi nejvíc, je že z Lavrentije nedělají tu největší zrůdu, protože nikdo z vítězů nebyl o nic lepší, oni vyhráli a napsali svou verzi dějin, pravda však není černobílá...

• 19.12.2017  10:29

Některé epizody jsou opravdu epické a nadchli mě, protože i přes veškerou snahu hlavní hrdina vždy selže a to muselo být pro něj skutečně úmorné... Bohužel, ne každý díl je tak dobrý, navíc je Subaru dost nevyrovnaný, ten jeho charakter mi úplně nesedl, jednu chvíli je normální a pak se chová jak blb, ale to se ještě dalo. To co mi vadilo je minimální vykreslení charakterů ostatních postav, krom Subaru a Rem jsou všechny okrajové. Emilia je strašně plytká a je pro mě dost nepochopitelné, že autor z ní udělal Subarovu Femme fatale, zrovna tohle mi nesedlo. Raději bych dal přednost tomuto konci: https://www.pixiv.net/member_illust.php?mode=medium&illust_id=59063693

• 20.9.2017  11:52
    Kiyosu kaigi (2013)

Když jsem viděl před drahnou dobou trailer, byl jsem trochu rozpačitý, z mé strany panovala obava, že to bude fraška, ne historický film... Není tomu tak, Tókičiró (v podání Jó Óizumi, kterého jsem začal registrovat až po této roli) je skvěle vyobrazen a protože patří mezi mé nejoblíbenější historické postavy starého Japonska, kvitoval jsem, jak se pomalu ale jistě drápe na vrchol své moci (byť ho po konferenci na hradě v Kiyosu bude čekat ještě trnitá a dlouhá cesta) a pokládá zde její základy. Režisér Kóki Mitani měl k ruce prakticky to nejlepší z ansámblu japonských herců, z vedlejších rolí mě zaujali především: Miki Nakatani jako Nene a Susumu Teradžima v roli Kanbei Kurody...

• 9.9.2017  18:09
    Boku dake ga inai mači (TV seriál) (2016)

O šanci se vrátit do minulosti a změnit některé věci ve svém životě asi stojíme všichni a Satoru Fujinuma ji dostal, sledovat jeho nesobecké počínání určitě stojí zato. Rozhodně nebylo těžké mu fandit, oblíbit si totiž jeho postavu je snadné. Přestože myšlenka příběhu byla dobrá, trochu mě mrzelo, že jsem velmi rychle poznal vraha a to v těchto věcech mnohdy velmi tápu... I konec mě trochu mrzel, přeci jen jsem čekal, že Satoru skončí s někým jiným, za tu námahu a oběti z jeho strany mi to nepřišlo úplně fér, ale co je vlastně fér, třeba právě toužil po té, která ho zachránila. Plný počet nedám, protože vrah čtyř lidí (z toho tří dětí) vyvázne z mého pohledu velmi lacino.

• 3.9.2017  20:22

Zklamán z filmu rozhodně nejsem, naopak velmi mile překvapen z mnoha vsuvek z historie, jedná se sice o takové malé drobnůstky, přesto mě potěšili. Mnoho nových postav (rozuměj lodí), některé se sice pouze mihnou jako Ryūjō (to jak uklouzne je právě jedna z těch historických vsuvek ukazující její špatné nautické vlastnosti, loď jež projde několika přestavbami, přesto bude patřit spíše k těm nepříliš povedeným typům jap. letadlových lodí) nebo Čókaj (i ona má několik historických vsuvek) příběh rozhodně obohatí. Mé oblíbené letadlové lodě projdou přezbrojením, místo A6M dostanou A7M Reppú(?), na rozdíl od seriálu, kde jsou součástí světa Kancolle pouze malé pilotky, film nabízí i maličké a roztomilé námořnice, jež děvčatům sedí na ramenou, ovládají věže či jiné součásti lodních systémů. Toho, kdo není moc fandou lodí nebo historie, případně hry asi film úplně nenadchne, bude pro něj docela obtížné jej ocenit.

• 31.8.2017  15:02
    Vlčí děti (2012)

Smutné a zároveň velmi hezké, úžasná animace. Aoi Mijazaki jsem v Haně viděl, ten její hlas k té postavě seděl.

• 12.8.2017  12:33
    Sword Art Online (TV seriál) (2012)

Začátek je skvělý, upoutalo mě to, říct, že ne, byla by to lež, ale mělo to skončit 14 epizodou, neříkám, že zbytek série je vyloženě špatný, nicméně byl to úplně jiný svět. Bohužel pro mě to bylo tak odlišné, že příběh ztratil to své počáteční kouzlo a já to dokoukal pouze ze setrvačnosti, tak nějak bez zájmu. Dávám pouze tři, asi je to málo, ale víc dát nemohu.

• 23.7.2017  10:22
    Jamada-kun to 7 nin no madžo (TV seriál) (2015)

Pro mě trochu zklamání, neznám předlohu, tak nevím co chybělo či co bylo navíc, ale příběh se hodně táhl a poslední tři epizody jsem shlédl už jen ze setrvačnosti... Přesto jsem se docela bavil, některé hlášky mě rozesmáli, asi nejvíc ta, kdy se hlavní hrdina rozhodne políbit Shiraishi, aby se jí navrátily vzpomínky a řekne: "Dobrá! Prvně si zajdu vyčistit zuby."

• 23.6.2017  21:52
    School Days (TV seriál) (2007)

Nechci se zaobírat realističností děje, nicméně toto anime ve mně hezkou chvíli rezonovalo, což se mi již dlouho u tohoto žánru nestalo. Možná jsou 4 moc, za ten dějový veletoč, u kterého jsem se nenudil je bez váhání dám.

• 21.5.2017  10:05
    Samuraj Jack (TV seriál) (2001)

Jako kluk jsem se na seriál rád koukal a bavil mě, nyní po mnoha letech, když jsem měl možnost vidět i závěrečnou sérii je z mé strany vysoká spokojenost a taky mi tak trochu umožnilo nostalgicky zavzpomínat...

• 17.11.2016  17:12
    Ooku (TV seriál) (2016)

Viděny pouze dvě epizody a nebylo to špatné, sledovat další však nebudu... Dobře vykreslena atmosféra a prostředí velkého vnitřku (šógunův harém), Erika Sawadžiri zde hraje mladé děvče (a zároveň pěknou mrchu), kterému se z ulice (a to doslova) podaří dostat až k šógunuvi do postele a stát se jeho favoritkou. Aby si své postavení udržela je ochotná nemilosrdně likvidovat mladší konkurenci (včetně své vlastní milenky). Vzhledem k tomu, že je celý příběh postaven právě na boji o šógunovu přízeň, intrikách mezi konkubínami, tak mi ty dvě epizody bohatě postačí.

• 18.10.2016  17:36

Můj první Zatôichi s Šintaró Kacu a vysoká spokojenost, navíc má ve filmu druhý hlavní part Toširó Mifune..., tak co ještě více chtít. Po shlédnutí dalších dílů možná hodnocení ještě upravím, přeci jen nevím jak vysoko je v sérii laťka položena..., zatím tedy pouze 4.

• 9.9.2016  17:48

Film je o tom, jak se jeden mladík zabouchne do své sice postarší ale stále ještě velmi atraktivní sousedky. Prožije a vychutná si s ní několik zajímavých okamžiků oblaků a deště a nakonec se vrátí ke své stejně staré přítelkyni. Jestli měl film i jiný intelektuální přesah než zobrazení vztahu postarší ženy a mladého kluka, tak mě unikl.

• 27.5.2016  18:18

Na film jsem se těšil od konce listopadu minulého roku, kdy se dostal do kin a já viděl upoutávku. Očekávání z mé strany byla velká, po zhlédnutí se přiznám, ne zcela naplněná... Jistě líbilo se mi to, je tam opravdu hodně dobrých okamžiků a ta nadsázka mi nevadí, v seriálu ji bylo také dost, ale tady ji bylo až za hranou, což tento snímek trochu shazuje. Přesto dám bez rozmyšlení maximum, už za tu nádhernou scénu, kdy Maho a Erika (a nejen ony) mají na sobě uniformu Oarai a jsou první, kdo svou účastí změní rozložení sil v nadcházejícím střetu...

• 18.5.2016  16:52
    13 samurajů (2010)

Tedy rubačka je to excelentní, ale čekal jsem něco víc, mám rád Kódžiho Jakušo a jeho herecký výkon ještě snesl vyšší měřítko, ti ostatní herci mi tam však připadali jen jako komparz.... Škoda, že tento film nedokážu lépe ocenit.

• 12.1.2016  21:45
    Kantai Collection: KanColle (TV seriál) (2015)

Je to sice nehorázná blbost, ale nemohu dát jinak než maximum..., hlavní hrdinka Fubuki, (nepříliš povedená třída japonských torpédoborců se špatnými nautickými vlastnostmi), je odpočátku velká sympaťačka. Mám rád historii Spojené flotily a tenhle seriál mi udělal radost, je fakt, že člověk musí při sledování vypnout mozek, nicméně pobaví to.

• 29.8.2015  14:53
    Jasná lež (TV film) (1998)

Vzhledem k tomu, že je to televizní produkce, dávám za 4, musím říct povedlo se to. Snímek mi přišel reálný a Bill Paxton nezahrál svou roli vůbec zle. Pro někoho tam možná bude málo akce, ale film stojí na něčem jiném.

• 17.8.2015  15:02
    Zaslaná pošta (TV film) (2010)

Celkově vzato mě to pobavilo, ale přiznám se, že jsem čekal mnohem víc, knižní předloha je úplně jiná liga. Zklamání z mé strany je dáno i kulisami města Ankh-Morpork, ale především kostýmy se tedy moc nepovedly, především ty dámské. Adoráta Krasomila slečna Srdénková měla mít přiléhavou tuniku, která měla zvýraznit její vnady a ne tu obludnost, co nosila ve filmu, copak žila ve Viktoriánské Anglii, přesto musím přiznat, že Claire Foy vypadala dobře a její výběr na tuto roli byl správný. Charles Dance je skvělý herec, ale já mám patricije Vetinariho spojeného s Jeremy Ironsem, ten mi na tuto roli seděl mnohem lépe...

• 14.8.2015  20:24

Tak na knižní předlohu to nemá ani omylem, ale koukatelné to je, kniha nasadila laťku kvality tak vysoko, že i o tomhle filmu mohu s klidem říct: velmi dobré. Mám jen jedinou výtku, proč tam byla přeobsazena role druhého detektiva? Nic proti Kó Šibasaki, ta její tvářička vcelku ujde, ale lepší by byla dvojce detektivů- dvou mužů, z nichž jeden soucítí s podezřelou a její dcerou, to by se mi zdálo vhodnější...

• 12.8.2015  14:57
    Usagi Drop (2011)

Velmi příjemný snímek, který potěší, není zde nouze o vtipné momenty, i já se několikrát zasmál, ale za komedii bych to nepovažoval. Na příběhu se mi líbilo, jak se Daikichi zachoval, on jediný z celé rodiny ukázal charakter, jen si neuvědomil následky... Scéna, kdy se probudí a Rin stojí u postele a řekne: strejdo já mám hlad, nemá chybu, to bylo jedno z nejtvrdších probuzení do reality v jeho životě. Dal bych hodnocení na maximum, ale Rin mi na malé dítě přišla až moc dokonalá, vždyť ona vůbec nezlobila... Film nelze než doporučit.

• 11.8.2015  10:49
    Agora (2009)

Tento film jasně ukazuje, že za pádem římského impéria nestála žádná horda barbarů tlačících se na vnější hranice, ale skupiny náboženských fanatiků, kteří rozložili říši zevnitř. Křesťanství se šířilo jako nějaká choroba, bylo netolerantní a zničilo vše a všechny, kteří chtěli naslouchat hlasu rozumu. Náboženským vůdcům vyhovovalo, že čím je dav hloupější, tím snáze se dá ovládat. Je pro mě překvapením, že tento film byl vůbec natočen, v našem převelice politicky a nábožensky humánním a korektním světě.

• 11.8.2015  10:23
    Úplné zatmění (1995)

Tento film nám pouštěli na střední během hodin češtiny snad do omrzení a já ho začal nesnášet. Prokletí (dekadentní) básníci Rimbaud a Verlaine dva obojetníci co si rádi propichovali své zadky. Po dost dlouhou dobu jsem měl pak k oběma hlavním představitelům docela averzi. Pro někoho je film možná oslava lidské přirozenosti a tvůrčí mysli- pro mě je to odpad.

• 10.8.2015  19:13

Špatný film, špatní herci a nezachraňuje to ani Pamelin herecký výkon. Naštěstí pro film zvedá mé hodnocení alespoň její obnažené tělo.

• 7.8.2015  10:10
    Letečtí stíhači v boji (TV seriál) (2006)

Úžasná ukázka toho, jak by přesně neměl vypadat dokument. On to ani vlastně není dokument, je to náborový film k letectvu USA. Který říká něco ve smyslu : podívejte, jak vaši dědové (případně otcové) hrdinně bojovali a poráželi nepřátele naší skvělé demokracie a šířili svobodu. Nemá cenu popisovat jednotlivé díly, na netu jsou diskuzní fóra, které tento nesmysl do základu rozebrali. Přesto jestli chce někdo ověřit lživost těch bludů, existuje dost kvalitní literatury. Jeden příklad za všechny, v epizodě 3. v 1. sérii Žraločí perutě - v knihách Krvavá jatka I. a II. (Shores, Cull, Izava) najde přesný popis bojů, dokonce i některé přímo zmíněné v seriálu, srovnání je pak zajímavé... Na druhou stranu, má-li někdo rád pohádky, tak prosím, určitě si tento seriál užije.

• 5.8.2015  16:21
    Wood Job! (2014)

Vtipné, hezké, poučné a s nádechem mystična, zasmál jsem se. Postava co hraje Hideaki Itó je perfektní, dokonalej vidlák a buran (myslím to v dobrém), hezky se vyvíjí jeho vztah k hlavnímu hrdinovi, od pohrdání k respektu, až po přátelství. Scéna, kdy hrdina následuje kami v lese, prokazuje, že mít místní bohy v úctě, není jistě na škodu, ta trocha duchovna a mystična nebyla v příběhu vůbec na závadu. Velmi pěkný film.

• 2.8.2015  20:49

Vtipné, originální, nezapomenutelné, z mého pohledu Sellersuv životní film. Z těch tří postav, co zde zahraje je samozřejmě nejlepší Dr. Divnoláska. Skvělá scénka: Doktore má lidstvo šanci přežít? V tom bych neviděl problém mein Führer, oh omlouvám se pane prezidente... Nemám Stanleyho Kubricka příliš v lásce, ale toto se mu povedlo.

<< předchozí 1 2 3