Dánská dívka (2015)

Eddie je nejkrásnější žena na filmovém plátně v kterou se muž promění. Spolu s Alicii jsou fantastičtí. Celý film stojí i padá na nich. Alexandreova melancholická hudba a skvostná výprava, krásně vše dokreslují. Je fakt, že příběh mohl zajít více do hloubky, nemusel být tak zdrženlivý a mohl více popustit uzdu emocím a skrytým touhám, jak se na evropský film sluší. I tak se mi to velmi líbilo. Moc mě potěšili Schoenaerts a Koch ve vedlejších,ale zásadních rolích. Navíc romantická Kodaň s úžasnými záběry přístavu a okolní krajiny. Co víc si přát na sobotní večer ve Scale.

Whiplash (2014)

Když se sejdou dva jazzoví magoři, kteří chtějí být prostě nejlepší a jsou tomu schopni obětovat všechno, tak není co řešit. Na minimu prostoru využito maximum. Simmons to diriguje tak, že kolem něj stříká pot a krev. Sprosté nadávky, ponižování a fackování jsou jeho denním chlebíčkem. Myslím, že naše školství by tento typ učitele potřebovalo naklonovat a aplikovat do všech škol, jako sůl. Andrew je sympoš a člověk mu ten úspěch a zadostiučinění přeje, už kvůli těm zmasakrovaným prstíkům.

Vražda na úrovni (1979)

Parádní zpracování Jacka rozparovače, Plummer jako Holmes září, neuvěřitelně mu to v apartním oblečku sekne. Watson mu též zdatně sekunduje, Sutherland v roli media potěšil. Film skvěle vystihuje špinavé,ponuré, zapadlé uličky Londýna. Číší z nich chlad, hrůza a beznaděj. Tak trochu záhadný případ je tu dokonale objasněn s grácií, kterou má jen Holmes. Sledovat v pochmurném podvečeru při svíčkách s dobrým vínem nebo brandy vřele doporučuji.

Země slepých (2006)

Musím říct, že po druhém zhlédnutí v tuto neradostnou dobu, kdy je rozvráceno půl světa a neví se co nás čeká mě to zasáhlo mnohem víc než poprvé. Ta demagogie z toho přímo číší. Lara je fakt hustá mrcha a ten její malej sadistickej skrček Maxmilián II. si ty svoje mindráky pod její taktovkou léčí fakt na jedničku. Z Donalda mě chvílema mrazilo v zádech, jen čekal v koutku na příležitost, jak skrčka zaříznout a trumfnout. A pak ten třetí, co za své činy, které spáchal pro svou vlast a věřil v lepší zítřky, tvrdě zaplatil a toho mohl zahrát jedině Ralphik. Ve chvíli, kdy mu oholili hlavu, jsem měla pocit, že se na scéně objevil Voldemort.

Purpurový vrch (2015)

Čekala jsem více, ale i renomovaný režisér občas šlápne vedle. I když potenciál tento příběh má určitě velký, nebyl proměněn. Herci jsou výborní a též vizuální stránka nádherná.Za to tři hvězdy s odřenýma ušima. S dějem je to už podstatně horší. Škoda.

Muž na laně (2015)

Gordon-Levitt mě moc mile překvapil, jako celej film. Rozjezd pomalejší, ale pak to sviští po strništi jedna báseň. Dokonce jsem překonala své fobie z výšek. Je až neuvěřitelné co všechno člověk dokáže, když chce, má vůli, vytrvalost a velký sen, který si chce splnit. A je jedno jestli má cestu umetenou, nebo mu okolí háže klacky pod nohy. A navíc sen splněný tam, kde si ho už nikdo splnit nemůže. Krásná vzpomínka na dvojčata. Navíc skvělá hudba.

Mužská záležitost (1981)

Tohle je jednoznačně za pět, kriminálka jedna báseň se skvělými herci. A když slyším božský hlas Edouška Cupáka, to je pošušňáníčko pro ouška.

V hlavě (2015)

Tak trochu zklamání, děti absolutně nemůžou stíhat, spíš pro dospělé a i tak znám mnohem lepší pecky. Chvílema jsem měla problém udržet pozornost, hrozně chaotické, až zmatené.

Anna Kareninová (1997)

Musím konstatovat, že je to milé překvapení. I když se vždycky děsím, jak tyhle věci netočí Rusi, ta to nestojí za nic, čehož je výsledek posledního hrůzného filmové zpracování s Keirou a Judem. Ale tohle má šmrnc a Bean, jako Vronský je parádní. Též Marceau a Molina výborní. Na tu ruskou to sice nemá, ale i tak je to pěkné pokoukáníčko i když velice smutné. Tyhle romance z carského Ruska miluju.

Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Tohle je jedna velká tragedie, nedá se na to dívat ani pod vlivem. Myslím, že Strach umí mnohem líp, když chce. Tenhle výkřik do tmy mu teda vůbec nevyšel. Laťka z dřívějších časů je nastavena hodně vysoko, takže není jednoduché natočit dobrou pohádku, i když podmínky jsou podstatně lepší než dřív, tak kde to tak vázne?