Adamovo tajemství (2003)

Musím rozhodně souhlasit s KLEOPATROU, taky se mi ten film líbil. Ponurý, syrový. Chvílemi, až beznadějný a cynický. Ewan výbornej a Tilda, která sice moc půvabu nepobrala, ale o to je lepší herečka je též dokonala. Je to těžkej film a není pro každého. Kdo má rád mrazivé, syrové krimi, bude určitě spokojen

Jeden den (2011)

Tak tohle mě rostřelilo, myslela jsem že to bude romantická slaďárna s happy endem, takže jsem se trochu nutila se na to kouknout a nakonec jsem bečela,jako o život. Sturgess a Hathaway fakt paráda. On to měl pěkně našláplý a ona vůbec. Ovšem život je velkej hráč a stačí málo a karty se otočí raz dva. A než si to Jim v té své makovici ujasnil, musel si sakra sáhnout na dno a Anne měla obrovskou trpělivost skoro dvacet let.

Blázniví bažanti (1971)

To je moje dětství! V sokolovně na tvrdých židlích, na kterých se nedalo sedět a lístek za 8 korun. To je těžká nostalgie. A naše banda na těch tvrdých židlích seděla pořád. Milovali jsme je a ty jejich ztřeštěnosti, byli k sežrání! Vždycky jsem měla dilema, který z nich se mi líbí nejvíc!

Rumový deník (2011)

Deppe nějak se toho Sparrowa nemůžeš zbavit, je to bída to tvoje herectví. Poslední dobou Ti jde fakt jen to chlastání. Nechápu že stále zaujímáš přední příčky žebříčku, to je sen, ovšem hodně špatnej. Aji ten Eckhart Tě trumfne. Trápila jsem se u toho stejně, jako u Mortdecaie, ale mělo to jednu výhodu, nebyla jsem v kině, takže jsem si občas udělala pauzu a nelitovala vyhozených peněz ! Komentář k filmu je zbytečný. Jedna hvězda za Aarona, ten je aspoň koukatelnej a jedinej důvod proč jsem to nevypla!!!

Hon (2012)

Seveřani se s tím moc nepářou, servírujou nám ty jejich filmečky ostré, jak břitva, jako by se nechumelilo. Stále víc jim přicházím na chuť. Mikkelsen je klaďas, ale přece jen v tom ksichtíku toho zloducha má, takže by klidně mohl nějaký ten špatný čin spáchat. Byl dobře vybrán. Tady je jasně vidět, jak stačí málo, jen pár vět v dětském vrtochu a tragédie s fatálními následky je na světě. Že malé děti nelžou? Možná ne, ale děsně si vymýšlí a ten jejich mozeček nedomyslí co se může stát. A dospělí ti se vždycky dokáží předvést, jaká zaslepenost, omezenost, zlo a násilí se v nich skrývá. Naštěstí vždy někdo zachová chladnou hlavu a poskytne pomoc v nouzi nejvyšší. Parádní dílko, za plných deset.

Vetřelci (1986)

Shlédnuto v kině poprvé, ve vyčištěné prodloužené režisérské verzi se super zvukem,úplně jiná dimenze než v televizi, znám to nazpaměť a přesto jsem se bála a měla nervy nadranc, tak moc to fungovalo. Cameron je magor, ale geniální. Rozhodně nejlepší akční horor. Doporučuji zajít do kina.

Otázky a odpovědi (1994)

Redford je možná lepší režisér než herec, co jsem od něj viděla nemělo chybu. A tahle TV KONVERZAČKA, to jen potvrzuje. Ustřední trio Turturro, Fiennes, Morrow, jsou výteční a ač si namelou pěkně kokos a svůj boj s televizní mašinérií prohrají, stojí to za to. Zkorumpovanost, touha po moci, slávě a penězích dělá s lidma divy a ti se neštítí ničeho, aby kýženého dosáhli. Ukázka chladné manipulace s naivními lidmi použitými doslova jako loutky, hrající představení, které musí vydělat majlant a zvýšit sledovanost na maximum a posléze tvrdé vystřízlivění do ještě rvrdší reality vystihl Redford perfektně!!!!

Odpad (2014)

Obří skládka na vás dýchá svou beznaděj, sociální bahno a nemožnost se z toho vymanit. Ale jak se říká kdo hledá, ten najde. Parta kluků se souhrou náhod ocitne ve správný čas na správném místě, nebo obráceně. Co zprvu vypadá nadějně s přínosem trocha toho vylepšení rozpočtu, se rychle zvrtne a vypadá to pro hošíky dost beznadějně. Boj se zkorumpovanými policajty a politiky, je pohybování se na tenkém ledě. Chlapci ovšem mají pod čepicí a vezmou to z gruntu a vše nabere úplně jiné obrátky a třeste se bídáci!!!!!!

Východ-Západ (1999)

Pro Sovětský svaz jsme horovali přes čtyřicet let a nevěděli kterým otvorem dřív by jsme mu vlezli do prdele. Když pak s odstupem času člověk vidí dílo na téma, jak papá Stalin vítá své emigrantské dětičky a uchystá jim velkolepé přijetí, chce se mu z toho zvracet a nemůže uvěřit, že se vůbec něco takového dělo a ono dělo a pěkně se to tutlalo. Stalin byl zrůda zrůd!!!!! Vynikající film, který tuto zrůdnost vystihl do detailu. Jeden z filmů který by se měl promítat ve školách v hodinách dějepisu.

Osudový dotek (2004)

Ashton ve své nejlepší roli, je to dobrý herec, ale většinou hraje v samých hovadinách, je to škoda. Film je dobře natočen, Amy Smart je také skvělá. Zajímavej příběh o cestování v čase zpátky. O snaze změnit chyby, která vše napraví snad k lepšímu. Ale pozor, kdo čím zachází, tím také schází!!!!! Dětští představitelé byli též skvělí, až morbidní, možná ještě víc uvěřitelní než dospělí.