Dáma ve zlatém (2015)

Slavná Klimtova Adele v hlavní roli dramatu podle skutečnosti a její pohnuté osudy spolu s dalšími jeho obrazy, pro které mám slabost. Rakušané jsou na Klimta vysazení, proto se jeho nejslavnějších obrazů nechtěli vzdát a zachovali se k Marii Altmanové ztvárněné skvělou Helen Mirren dost hanebně. Tento film jasně ukazuje, jak důležité je vytrvat a nenechat se odradit nechutnými úřady a byrokracii postavenou na hlavu. Ryan Reynolds, jako začínající právník se do této náročné kauzy , po počáteční rozpačitosti zakousl, jako lev. A spolu s Helen bojují o nádherné dědictví do posledního dechu.

Vzpomínky Sherlocka Holmese (1994) (seriál)

Další moje oblíbená literární postava z kriminálního světa. Fenomenální detektiv Sherlock, pro kterého je zločin živná půda. Asketický vůči ženám, nikoli však k opiátům :). V jistých rysech podobný samolibému Poirotovi, ale více akční a tajemný. Ztvárnilo jej mnoho herců, ale Jeremy je můj nejoblíbenější představitel. Opět běží v TV tato skvělá série, díky ST1.

Zlo pod sluncem (1982)

Pro tyhle velkolepé filmové Poiroty mám velkou slabost, škoda, že v Orient Expresu nehraje také Ustinov, bylo by to dokonalé. Jeho egocentrický, sebestředný, ale fenomenální břichopas je prostě k sežrání. Suchet je vynikající v těch TV adaptacích, ale Zlo pod sluncem a Smrt na Nilu jsou nejlepší s Ustinovem. Našláplý hvězdama první velikosti a vše okolo dotažené do detailu. Arlena má tak prořízlou pusinku, že je více než jasné, že ji brzo někdo sejme. A Meggie Smith, jako vysloužilá šlapka, co vede luxusní hotel na Jadranu je kouzelná, navíc jako vždy skvělý dabing v čele s Řandou, Adamovou.....to povýší mezi skvostné detektivky.

Café society (2016)

Příběhy s cynickým nádechem od Allena můžu, tady mi nejvíc sedl Ben, který problémy řešil pistolí a betonovým hrobečkem. A pak neskutečná hudba, ty jazzový doupátka s černošským bandem měly neskutečnou atmošku, tak jako samotná doba. Morálka sice v podstatě neexistovala a neřest se zločinem a korupcí kvetla, jako májová louka, ale mělo to svoje nesporné kouzlo. Navíc kostýmy a lokace klobouk dolů, tohle Allen prostě umí.

Kniha džunglí (2016)

Tohle je první filmové zpracovaní, které jsem viděla a naplnilo všechna má očekávání. Četla jsem knihu a pak jako malá holka jsem dostala elpíčko namluvené naši nej hereckou elitou 70 let. A poslouchala jsem ho pořád, stále mám ty hlasy v paměti. Elegantní a moudrý Baghíra, milej vychcánek Balú, kterému by míša Pú tu zásobárnu medových pláství mohl jen tiše závidět, šlechetný Akéla , zrádný Ká a hlavně krvelačný a zákeřný tygr Šer chán. Všichni jsou úžasní v tomto báječném, nesmrtelném příběhu z hluboké džungle. A hlavně to nejdůležitější, Mauglí se i přes velké nebezpečí, které mu hrozilo a dokázal ho s pomocí svých zvířecích přátel překonat, rozhodl správně!

Králové hor (2015)

V hlavní roli nádherná, divoká a někdy krutá příroda, která svými zákony nikomu nestraní, ale dokáže velmi překvapit. Zastinuje lidské bytí a jeho mnohdy smutné osudy jsou ve srovnání s orlí melancholickou, ale o to silnější romancí nepodstatné. Dechberoucí záběry, úžasná kamera, nestárnoucí Reno v roli lesního barda a tak bych mohla pokračovat v superlativech tohoto snímku dál. Velká krása!!

Jarmark marnosti (2004)

Nazvala bych to spíš Jarmark zmaru. Ambiciozní čubka jde přes mrtvoly, aby se dostala na nejvyšší stupeň společnosti a nechává za sebou jen zkázu. Chladnokrevná Reese je tady skvělá a arogantní floutek Jonathan neméně. Mám ten film ráda. Chvílemi je sladký, chvílemi arogantně hořký a chvílemi velmi smutný. Nabitý skvělými herci a krásnou výpravou. Aneb jak strmý vzestup následuje ještě strmější pád.

Wimbledon (2004)

Tenis krásný a inteligentní sport, atmosféra Wimbledonského areálu skvělá. Oblíbení herci, dobrá hudba a velká láska na zeleném kurtu. Romantika, jak vyšitá. Čtvrtá hvězda patří Nikolajovi, jeho úsměv je prostě neodolatelnej.

Keanu - Kočičí gangsterka (2016)

Nečekaná legrace. Vymazlená číča, hustej dealorovskej gang, dva pašáci co si hrají na drsný týpky, vyšperkovanej slovník a dokonalá hudba George Michaela. Není to nic světobornýho , ale jako oddychovka na vyčištění hlavy funguje perfektně.

Žena v černém (2012)

Výborný temný příběh ze staré dobré Anglie, Daneček skvěle nebojácnej , odhodlanej vyřešit a zlomit tragické prokletí ponurého domu, který každý den příliv odřízne od zbytku světa. Dost morbidní téma na parádní horůrek. Krásné lokace, výprava a jako vždy parádní herci. Pěkně jsem se zas jednou bála.