Hanebný pancharti (2009)

Svižné ,vtipné. A hlavně Christoph Waltz zamířil ke hvězdám..... Tarantino ve vrcholné formě....

Volný pád (2013)

To je tak, když to má někdo pěkně nalajnované a celé to pošle do kytek a nemůže si pomoct. Tvrdá realita se všemi následky.Líbí se mi že to není zabalené do těch Hollywoodských cukrátek.I když je to syrové,tak je to mezi hochy velkej oheň. Dobře se na ně dívá a člověk jim to žere i s navyjákem. Osobní boj Marca rozhodnout se mezi Kayem a rodinou mě fakt ,dával zabrat.

Americký sniper (2014)

V téhle době aktuální film,který by měl každý vidět.Hrozba víc než alarmující a velmi reálná.Clint vystihl atmosféru výborně a Bradley zahrál amerického hrdinu,těžce traumatizovaného z krvavých misí,kde se musí střílet i děti a ženy víc než dobře.Nelehký úděl rodiny překonat sniperovi těžké psychické stavy,blýskání se na lepší časy a nakonec nezvratně tragický konec vše jen podtrhl.

Fotograf (2015)

Po dlouhé době zas celkem slušnej českej film,kterej Karel posunul svým excelentním výkonem k vyšším příčkám,bez něj by to asi nebyla žádná velká sláva.Tři hvězdičky patří hlavně jemu.Saudek těžkej magor s neskutečným talentem,kterej je otrokem svého orgánu,což mu dělá ze života peklo.Ale to je možná právě to co dělá jeho dílo,tak skvělým.Sára je fakt výživná a chvílema jsem měla chuť ji zabit.Rozhodně tento film stojí za zhlédnutí.

Sluneční jas (1999)

Asi nejlepší film s Fiennesem i když trvá tři hodiny,tak jsem ho hltala jedním dechem.Jak jsou ty režimy zvrácené a je jedno jestli je to komunismus,fašismus nebo monarchie.Židé neměli ustláno na růžích v žádném z těchto režimů.Jakou cestu musel rod Sonnenscheinů ujít,přes změnu jména,konvertaci.....aby se zase vrátil zpátky ke svému jménu a jakou cenu za to musel zaplatit?Určitě nejvíc na mě zapůsobil prostřední příběh,který by klidně mohl být samostatným filmem.V něm Ralph podává excelentní výkon.

Čínská čtvrť (1974)

Moje oblíbená detektivka,Jack mi trochu připomíná Phila Marlowa, když ji dávají v televizi na dvojce,což je velice málokdy,tak ji musím vidět.Jedna z nejlepších,tak dusná a zároveň chladná,jak psí čumák,to dělá ta Faye.Umí tyhle ledové krásky zahrát skvěle.A Jack ji umí pěkně rozpálit.Napínavé s nezvratně tragickým koncem,tak jak to má být.Nechápu toho jednoho Oscara.

Grandhotel Budapešť (2014)

Určitě pecka 2014,úžasná komedie,která pohladí na duši.Hodně blízké české duši,neskutečný Fiennes,opět dokázal,že zahraje vše a na jedničku z hvězdičkou.Ovšem skvělí byli všichni i když se tam většinou mihli,nádherná hudba a vše okolo dotažené do nejmenšího detailu,jen s tím koncem si mohl Wes trošku víc pohrát,ale i tak za plných pět,jinak nemůžu.Kurtyzánky od Mendela,jsou nejlepší!

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Velké zklamání,po celkem zajímavých ukázkách v kině jsem se nechala zlákat,ale pro mě asi nejhorší film za poslední dobu.Uvažovala jsem o odchodu z kina!Johnny kde že jsou ty časy,kdy jsi hrával v dobrých filmech,nemá to ani hlavu,ani patu a vtipnost to nevidělo ani z letadla.Nikdo to nezachránil a to se tam celkem hvězdama hemží,ale podle mě fakt vyhozený prachy.

Gattaca (1997)

Dostala jsem se k tomuto filmu náhodou a byla velice mile překvapena,nic jsem od něho neočekávala a to je tak vždycky. Výborně natočeno,můj oblíbený Jude Law a Uma Thurman a překvapivý Ethan Hawke,krásná hudba.Syrové,odtažité prostředí a přesto mě tento film pohltil.Je to přesně moje gusto,bez efektů,vše zaměřeno na postavy a dialogy.Je to paráda,dívat se na to,jak mě dokáží tři herci se skvělým scénářem ve studeným baráku udržet skoro dvě hodiny u telky ,bez náznaku nudy.Nechápu proč takové filmy nikdy nedosáhnou na mety nejvyšší?A je jich tak hrozně málo.