Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Klidně tu agitku a rudé poselství zrovna tady překousnu, dívám se na to po umělecké stránce a je to dobře natočené, plné skvělých herců a některé díly jsou prostě nesmrtelné. Ze studny mám husí kůži ještě dnes, starej Brůna tu sekeru pěkně rozkýval. Bílé linky a Modrá světla moje oblíbené díly s krásnou Rázlovou a sekáčem Jelínkem. A samozřejmě Mimikry a nesmrtelný vál " Bič boží ", který má v repertoáru J.A.R.

Něžné kuře (1978)

Francouzská delikatesa té nejvyšší jakosti. Girardot a Noiret jsou kouzelná dvojice s nadpozemským dabingem v našláplé krimi komedii, která je nesmrtelná. Francouzi v sedmdesátých letech točili výborné filmy, které u nás i za těžkého totáče do TV pustili. I skoro po čtyřiceti letech, je to pořád velmi koukatelné, Ráda jsem to opět viděla, kdo by mohl zapomenout na strašidelnou starou továrnu CLIPARDI a vražedná karosářská šídla s leopardem mezi šestým a sedmým obratlem.

Druhá šance (2014)

Rukopis Jensena je jasně vidět. Chladné psychologické drama, které má koule. Dánská herecká elita v plném nasazení. U tohoto snímku jsem si říkala, je to v hajzlu, ale pořád může být hůř a ono vzápětí hůř je, až se to celé hroutí, jako domek z karet. Navíc se to může stát komukoliv, takže ne nereálná záležitost, ale krutě reálná realita. Navíc ožehavé téma dětí v nesprávných rukou. Asociální feťáckej parchant Tristan mi rval nervy z těla. A pro Andrease jsem ronila slzičky. Druhá šance? Toť otázka, jak s ní naložit !!!!!

London Spy (2015) (seriál)

Vymazlená minimalistická minisérie. Akce nulová, všichni jsou skoupí na slovo, konverzace ořezaná na věty holé, až to pěkný není. Tíseň z toho číší na všechny strany a emoce se kradou okolo, jako zloději.Plíživé ponuré tempo a bezkrevné, netečné postavy vás nenechají klidnými. Rampling s tím svým asketickým vyžilým ksichtem se mnou pěkně cvičila. Ledová královna by se vedle ní červenala. Whishaw je parádní v této bezútěšné jízdě. Skvostný scénář. ČT2 by mohla zařadit do vysílání, myslím že jsem nic podobného neviděla. Budova MI6 mi tady není,ale vůbec sympatická.

Šeptej (1996)

Mám ten film ráda, je mi dost blízký v hodně věcech, stejný pes, růžový kožich, hudba. Petal mi zni v uších dodnes, jak jsme na něj divočili v Radosti. Ty party tenkrát neměly chybu, ta atmoška prostě byla párádní a ten film ji má taky. Je to velká nostalgie, vždycky když ho vidím, jako by vše znovu ožilo ve vzpomínkách. Muchow má velkej cit pro hudbu, na naše poměry klobouk dolů.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Lasse mě opět dostal a pěkně. Romantika jako vystřižená. Doháním spoustu dobrejch filmů, co mi unikly hlavně od něj. Ewana jsem moc nemusela, ale poslední dobou si mě získává čím dál víc. Emily je kouzelná a Kristin byla párádní politická mrcha, která jde přes mrtvoly. O šejkovi nebudu mluvit, to jeho sokolí očko a čistá duše spolu s krásnou přírodou a křehkými city a línými přežranými lososi, kteří nakonec vše obrátili v krásný happy, mi sedli báječně.

O kuřatech a lidech (2015)

Bohnice by mohly závidět. Rozštěpový sourozenecký klan je ve velké formě. Ještě pořád přemýšlím, kdo z nich byl fakt nejvíc ujetej. Jensen šlape na pedál o sto šest. Fascinuje mě, jaké dokáže udělat trotly z jinak pohledných a sympatických Mikkelsena a Kaase. To mně hlava nebere. Ale je vidět, že si ty trotly hooooodně užili. Není to pro každého, ale kdo holduje bizarním lahůdkám, ten bude spokojen, jako já.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Natočil to Strach, ale má to šmrnc Hertze. Moc povedený dvoudílný filmeček, první díl pozvolný, prodchnutý romantikou, milostnou zápletkou s válečnou příchutí začátku čtyřicátých let, který příjemně plyne, aby pak druhý nabral závratné obrátky a parádně vygradoval. Skvělí herci, hudba, výprava a kamera. Samozřejmě, že takové filmy nemají šanci na kino, protože jsou zkrátka dobré. Škoda tento by si to zasloužil v mnoha ohledech. Z Viktora Preisse mě zamrazilo v zádech: " Chodíte ráda do biografu?"

Adamova jablka (2005)

Tak tohle mě rozložilo na součástky, už hodně dlouho jsem neviděla tak dokonalou záležitost. Tuhle bizarní farnost jsem si zamilovala se všemi roztodivnými človíčky, kteří na ní pobývali a hledali svůj cíl i nápravu. Neskutečně silný příběh, neskutečně zahraný. Tohle si filmoví gurmáni nesmí nechat ujít.