• Krátkometrážní

Kronika III. říše (2006) (seriál)

Vynikajúco spracovaný dokument, ktorý sa zameriava hlavne na život v Nemecku po uchopení moci Hitlerom. Dobové záznamy s prejavmi nielen Fuhrera sú tým najlepším, čo v dokumente uvidíme. Vojnové bitky sú naozaj naznačené len málo, ale to ani nebolo cieľom. Úmyslom tvorcov bolo určite poukázať na príčiny, prečo sa Hitler dostal k moci, dôvody, prečo ho ľudia tak veľmi podporovali. Opäť treba len zopakovať, že nič nebolo ani čierne, ani biele, doba priniesla so sebou svoje a autori zobrazili aj pozitívne stránky III. ríše, najmä v začiatkoch svojej vlády. Vláda nacistickej strany je podľa môjho názoru ukázaná hodnoverne, popisne a pútavo.

Slepota (2008)

Ako dráma veľmi diétne. Thriller to nie je vôbec, vypäté situácie sú natočené tak, že vami ani nepohnú. Chyba réžie i scenára. Dvaja špičkoví herci boli úplnou zbytočnosťou, pretože ich mohol nahradiť hocikto. Postavy nemajú čím vyniknúť. Predsa je tu aspoň jeden plus, a to je zobrazenie ľudských charakterov. Ani slepota nezmení fakt, že hajzel ostáva hajzlom. Keďže sa nazdávam, že toto bolo jedným z cieľov, dávam aspoň priemerné hodnotenie.

Teorie chaosu (2008)

Situácia na začiatku a konci filmu je podľa mňa úplne zbytočná. Reynolds je tam akože o 15-20 rokov starší, podobne aj Emily Mortimer, no nejako to na nich nie je vidieť. Ak by sa vystrihlo prvých a posledných 5 minút filmu, vôbec by to neublížilo a nechýbalo. Inak je to ale vkusný snímok s vtipnými situáciami, predovšetkým tie s kartičkami stáli za to. Reynolds tu herecky prevyšuje všetkých.

2 zbraně (2013)

Namachrovaný akčňák s dobrým výberom hercov, tak Washington, ako aj Wahlberg sa hodia do rolí frajerov so zbraňou v ruke. Na Denzelovi už vidieť pribúdajúce roky, neuberá mu to však na šarme. Film vhodný vzhliadnutia, dej aj tempo vcelku ok, hlášky a humor na mňa až tak nefungoval.

Lucy (2014)

Z nadpriemerného námetu vznikla priemerná podívaná. Môžete tam nabuchať Morgana Freemana so Scarlett, ak to nemá dobrý scenár, potom príde sklamanie. To je práve tento prípad. Na Bessona prekvapivo nie veľmi výnimočné, hoci ma sklamal už viackrát. Veľká reklama nesplnila očakávania.

Riskuj! (2002) (pořad)

Vedomostné súťaže ma vždy bavili a táto je z tých najlepších na naše pomery. Bučko ako decentný moderátor. Otázky pomerne ťažké, ale úroveň relácie tým pádom vysoká.

Nikdy nehovor nikdy (2006) (pořad)

Časy, keď bol Pročko slovenská superstar, mňa jeho gagy vtedy bavili, ale najmä Juraj Mokrý so svojou TV Orava bol neprekonateľný. Nachytať celebrity, to vždy pobaví.

Telecvoking (1996) (pořad)

Mečiarova éra zahrala tvorcom do kariet a vyprodukovali zábavnú show, ktorá sa nemusela na nič hrať. Bol to vrchol dvojice Skrúcaný- Noga, ktorá dokonca vytvorila celkom slušné piesne. Dnes takýto žáner v primeranej kvalite už chýba.

SOS (2004) (pořad)

Keď to chodilo, tak sa to stalo asi najsledovanejšou reláciou v danom období a vystrelila hercov ako Dangl, Polnišová, Pomajbo a Sklár do výšin. Aj ja som bol ten, čo sa na to tešil každý týždeň. Monsterovci to bola neprekonateľná fraška, bavili ma aj mafiáni a U Slováka. Niektorém trápne vtipy sú ospravedlniteľné.

Uragán (2001) (pořad)

Svojho času top zábavný program, ktoré jeho pokračovania v podobe Hurikánu už nepredčili. Malého Mirka som nemusel, ale pošovník Stromokocúr a skupina Krímeš boli vrcholom zábavy. Zakomponovanie známych osobností veľmi dobre sadlo. Škoda humoristickej dvojice, ktorá sa neskôr rozdelila. Následne to šlo s Marcinom dolu vodou a Krausa ako scenáristu radím do odpadových záležitostí.