• Krátkometrážní

S tímto prstenem (2015) (TV film)

"Čierna" komédia s málom vtipu a neznámymi hercami určená snáď len obmedzenému publiku, ktoré po zhasnutí svetiel v kine nie je takmer vidieť.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Nadpriemerná gangsterka. Sean Penn v úlohe záporáka, ako inak, exceluje, aj keď nemá na plátne až tak mnoho času. Z pre mňa nepochopiteľného dôvodu za "hezounka" považovaný Gossling hrá rovnako ako všade, kamenná tvár, málo emotívnosti, málo mimiky. Na druhej strane ale prekvapuje Emma Stone, ktorá tu dokonca bola veľmi pekná. Príbeh zaujme, má dynamiku a žiadne hluché miesta. Oplatí sa pozrieť.

Láska a jiné průšvihy (2005)

Zbytočne presladený a toľko očakávaný záver dáva hviezdu dole. Navyše, Jennifer Love Hewitt by sa mala ukazovať vo filmoch výhradne len ako "Neznáma", inak jej to nesvedčí, hlavne vo vyťahanom tričku a botaskách to je hrôza, nielen v tomto filme. Ale aj to bolo vždy lepšie ako Branka Katić v úlohe milenky. Fúha, tak to mal byť ako kus?

Dar od Boha (2005)

Konečne vtipná, nie násilne homo lobbyzujúca komédia. Odporúčam všetkým, ktorý majú už dosť tých tlačeniek o homosexuálnych právach, ale radi si pozrú homosexuálnu problematiku z ľudského pohľadu.

Jen 17 (2013)

Nadpriemerný snímok evokujúci slovenské poctivo sa učiace študentky vysokých škôl. Zdá sa, že aj na západe si dievčatá takto spestrujú ťažké hodiny strávené nad skriptami. Muž, otec, aby sa dnes obával, čo jeho slušne vychovaná dcéra môže tak robiť na internáte a mimo vyučovania. No čo asi, brigáduje v polohe ľah.

Rezistence (2015)

Po upírskych ságach začali tlačiť mládeži do hlavy pseudo sci-fi zlátaniny veľmi nízkej kvality, ale s veľmi drahou reklamou. Scenár podobne ako v Hrách o život, nejaký boj proti fiktívnemu totalitnému režimu, ide to ako cez kopirák. Len tá hlavná predstaviteľka nemá vôbec šmrnc. Kým v Hrách o život je človek ako tak v obraze, tu som sa úplne stratil, je to neprehľadné. Pozriete si to raz, zabudnete rýchlo a už si to znova nepozriete.

Pořád jsem to já (2014)

Kvalitne spracovaná dráma so zaslúženým oscarom pre Julianne Moore, no herecky sa mi výrazne viac pozdávala Kristen Stewart, ktorá dokazuje svoj skutočný potenciál. Film je samozrejme predvídateľný, stačí si prečítať informáciu na obale DVD. Nie je to ale zbytočne precitlivelé, boj hlavnej hrdinky je statočný a inteligentný. Teda nečakajte prekvapenia, ale hodnotnú drámu určite.

Země zítřka (2015)

Už tých detských svetov, fantasy a sci-fi žánru je nejako priveľa. Navyše pri takej konkurencii, ktorá v tomto žánri vznika pomaly každý mesiac, hneď oddelíte zrno od pliev. Film absolútne nezaujímavý a bez nápadu. Clooney veľké sklamanie, hoci ho nemám za nejakého top herca.

Dítě číslo 44 (2015)

Tak Tom Hardy, v poslednom čase obsadený skoro všade, si zahral aj v našich končinách. Film je ale dosť uťahaný, detektívny spád pomalý. To asi ale nebolo ani cieľom. Tvorcovia pravdepodobne chceli len ukázať, aký bol život obyčajných ľudí v stalinistickom Sovietskom zväze, nepodarilo sa to ale strhujúco, ako môžeme vidieť často v snímkoch z tohto obdobia.

Listen to Me Marlon (2015)

Dokument, ktorý Vás zoberie viac- menej na cestu filmového života tohto kontroverzného velikána. Osobné odhalenia veľmi neočakávajte ale zaujímavosti áno, veď nie veľa ľudí vedelo, že Brando mal F. F. Coppolu za "cocksuckera"