• Krátkometrážní

Zločinec (2008)

Väzenské prostredie je veľmi vďačné pre natočenie výnimočných thrillerov a drám. Táto pomerne málo známa kriminálka má svoje zvláštne čaro a tie správne grády. Zarastený Val Kilmer sa chopil svojej vedľajšej roly naozaj skvele.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Veľmi solídna mexická dráma, kde sa spájajú rôzne príbehy do jedného, to nie je nič nové. Čo tu máme navyše je ale dôveryhodnosť, ktorá pramení zo znalostí prostredia samotného režiséra. Žiť v Mexico City asi nebude pre väčšinu obyvateľov malina. A keď už hovoríme o „zatracenej láske“ dostaneme ju tu vo všetkých podobách – milenecký vzťah a manželská nevera, kainovská bratská láska, odlúčená láska k dcére, či láska k zvieratám. Okrem analýzy neutešeného sociálneho prostredia nám režisér ukazuje, aká je láska premenlivý a nepochopiteľný cit.

La cara oculta (2011)

Jedna z úplne top španielských vecí, ktoré som mal to šťastie vidieť. Famózna zápletka, na ktorej rozuzlenie nie každý divák len tak príde. Filmový zážitok par excellence a ten záver...

Experiment (2010)

Trochu nízke hodnotenie. Áno, viem, nie je to originál, ale preto nemusíme umelo znižovať kvalitu. Podľa mňa kruťas Forest Whitaker podal fantastický výkon a v ničom nezaostáva ani Adrien Brody. Určite to neni odvar, naopak bol som vtiahnutý do deja s dostatočným prívalom emotívneho vypätia najmä pri Forestových despotických prejavoch. Nemám dôvod znížiť hodnotenie ani o jednu hviezdu.

Pozemšťan (2007)

Zatiaľ jediný film, kde som lavíroval pri mojom hodnotení medzi Odpadom a 5 hviezdičkami. Skutočne zaujímavá téma, najprv som mal pocit, že sa to poberie protináboženským štýlom, nakoniec ale z toho vzišla veľmi inteligentná povedačka s výrazným filozofickým nádychom. Zaujalo a pozriem si to určite ešte raz.

Hooligans (2005)

Veľmi dobrá záležitosť z mne blízkeho futbalového prostredia. Elijah Wood v roli bitkára, ok musíme prižmúriť trochu oči, ale inak dej s rýchlym spádom a nudiť sa nebudete ani sekundu. Filmu nechýba pravá anglická atmosféra znásobená samotným prostredím a ulicami.

Odpojit (2012)

Naozaj smutná no skvelá vec o postupnom odľudštení človeka. Technologický pokrok je určite super vec, ale začína sa to uberať nesprávnym smerom. Kto je ale na vine? Nie sú to práve rodičia, ktorí na 10. narodeniny kúpia synovi smartfón? Nechýba rodičovská kontrola u puberťákov, keď im vôbec nevadí, aké fotky ich ratolesti hádžu na web? Tam, kde ale neexistuje skutočný vzťah otec- syn, matka- dcéra a podobne asi ale ťažko môžeme čakať nejaké city. Ak sa rodičia nestarajú o deti a zasypú ich technologickými výdobytkami ako prostriedok ich výchovy, lebo inak na ne nemajú čas, nemôžeme z toho viniť deti. Prial by som si, aby takýchto filmov bolo natočených viac a hlavne aby toto boli kinohity, ktoré môžu niečo v spoločnosti zlepšiť.

Znovu 17 (2009)

Štýl teen komédie, ktorý nielen, že môžem, ale naopak mám veľmi rád a občas aj vyhľadávam. V návale presexualizovaných komédií rád siahnem po niečom "skutočnom". Fešák Zac Efron by mal vyrásť v dospelého Matthew Perryho? To trochu nedáva zmysel, ale čo, bolo to milé, romantické a vtipné. Veľká spokojnosť.

Legionář (1998)

Veľmi vkusná akčná vec. Film som si pustil s veľkou nedôverou vzhľadom na to, že Van Damme a jeho kúsky nepovažujem za filmovú kvalitu. Kto málo čaká, môže byť len milo prekvapený a to sa v tomto prípade dokonale potvrdilo. Obrovské podhodnotenie filmu v mojich očiach, no na imdb to má ale tiež len 53%, tak to asi vidí väčšina inak ako ja.

Někdo se dívá (1993)

V dobe natočenia jeden z najlepších thrillerov vôbec. William Baldwin sa tak trochu do roly voyeura a slizáka aj hodí a Sharon Stone je ako objekt pozorovania skutočne dobrou voľbou.