• Krátkometrážní

Pořád jsem to já (2014)

Kvalitne spracovaná dráma so zaslúženým oscarom pre Julianne Moore, no herecky sa mi výrazne viac pozdávala Kristen Stewart, ktorá dokazuje svoj skutočný potenciál. Film je samozrejme predvídateľný, stačí si prečítať informáciu na obale DVD. Nie je to ale zbytočne precitlivelé, boj hlavnej hrdinky je statočný a inteligentný. Teda nečakajte prekvapenia, ale hodnotnú drámu určite.

Země zítřka (2015)

Už tých detských svetov, fantasy a sci-fi žánru je nejako priveľa. Navyše pri takej konkurencii, ktorá v tomto žánri vznika pomaly každý mesiac, hneď oddelíte zrno od pliev. Film absolútne nezaujímavý a bez nápadu. Clooney veľké sklamanie, hoci ho nemám za nejakého top herca.

Dítě číslo 44 (2015)

Tak Tom Hardy, v poslednom čase obsadený skoro všade, si zahral aj v našich končinách. Film je ale dosť uťahaný, detektívny spád pomalý. To asi ale nebolo ani cieľom. Tvorcovia pravdepodobne chceli len ukázať, aký bol život obyčajných ľudí v stalinistickom Sovietskom zväze, nepodarilo sa to ale strhujúco, ako môžeme vidieť často v snímkoch z tohto obdobia.

Listen to Me Marlon (2015)

Dokument, ktorý Vás zoberie viac- menej na cestu filmového života tohto kontroverzného velikána. Osobné odhalenia veľmi neočakávajte ale zaujímavosti áno, veď nie veľa ľudí vedelo, že Brando mal F. F. Coppolu za "cocksuckera"

Filmová hvězda (2008) odpad!

Filmy jednej z najhorších herečiek, pani Simpsonovej, sú skutočným nebezpečenstvom. Pre duševný rast a rozvoj. Odporúčam vynechať akýkoľvek snímok, kde sa objaví.

LokalFilmis (2015)

O niečo slabšie ako seriál, mnoho vei vtipných, ale veľa zas na kraji prípustnosti až trápnych. Rytmus ostane veľmi často dobrým terčom gagov, hlavne keď vidím, že v projekte si zadaboval aj jeden z jeho pôvodných súputníkov, no dnes hejterov, a to skrachovaný reper Moloch. Ale inak v pohode, Čekovský si už dlho udržiava tú svoju vtipnú rovinu na vysokej úrovni.

Jan Hus (2015) (TV film)

Film má svoje klady aj zápory. Film musel byť natočený, to je bez debaty, 600 rokov od upálenia Jana Husa, to je už nejaká národná udalosť, a to aj v tak ateisticky založenej českej spoločnosti. Výkon Milana Kňažka vyčnieva nad ostatnými hercami. Takisto sa mi páčila (nielen fyzicky) Marika Šoposká. Naopak, Matěj Hádek sa nejak do hlavnej role nehodil. A ešte v takej podobe. Nikto presne nevie ako Jan Hus v skutočnosti vyzeral. Prvé podobizne na obrazoch vznikli až skoro o 100 rokov po jeho smrti. V každom prípade stredovekí umelci ho videli bez výnimky s bradou, takže je na zamyslenie, že asi v tej dobe takto skutočne kňazi vyzerali. Okrem odpornej hudby, čo tu bolo spomenuté už veľakrát, je nutné povedať, že film bol jasne orientovaný proticirkevne až so snahou očito ju prehnane ukázať v tom najhoršom svetle, čo nie je celkom k dobru, pretože to bolo sílené. Takisto na kázaniach Jana Husa sa v dobe najväčšej slávy schádzali tisícky ľudí, vo filme ich vidíme sotva 50. A nakoniec by som rád upresnil tému odpustkov v stredoveku. Odpustky sa nekupovali na odpustenie hriechov minulých, súčasných a budúcich, oni ani nemali moc odpúšťať, naopak, bez odpustenia hriechov nemali platnosť. Jan Hus sa preto nestaval proti predaju odpustkov, on sa staval proti odpustkom ako takým, pretože podľa neho pápež nemá možnosť vedieť, či boli hriechy odpustené, to vie len Boh. Ide teda o filozofickú tému a obsah.

Zoo (2016) (seriál) odpad!

Klasický slovenský scenár a herecké výkony. Uznávam, že niektoré za to ani nemôžu, proste ak tam máš text na úrovni pravekého človeka, nejde to zahrať lepšie. Nuž čo, ďalší odpad.

Díky za ty dary (2012)

Ruffalo aj Paltrow veľmi dobre, iskrilo to tam. Paltrow vyzerá s príbudajúcimi rokmi stále lepšie. S tou poradňou to bolo celkom zaujímavé, otázka ale je, chcel by sa nejaký chlap liečiť zo závislosti na sexe?  Úloha Pink takisto prekvapila, zvládla to na výbornú. Príbehovo ale film neponúka mnoho. Taká klasická priemerná romantická komédia. Ale zasmejete sa len párkrát.

50 Cent - Too Rich (2015) (hudební videoklip)

Len nedávno sa 50 haliernik rozhodol vyhlásiť osobný bankrot a že chudák nemá nič ani z hudby ani z filmov a hop za chvíľu natočí pesničku Too rich... Ale pridal kto mu 100x opakované Nigga s perfektným beatom a nadštandardným klipom, takže za mňa ako hip-hopového nefandu 4 hviezdy