• Krátkometrážní

Zní to jako láska (2021) odpad!

Výplach. Dosť škaredá feministická ženská oslavuje svoj spôsob života, to znamená nebyť v páre, ale nezáväzne si šukať, tak to sama nazve, zároveň sa chváli ako „kedysi bola mokrá až za ušami“. Takéto zvratky sa dnes točia a obalia pod žáner „romantická komédia“.  Pokračuje to malým angažovaním teplého tvorstva, čo je v tejto odpadovej produkcii už nutnosťou. Vrcholom je predstavenia takmer soft porna pri trojke, kedy si to rozdávajú dve ženy a pri nich chlap. Netflix posúva hranice zvrhlosti stále nižšie a na obrazovky aj detí prináša prahsprostú pudovosť.

Friendzone (2021)

Romanťárna na netflixovský spôsob. Chlapec či skôr už chlap má tri najlepšie kamošky, ktoré mu radia ako správne randiť. Samozrejme, jedna je čierna, druhá je tak nejak miešaná, tretia je biela. Krásne diverzifikované. Následne sa stretávame s povinnými vsuvkami. Na začiatku ho na pláži balí chlap, máme to odškrtnuté, objavil sa homosexuál, super. Potom sa dozvedáme, že jedna z tých troch kamarátok je lesba, ďalšia fajfka do zoznamu. Táto informácia sa tu potom opakuje viacnásobne, aby divák nezabudol, že všade okolo sú lesby. Samozrejmosťou je obdiv k influencerom, insta pózerom, selfie závislákom a podobným nepotrebným ľuďom, ktorí u nás už končia aj v base. A sladučký záver bol z kategórie ošúchaného klišé.

Cizinka (2014) (seriál)

Seriál, ktorý vymenil excelentný nápad s presúvaním sa v čase a dvojakým životom v rozdielnych dobách za červenú knižnicu. V prvej sérii boli len náznaky, v druhej to už šlo jasne do romantickej roviny, v tretej už skrátili časti a zo 45 minút bola polovica len o posteľných scénach. Vôbec sa neriešili presuny v čase, dané postavy mali slabý rozvoj, niektorým sa ani poriadne nevenovali aj celú sériu (napr. dcéra z roku po 1945) alebo ju rovno odstránili len tak (Hank ako hlavná postava zrazu nič). Celkovo seriál vyznel ako autorkin mokrý sen.

Nikdo nevyvázne živý (2021)

Strašidelné len veľmi málo, až skoro vôbec, hoci tie mysteriózne tvory boli pokrútené všelijak. Prostredie bolo dobre vytvorené, ale film nie je ani trocha tajomný, všetko na ňom je úplne jasné, snáď len koniec môžeme hádať. Na horor však hrôzy bolo len poskromne.

Prisoners of the Ghostland (2021) odpad!

Čo to bolo? Prečo to bolo natočené? A prečo sa Nicolas takto ponižuje? Že oscarový herec. Už neviem, aké dno dokáže ešte preraziť...

Britney vs. Spears (2021)

Ďalšia jednotvárna obhajoba Britney. Súdy ale už nejako rozhodli a myslím, že vo veci sa koná ďalej, nevidím dôvod ešte takto agitovať bez uvedenia názoru druhej strany (vraj nechceli hovoriť). Všetci v jej okolí boli zlí, len ona bola normálna a využívaná. Verím tomu, že samozrejme sa hyeny nájdu, ale že by to bolo takto čiernobiele? Nie som si istý.

Pamätáte sa na nich? - Ivan Mistrík (1991) (TV film)

Veľká pocta špičkovému hercovi, ktorý sa objavil a exceloval v starých dobrých veľmi kvalitných filmoch. Z nich sme tu videli ukážky, častokrát dlhšie než bolo treba. Každopádne škoda tohto herca a jeho nešťastného záveru krátkeho života.

Jeepers Creepers (2001)

Prvá polovica vynikajúca, v druhej to už pokulhávalo a samotný strašiak nebol vôbec strašidelný, hoci pár odrezaných hláv mohlo pred dvadsiatimi rokmi ešte vystrašiť. Ale chválim Ginu Philips, o ktorej som si myslel, že to je nejaká pekná pubertiačka a ona hoplá už 31 rokov mala v tomto filme. Vo filme sa vyskytne dosť veľa nelogických rozhodnutí, to sa dá odpustiť, ale aj zle natočených scén, napríklad chlapec padá dole rúrou hlavou napred a spadne na chrbát...

Nostradamus: 2012 (2009) (TV film)

Film, ktorý sa už v roku 2013 stal úplne zbytočným.

Seznámení s Juliem Caesarem (2018) (TV film)

Na Mary Beard si treba zvyknúť, pretože ona vykladá históriu bulvárnejšie, avšak o to podľa mňa zaujímavejšie. Koho zaujímajú roky, dátumy, bitky? Každý má rád pikošky. Tu nám predstavila Caesara práve z tohto pohľadu - ako ovplyvňuje tento muž život nás všetkých až dodnes. A zabŕdla tak trocha do jeho doby a jeho života. Dokument z rýchlika, ale postačil. Páčil sa mi ten prieskum v londýnskych uliciach, kde na otázku kto bol Caesar, jedna z dopytovaných odpovedala: "To bol priateľ Kleopatry." 😯😃 Kto vie, či práve takto chcel byť Caesar zapamätaný. 👀