• Krátkometrážní

Láska přes okno 3: Z očí do očí (2024) odpad!

Pre fanúšikov dlhých scén, kde si kamaráti fajčia vtáky a potom krásne nakladajú uhorky do sralnice to je samozrejme romantika jak blázen. Pre normálny zvyšok je to, ako ARI50 píše, skutočne "napínavý díl". Napína pri ňom ako pri týždňových ponožkách.

Největší esa mafie - John Gotti (2012) (epizoda)

"Ak je niekto ochotný zastreliť každého, kto mu prekáža, môže sa dostať veľmi ďaleko. Je to veľká výhoda," hovorí newyorský prokurátor. Nazvali ho teflónový don: všetky obvinenia po ňom stekali. Uplatil aj mŕtveho. A médiá i verejnosť ho ešte mali za hrdinu a zase retardi demonštrovali, lebo Gotti bol pre nich stelesnená nevinnosť. Pritom bol jedným z tých ľudí, ktorému tú rakovina, čo dostal, mala byť aj dopriata.

Mea Culpa (2024)

Ó, kde sú tie časy, keď Kelly mala ešte Dilemmu, či Nellymu strhne tú nevkusnú bielu pásku prikanagónovanú k lícu, alebo nie. Dlho váhala, strhol si ju nakoniec sám, lebo brata mu aj tak z basy nepustili, a ona si už len mohla povedať: Mea culpa, lebo ich vzťahu je už dávno koniec. Vzala si však Tima Weatherspoona, údajného talentového manažéra, ktorý si ani nevšimol, že jeho manželka veru filmový talent nie je. A tak ako produkčná nechala stvoriť tento kvázi thriller, kde sa trocha predvádza, že aj po štyridsiatke má čo mužom z Bronxu ponúknuť. Perryho scenár navyše necháva 20 minút Rhodesa hovoriť repliky, ktorými núti Rowland priznať sa, že si s ním chce zahrať kulečník, no to sa potom človek nemôže diviť, že sa to natiahlo na dve hodiny. Na konci príde pre tých, ktorí vydržia, aj istý zvrat, ale naozaj len taký malý, teda zvratok.

Třídní sraz (2011)

Prvých 15 minút som si myslel, že bude plná paľba, vtip za vtipom, od začiatku to vybalili naplno a nevadilo, že to bolo na hrane, hlavne, že to nikdy nešlo za hranu, pretože nejaké chlpy na vajciach, gule uviaznuté v drevenej diere a hemeroidy to nemusí byť humorná téma pre každého. Škoda, že to tempo nevydržalo, film je potom slušnou zmesou bláznivej komédie s podtextovou a nenápadnou drámou o kríze stredného veku. Na Dánsko sa ale podarilo nadávkovať slušný počet veľmi pohľadných dám, a to určite medzi ne nepočítam speváčku z kapely Aqua, tá je ale od nórskych Vikingov, kde je to asi ešte horšie než u Hamleta.

Největší esa mafie - The Maverick Mobster (2012) (epizoda)

Mafián rovno do politiky. A ľudia za neho ešte skandujú, protestujú, demonštrujú pod práporom vzletných hesiel a ľudských práv. Úplne ako dnes.

Největší esa mafie - Charles 'Lucky' Luciano (2012) (epizoda)

Zakladateľ mafie, ako ju poznáme. Vlastným menom Salvatore Lucania. Nikto nevie, prečo Lucky, domnienky však sú, a nikto nevie, prečo Luciano, zrejme preklepom v novinách. To je fakt sranda - preslávi ťa meno, ktoré si si ani nevybral. Nikdy nemal deti a dôvod objasňuje, čo za povahy sú takíto zmrdi: "Nechcel som, aby žiadny môj syn prešiel životom ako syn Luciana, gangstra. To je jedna vec, pre ktorú Deweyho (prokurátora) stále nenávidím, pretože zo mňa urobil v očiach sveta gangstera." Aha, tak prokurátor je na vine, že on bol sprostý vrah. 😅 Vtipálek.

Největší esa mafie - Sam Giancana (2012) (epizoda)

"Mafia vkladala nádeje do Kennedyho, no ten ich prekvapil, keď im vyhlásil zarputilú vojnu." No a tým si podpísal svoj rozsudok, žiaľ. Oni ho tam dostali a on ich v ich očiach zradil. Nehrajme sa na to, že nejaký truľo Oswald naplánoval veci. Éra nových neuplátných mala však svoj pozitívny dopad na zmrdov ako Giancana a je vtipné, ako chodili všade za ním, aj na verejné hajzle. A ešte väčšia sranda je, ako s takými talianskymi prdmi ako Giancana vydrbal Fidel Castro. Všetko znárodníme, dovidenia! 😆 Najväčšia slasť na týchto seriáloch je to, že takmer u každého prichádza nakoniec k slastnému: Akou zbraňou si bojoval, takou si aj zhynul.

Volavka (1995)

Škoda nevyužitej možnosti, lebo prípad je naozaj silný a človek sa chytá za hlavu, čo napadlo nejakú mládež v 84-tom, aby si prilepšila. Proste budeme okrádať ľudí, potom lašk trocha zvýšime a budeme ich rovno zabíjať. V realite šlo o rýchly sled udalostí prvý ubodaný 7.12., druhý 16.12., 20.12 mal byť ďalší, ale zasahovala už polícia. Páchatelia 18-19 rokov a ten záver, ktorý na filme najviac šokuje sa naozaj stal. Oni si fakt mysleli, že zabíjanie ľudí je len hra a že sa priznám a pohodička. Žiaľ, film je natiahnutý a dobrých 50 minút sa nič poriadne neudeje. Nedáva na konci ani vysvetlenie, čo sa ďalej stalo. Chce to ukončiť tou absurditou, tým výrokom dievčaťa, ale príbeh pokračoval ďalej. V skutočnosti boli všetci odsúdení, ona prepustená 2001, oni 2003. Chlapi sú už mŕtvi (2020 a 2022), jeden mal normálne už rodinu, druhý sa stal vďaka štúdiu v base informatikom, ona žije doteraz v Tunisku a tiež má rodinu. Za jej pobyt vo väzení však uhranula aj jedného bachara, ktorý jej väzbu spríjemňoval. Škoda, že film venuje veľkú časť aj nezmyslom a nedal šancu na väčšie vysvetlenia a objasnenia. Príbeh má však potenciál, aby bol využitý znova. Obsah distibútora je NEZMYSEL a poslal som nový. A nič s perom sa tu nestalo. Treba niektorým  vyčistiť okuliare. Reálna aféra popísaná tu.

Sagvan Tofi - Večírek (1986) (hudební videoklip)

Dávej, ber, ale to stačí. Len jednu pesničku beriem od Tofiho. Toto je síce legendárna vec, no keď si to dnes pustím: to kto sakra povedal tomu chlapovi, že vie spievať? V jeho prípade nie touhy, ale oktávy prchavý jsou.

Láska v dešti (1974)

Po daždi ani stopy, ale zaujímavé informácie prišli. Že napríklad v sedemdesiatych rokoch, keď 17 ročný pozval 15 ročnú domov, aby jej ukázal zbierku motýľov, tak naozaj tým myslí zbierku motýľov. A ona mu z vďačnosti potom ľahne. Ale do truhly. Romantika sa vyvíja, dnes je zbierka motýľov ejakulát v zadku a neleží sa už skoro vôbec, nestíhačka pri robení selfie. Film je mimo toho založený takmer kompletne na pôvabe Romy Schneider a romantickej hudbe, ktorá často vyhráva za pekných prechádzok či tanca. Samozrejme, tu už došlo aj k ležaniu, lebo fúzatí chlpatohrudníci boli v tom čase vyhľadávanou korisťou na medzistehenné sťahy. Aj tak si však po sparnom letnom potení väčšina v týchto prípadoch na konci zaspieva Sagvana Tofiho: Touhy prchavý jsou!