• Krátkometrážní

Hrabě Monte Cristo (1998) (seriál)

Gérard Depardieu je proste kráľom takýchto historických polôh a Gróf Monte Christo bola v podstate jeho prvá literárna postava v seriálovej podobe. Nemá to na Bedárov, ale stále veľmi kvalitné spracovanie s prenádhernou Ornellou Muti, pri ktorej nepotrebujete ani dej, stačí sa jej len pozerať do očí. Zaujímavé je, že Depardieu bol vo Francúzsku za túto rolu kritizovaný, vraj neostal verný predlohe a bol príliš tučný. A vidím, že mnohí "experti" na tomto portále mienia rovnako, že je to tlustoprd a nie Edmond Dantes. Obdivujem, čo dokáže niektorých ľudí rozčúliť. No to je toho, tak si nám Gérard dal trocha viac francúzskych hranoliek a čo teraz? No ja by som radil radšej mu nenadávať, má predsa už ruský pas a kamoší sa s Putinom 🤭🤫

Východní přísliby (2007)

Film sa mi páčil, ale hlavne a vlastne výlučne po tej thrillerovej vložke a hereckých výkonov. V podstate každý bol bezchybný od starého mafiána až po kráľa Vincea Cassela. A Naomi Watts je tiež jedna z topiek. Takže v tomto chválim, hoci zápletka mohla byť aj prešpekulovanejšia. Samozrejme si nezatváram oči nad tým, že opäť boli použité stereotypy. Samozrejme len tie povolené, lebo stereotyp na cigána či černocha, nebodaj dokonca žida, to sa nesmie. Ale na zlých "Rusákov" to sa priam musí. Zase sú všetci znázornení ako mafiáni alebo príslušníci KGB, všetci chlastajú a nevedia sa správať, sú hrubí a neohrabaní. Stereotyp ako vyšitý, ale bez toho už západ nedokáže natočiť film. Som zvedavý, kedy sa konečne natočia Prísľuby z východu 2, kde sa režisér zameria na cigánsku mafiu, ktorá po celom Anglicku zdiera vlastných, núti ich k prostitúcii a kradne im benefity. Tiež dobrý materiál na film. Či to sa už nesmie?

Data, která měnila historii - 33 - Crucifixion de Jésus (2018) (epizoda)

Dozvedeli sme sa, že Kristus sa s veľkou pravdepodobnosťou narodil 3. apríla roku 33. Alternatívy ako 27 a 34 padli a medzi dvomi možnosťami 30 a 33 prichádza vhodnejšia druhá voľba. Bol by to z toho kalendárneho hľadiska priam dokonalý dokument, keby sa povenovali aj dátumu narodenia, lebo potom to nesedí. Ak žil 33 rokov, tak potom sa narodil v roku 0? Ale vtedy nebolo sčítanie ľudu. Táto téma mala byť určite rovnako tak rozobraná dopodrobna. Inak je zaujímavé sa dozvedieť, že raz sa počítal "náš letopočet" od narodenia a inokedy od smrti Krista a tým pádom v podstate za iných okolností stále žijeme 20. storočie...

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Z výbornej prvej série sme sa dostali cez druhú a ďalšie k takému prepadu, že človek len „zírá“. Tu by som si pomohol komentárom warhammera k poslednej časti 4. série: „je to ještě pořád seriál o zlodějích nebo o teplouších?“ Presne tak to vyzerá, keď to chytí do ruky propagandistická kanalizácia menom Netflix. Z dobrého námetu ostalo len opakovanie tých istých floskúl, kde geniálny profesor je taký výnimočný, že ani sám pri niektorých úskokoch ešte časť predtým nevedel, že ich vlastne naplánoval. Normálne oklamal aj sám seba. A do tej opakovačky rovnakých „prekvapení“ nám tu spočiatku zaujímavé diverzné postavy menia na hysterické, ukričané osoby s IQ meňavky. Samozrejme všetkému velia ženské s gramážou lúčneho koníka a statní chlapi sú buzeranti. Keď už je tradičnej lgbt agitky málo, pridajú tam aj pokrivený gender a kecy o preoperovaní pohlavia, čo inak nemá s dejom v podstate vôbec nič spoločné. Je to tam len aby sme oslavovali zvrátené novoty. Celkovo bol seriál svojimi replikami zbytočne presexualizovaný a hlavne z úst žien sme počúvali také prasačiny, že ak toto je znak feminizmu, tak nech sa páči, ale také dámy budú vždy považované len za lacné štetky. Takže v závere sa z nadšenia stalo sklamanie a ďakujem Trevorovi za skvelé komentáre k filmom a poukazovanie na nelogickosť dejového vývoja a pribúdajúci telenovelový nádych. Jeho postrehy sú od tretej série rozhodne lepšie než samotný seriál. 👏

Já, společnice (2016) (seriál) odpad!

Na pozadí firemnej drámy či krimi sa v podstate odohráva sen všetkých honibrkov, samý sex, prehnaný, v podstate soft porno, kedy neváhajú vytasiť aj umelé čuráky, ktoré v podstate nie sú odlišné od skutočných. Vlastne, kto vie, či naozaj šlo o umeláky, keďže v podstate tie herečky a to celkom známe sa správajú skutočne ako kurvy, oni to ani nehrali. Samozrejme, že sa tu tlačí na lgbt stránku, takže šúchanie a lízanie šušiek tu je vo veľkom, čiže puberťák za jednu časť aj 5 krát vyhoní, ale nejaká zápletka mu bude totálne ukradnutá. Vlastne žiadna ani nie je. Zámer sa podaril. Za peniaze si kúpiť známejšie herečky, ktoré sú ochotné za voucher do McDonalda urobiť čokoľvek, a tým prilákať neukojených kazišukov a pomôcť im vo vyprázdnení ejakulátu. Len aby sa im pri tom nezapálili semenovody.

Já, společnice - Série 3 (2021) (série)

Tentokrát tu šľapku robila Julia Goldani Telles, známa zo seriálu Aféra, kde hrala tiež neukojenú dcéru. Tentokrát seriál prešiel od klasického kurvenia sa cez lesbizmus až po lesbizmus so samou sebou a podivným sci-fi pointám.

Caligola: La storia mai raccontata (1982) odpad!

Kým Brass sa aspoň hral na nejaké fakty a súvislosti, Joe D'Amato, nech mu je zem ťažká, robil len čisté porno. Tak ako vo filme Nero či 120 dní Sodomy.  D'Amato historické udalosti neztvárňoval, ale zneužíval pre prezentáciu svojich úchyliek. Čistý, nefalšovaný odpad.

Vášeň a cit (2007)

McAvoy vynikajúci ako vždy, ale hlavne Anne Hathaway bola úžasnou Jane Austenovou. Myslím, že hlavne vizáž jej urobili dokonale a vlastne jej dali šmrnc oproti originálu. Keď sa pozriete na obrazy Austenovej, tam tá iskra nie je, Hathaway teda dala spisovateľke ten punc hviezdy. A to nie som vôbec fanúšik tejto herečky. Inak je film presne ako jej doba a jej knihy, čiže viktoriánsky nudné, o láske a sklamaní.

Don Juan 73 (1973)

Brigitte Bardot ako ženský Don Juan. Nevie čo od rozkoše, tak všade pobehuje nahá, robí to so ženami aj mužmi a hrá sa na, že to je vlastne umenie, art. Brigitte bola naozaj krásna žena a navždy bude legendou, ale takou by ostala aj bez toho, aby všade ukazovala bobra. A že tých chlpov bolo! Aj Yeti by závidel!

Já, společnice - Erica & Anna/Bria (2017) (série) odpad!

Druhá séria je ešte tragickejšia ako prvá. Oplzlosti nemajú hraníc a tak najprv líže Louisa Krause Annu Friel, potom líže Anna nejakú Pakistánku a potom sa lížu všetky navzájom a niekedy šukajú s chlapmi za peniaze. Čo už je toto za story. Reálne soft porno, kde neváhajú aj znázorňovať fajčenie vtákov akože s umelou atrapou, čo vyzerá dosť reálne. Kde je tu filmová hodnota? Je tu síce malé krimi pozadie, ale tá forma je brutálne nechutná. Druhá polovica série ponúka potom úplne nudný príbeh mulatky, čo tiež nevie, čo so sebou.