• Krátkometrážní

Paris in Love (2021) (pořad) odpad!

Tak najznámejšia fľandra na svete sa nám v štyridsiatke konečne vydala a aj z toho robí len reality show. Úprimnosť nula, falošné slzy a hlas prefajčený, no zrejme nielen cigaretami...

Letecké katastrofy - Mrazivý sestup (2020) (epizoda)

Opäť ďalší príklad, že juhoamerické, ázijské či africké aerolinky treba ignorovať. Výcvik pilotov je tam totiž na úrovni stavania lietadielka z lega. Vôbec nereflektujú na novoty, neoznámia ich kompetentným a potom tí chudáci nevedia, ako majú v nebezpečnej situácii reagovať.

Velký červený pes Clifford (2021)

Dnes už vymyslia všetko aj veľké červeného psa, aby to bolo originálne. Slabší film, ktorý môže osloviť veľmi mladé publikum alebo dospelých pozastavených vo vývoji. Prináša myšlienku, že je fajn byť iný a treba to akceptovať. V poriadku, ale spracovanie je fakt také lacnejšie a detské.

Red Notice (2021)

Lúpežnícky thriller okorenený veľmi zaujímavými tvárami. U Gal Gadot ide naozaj len o tvár, z nej kvalitná charakterová herečka nikdy nebude. Reynolds hrá v poslednej dobe stále to isté, The Rock sa zasekol v Jumanji. Film prináša primeranú mieru vtipu a ľahkej zábavy. Dočkali sme sa veľkého množstva akcie a dokonca i zvratov. Ale že by toto malo stáť 200 miliónov?

Princezna D. (2021)

Veľmi dobrý výkon Kristen Stewart je jediným pozitívom, ale vlastne aj to je dosť pochybné, lebo v podstate má byť dve hodiny smutná a na konci si zaspievať, to je celý herecký výkon. Inak sa človek doslova utápa v nude, k čomu sa miestami pridáva aj nepríjemná husľová hudba píliaca uši. Film chce znázorniť nešťastie a opustenosť princezny Diany, nemá v podstate žiadnu výraznú dejovú kostru, je len o duševnom utrpení a to utrpenie potom zažíva aj divák. Pokiaľ sa mu teda nepodarí zaspať, čo je jediným vykúpením, v opačnom prípade hrozí trvalá depresia.

Eternals (2021)

Fajn vizuál utopený v bezdôvodnej politickej hyperkorektnosti, farebné obsadenie s náznakom dúhy je dnes už dôležitejšie než priniesť kvalitný film s obsahom. Z filmu som si odniesol len poznanie, že aj mimozemšťania sú buzeranti a samozrejme rasovo vyvážení.

Miro Žbirka: 40 let na scéně (2020) (koncert)

Najmä pri veľkých stratách si uvedomujeme hodnotu a krehkosť života. Pri stratách blízkych aj pri stratách osobností. Meky Žbirka takou osobnosťou nepopierateľne bol. Do dejín našej hudby sa zapísal zlatými písmenami, vždy z neho vyžaroval pokoj a dobrá nálada, čo ukázal aj na tomto koncerte.

SuperStar 2021 (2021) (pořad)

Tisíckrát ošúchaný námet, ktorý neprináša nič nové. ale hlavne netvorí žiadne stars, nie to ešte superstars. Väčšina víťazov sú dnes bezdomovci a v podstate na meno posledného víťaza si nespomenie 95% ľudí.

Romulus (2020) (seriál)

Vedel som, že ma to nebude príliš baviť, možno ako film by to vyšlo lepšie. Pretože na seriál je zbytočne nalepený šamanizmus, až mi to miestami pripomínalo seriál Britannia, ktorý tiež veľmi nemusím. V starovekých témach chýba materiál, z ktorého by sa dal robiť silný príbeh. Všetko je opradené legendami a takým mýtickým oparom, čiže tu nie je priestor to, aby ma to upútalo. Jediné, čo si zapamätám budú nerozvinuté postavy, ktoré boli permanente špinavé.