• Krátkometrážní

Moje reinkarnace (2010)

Kingsman: První mise (2021)

Jednotka a dvojka sú rozhodne lepšie. Tento návrat do minulosti čo by prequel v historickom prostredí mi nie celkom sadol. Z hypnotizéra Rasputina sa stal majster bojových umení a keď už chceli tak veľmi presvedčiť historickou srandou, mohli rovno Leninovi nechať narásť vlasy. Čo vlasy, rovno číro. Keď už robenie alternatívnej histórie zosmiešňovaním tak potom kompletne. A Gemmu Arterton nemuseli prerobiť na Fantaghiro.

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Áno, Werich bol pán herec a táto rola bola pre neho ako stvorená. Už len jeho hlas je tak príjemné počúvať a to kľudne nech aj kričí. Je mi jasné, že tento film bol zneužitý komunistickou agitkou a Werich sa na nej podieľal veľmi rád a ochotne. Ale veď vlastne všetky rozprávky sú tak nejak ľavicové a mne sa tá myšlienka toho, že ak všetci dáme ruku k dielu, tak spoločne bude každý spokojný, dosť páči. Utópia, ale presne taká má byť rozprávka. A navyše to bolo často aj dosť vtipné. A piesne dobré.

Černovous (2006) (TV film)

Pirát s bradou riedkou, ako by mu ju okúsali morské vtáky. Na titulke ešte ok, ale v závane vetra mu to tam lietalo ako páperie. Na Chastain sa ale pozerať dalo. A ani Chamberlain nemal vtáka v tŕni.

Treevenge (2008)

Nie je nič lepšie ako si na Vianoce pustiť pokus o horor, ako zažívate smrtonosný útok vianočných stromčekov. Ale pravdupovediac, nočné mory z toho mať nebudem.

Přepnutí (2018) odpad!

Prepnutie. Áno, LGBT úchylom prepína. A riadne. Dve lesby si to rozdávajú a následne sa jedna premení na chlapa. A následne sa zase prepne na ženu a tak sa to opakuje. Devianti proste chcú zotrieť už akékoľvek hranice medzi pohlaviami. Takí patria na psychiatriu.

Switch (2011)

Festivalový krátkometrák financovaný priamo štátom. Hefferon je fanúšikom Christophera Nolana a je to na tomto 8-minútovom filme vidieť.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Dve série stačili. Už sa to ustálilo v mafiánskom kruhu, ktorý nepotrebujem vidieť ďalej. V každom prípade veľmi dobrý seriál, kde môžem len potvrdiť Buscemiho slová - je to jeho životná rola. Rovnako tak sa mi páčila Kelly Macdonald. Od druhej série príde aj veľa epizód, kde je strašne veľa dialógov, ktoré nudia. Namiesto 12 častí stačilo aj 6. A tiež sa nemusela z každej ženy stať šľapka, lebo fakt počestnú som tu vlastne nevidel. Záver ale opäť nadchol a treba tvorcov uznať, že mali odvahu odstraňovať aj kľúčové postavy.

Ricardovi (2021)

Nicole Kidman dostane nomináciu na Oscara, to je jasné. Hoci, keď sa pozriem na fotky osoby, ktorú mala stvárniť, spoločné s ňou má akurát tak oranžové vlasy... Inak mi životný príbeh Lucille Ball nehovoril nič pred nehovorí ani po filme. A pritom za mlákou vraj taká známa osoba. Film však nakoniec nebol len o nej, ale o spoločenských tlakoch tej doby, ktoré musela prekonať. Inak dosť nuda.

Zpívej 2 (2021)

To isté, čo v jednotke, proste dobré songy skazené slabým dejom a blbými postavami. Koho zaujíma ako prasnica spieva Arianu Grande, žaba System of the Down, či kura Eminema, bude spokojný. Hlavne že tu bol transgenderový kôň v ženských  šatách = norma splnená.