• Krátkometrážní

Vinnetou (1963)

Už skoro 60-ročná klasika, ktorá sa dobrodružnému srdcu nikdy neomrzí. Z dnešného pohľadu to má svoje muchy. Napríklad rýchle skákanie scén, kde je silná emócia a za pár sekund hudba preskočí inam. Zomrie Nšoči, ide silná, dojímavá hudba, a už o pár sekúnd ide dobrodružná. Na druhej strane, práve silná hudba urobila z tejto trilógie veľmi silný film, na ktorý sa nedá zabudnúť.

Chart one (2006) (pořad)

Moderátor Junior v ešte stave mínus tak 30 kilo tuku. Hudobná relácia z čias, kedy YouTube u nás nebol a tak sa videá pozerali v takýchto reláciách. Nebola ina možnosť. A ani internet nebol svetový, tak preklady k textom piesní tu robil priamo Junior. Na takej úrovni, že dnešný Google Translator je proti nemu certifikovaný tlmočník.

Zátopek (2021)

Prekvapivo dobrý Neužil. A tie závody boli fakt napínavé, hoci človek presne vie, ako to dopadne. Takto si predstavujem kvalitnú réžiu i dramaturgiu. Na druhej strane Zátopkovú nemuseli zošpatiť ešte viac než bola. Je inak zaujímavé, že osobnosti typu Zátopek dnes nachádzame len málokedy, pritom dnes by sme mali mať pre rozvoj športu len tie najlepšie podmienky. Pre fanúšikov športu a trochu aj histórie, ktorá tu bola dobre ukázaná, tých okolností a narážok je tu naozaj veľa, to bude určite dobrý film. Hoci trocha dlhší než možno musel.

Příběhy slavných - Povolání: Vladimír Dvořák (2006) (epizoda)

Bohdalovej televízny parťák, elegán a ona vtedy ešte dobre vyzerajúca. S herečkou sa prvýkrát stretol, keď si na byt pozval slečnu, do ktorej bol zamilovaný. Lenže tá si priviedla kamarátku, ktorá pojedla takmer všetky chlebíčky, neustále pila, chichotala sa a bola strašne otravná. A on ju za to začal neznášať. A bola to práve Bohdalová. Pekný medailón rieši všetky aspekty života Vladimíra Dvořáka. A rovnako tak ich on popísal vo svojej knihe: Všechny náhody mého života (1991)

Letecké katastrofy - V oku bouře (2014) (epizoda)

Nie je to práca pre každého veru. Že chodiť dobrovoľne a lietadlom do hurikánu. To je práca pre samovrahov. Pre mňa žiadni hrdinovia. Spitý človek pôjde do všetkého, lebo je to sranda, ale títo to robia za triezva.

Divoká srdce (1989)

Boli to ľudia s divokými srdcami, ale stvárnenie už také divoké nebolo. Okrem Mozartovej hudby zaujal len Boris Rösner ako Casanova, pretože presne taký Casanova aj bol - dosť nevzhľadný.

Film o filmu: Zátopek (2021) (TV film)

Priemerné navnadenie na film, kde človek dúfa, že ten už bude lepší.

Náhodný anarchista (2017)

Začiatok veľmi dobrý. Odhaľovanie toho podvodu, ktorý si vyžiadal státisíce mŕtvych. Vraj zbrane hromadného ničenia, dokonca až jadrové, v Iraku.  Kolosálna lož nikdy nepotrestaná. Postupne ale dokument stratil ten drive a utopil sa vo filozofovaní o anarchizme.

Černé srdce (2020) (TV film)

Taká normálka, že príde k vám žena a povie: nosím v sebe srdce vašej dcéry. A vy jej dáte len ak bez overenia 5000 dolárov a neviete ani ako sa volá. Takýmito naivnými nelogickými vecami film len tak prekypuje. Veľmi hlúpy film, v ktorom si režisér nedá ani námahu zariadiť, že ak sú dvere otvorené, nemôžu byť zamknuté a ak som ich omylom už nechal zamknuté, tak ako sa sakra dnu dostal manžel. Režisér robí hlúpymi aj svoje postavy a cenu za najväčšieho idiota si zase odniesol policajt. Takže aspoň niečo reálne.