poster

Přes palubu

 • anglický

  Overboard

 • slovenský

  Cez palubu

Komedie / Romantický

USA, 1987, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kingjiri
  ****

  Je pravda, že je Přes palubu vážně hodně americká komedie, nalajnovaná od začátku do konce dle klasickejch žánrovejch postupů. To všechno mi ale tentokrát bylo uplně jedno, protože o skvělý gagy nebyla nouze a Godlie Hawn s Kurtem Russellem nejen dobře hráli, ale předevšim tvořili skvělej pár. A odlehčená atmosféra osmdesátejch let byla taky fajnová. Jedinou výraznou vadou na kráse byl závěr, kterej z jinak velice pohodový podivaný udělal přehnanou crazy komedii. Decentnější zakončení by snímku slušelo mnohem víc.(6.8.2012)

 • Dever
  **

  Soundtrack Alan Silvestri: 1. Main Title (03:03) ,2. Don't Leave Use (03:21) ,3. Katerina And Arturo (05:00) ,4. Welcome Home Baby (01:07) ,5. Opening At The Golf (01:59) ,6. A Lovely Night / A Meeting (03:35) ,7. Hold Me (01:49) ,8. Come To Daddy / I Am Proud (03:55) ,9. Sorry Annie (01:04)(14.5.2011)

 • MrPierc
  *****

  Dokonalé. Sice jsem už jednou film viděl, ale až dnes ho plně doceňuji. Jak se nafoukaná bohatá panička octne po ztrátě paměti v chudé domácnosti. Ze začátku tomu nechce věřit, ale nakonec zjistí, že peníze nejsou smyslem života a že i štěstí v chudobě má větší cenu než osamělý a nablýsakný život v mrakodrapu. Jednoduchý námět, krásné poučení a díky skvěle zahraným postavám je to velmi vtipná zápletka s prvky romatiky. Život se 4 dětmi není žádný med, ale Goldie Hawn vše zvládne s grácií. Je to obyčejný život, ale obyčejné věci jsou právě ty nejkrásnější. Esence 80. let z toho sálá obrovskou silou a mě nezbývalo než se pohodlně usadit a prožít si to pěkně s úsměvem na tváři a na konci i s naměkko romantickou slzou v oku. Kam zmizely všechny tyhle fungující komedie (rodinné, romantické, upřímné, naivní)? Má to vtip, má to atmosféru, je to blízké každému člověku a jiskra mezi Goldie Hawn a Kurtem Russellem jiskří i po tolika letech. Asi jsem definitivní zastánce 80. a 90. let, protože ty dnešní komedie jsou tak přepálené a vyhrocené, že se sice směji, ale nic hlubšího v tom nenacházím. V tomto filmu je to dokonalé namíchané = romantika, lehký vtip, žádná sprostota, příklad spořádané rodiny. Je to opravdu naivní a jednoduché, ale obohacuje mě to a cítím se po tom lépe než po divokých komediích s kozami venku, zvracením někomu do tváře nebo pícháním do koláče.(2.5.2013)

 • freddy
  ****

  Vydařená romantická komedie, která se mi velice dlouho vyhýbala a kterou jsem poprvé viděl až 22 let po jejím vzniku. Ale ač už od natočení tohoto filmu uplynul takový dlouhý čas (film byl vlastně natočen v roce, kdy jsem se narodil), tak přesto mi připadá velice dobře natočený a rozhodně patří k tomu lepšímu, co lze na poli romantických komedií vidět. Přitom celé to vlastně začíná úžasně jednoduše, kdy se tesař chce pomstít namyšlené dámičce, a tak poté, co právě tato žena ztratí paměť, jí přivede k sobě domů a namluví jí, že je jeho ženou a matkou jeho čtyř synů. To je prostě úžasný začátek celého filmu a rozhodně musím konstatovat, že z námětu se povedlo vytřískat maximum a film snad ani nemohl být lepší. Samozřejmě s kýčovitým koncem jsem počítal, a skutečně jsem nebyl zklamán, ale jinak je to vtipná a originální romantická komedie, která si rozhodně zaslouží pozornost. V hlavních rolích excelují Kurt Russell a Goldie Hawn a dost dobře jim přizvukují sympatičtí představitelé dětských rolí. A velice zaujal i filmový manžel Goldie Hawn, který jí nechal v blázinci a užíval si s krásnými ženami, to byla docela sranda. Takže já jsem spokojený a uděluji filmu nadprůměrné čtyři hvězdičky.(15.8.2009)

 • cab
  ****

  Do nedavna neobjeveny drahokam mezi komediemi propletenyma romantickou zapletkou. Tady se jedna o marnivou a rozmazlenou Joannu stretavajic se s osamelym truhlarem Deanemm ktereho ceka doma banda citajici ctyri syny. Jejich prvni setkani nedopada dobre hlavne pro Deana, ale zanedlouho se mu dostane zadostiucineni, ktere by si nedokazal predstavit ani v tom nejdivocivejsim snu. Zaverecna pasaz se nevymyka z klasickeho mustru v tomto zanru. Hrejivych a zaslouzenych 90% presto davam(31.3.2009)

 • - Starý Dodge pick-up od Dean Profita byl později použit jako pick-up, který sledoval Chevyho Chase a jeho rodinu v úvodní scéně filmu Vánoční prázdniny (1989) (sir-dave)

 • - Režisér Garry Marshall si zahrál malé cameo v roli bubeníka. (sir-dave)

 • - Dean (Kurt Russell) Annie (Goldie Hawn) na oslavě jejích narozenin tvrdí, že je jí 29 let. To by ale znamenalo, že prvního syna, kterému je 13, porodila v 16 letech. (ter.s)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace