Přes palubu

• slovenský

Cez palubu

Komedie / Romantický

USA, 1987, 106 min

Jo, počkat, o čem že to bylo? Pamatuju si jen zazobanou fiflenku, a pak už mám trochu mlhavo. To bude asi tím pádem ze schodů... Pohodový taťulka Kurt Russell a skvělá Goldie! Pár úsměvných fórků a romanťárna, jak má být. Po dlouhatánské době jsem viděl film na našich "análech", v tomto případě Noha a myslím, že hned tak brzo se na tyto anály nevrátím. Jj, reklamy na 200% hlasitosti jsou něco úžasného! 75%(9.4.2012)

Goldie Hawn je v roli rozmazlené fifleny (na začátku filmu) tak skvěle hnusná a protivná, že to stojí za to vidět. Ostatní zbytek filmu je snadno předvídatelný - chvilku je to vtipné, chvilku veselé. Ale je to příjemná oddychovka, i když jsem čekal, že Anny (totiž Joanna) svému pravému manželovi něco vtipného před odchodem provede.(3.11.2012)

Převýchova zhýčkané a děsně rozmazlené manželky se povedla díky náhodě nebo nešikovnosti hlavní protagónistky na výbornou.Taky jsem jí přála, aby se pořádně vymáchala. Její původní manžel radši dělal, že ji nepoznává. Goldie Hawn hrála výborně. Krásně od sebe odlišila dvě různé postavy, rozmazlenou zbohatlici a ženu se ztrátou paměti.(17.8.2009)

Pro dvojku Hawn - Russell osudový film, kde se setkali, poznali, zamilovali a nakonec se vzali. Samotný příběh má takové osobité kouzlo...těžko popsat. Zkrátka je to komedie, na kterou když se kouknu po stý vždycky se zasměju...a nikdy mě ten film nepřestane bavit...Vcelku těžká práce se zdá být pro Goldie Hawnovou jelikož zde hraje bohatou a děsně namyšlenou postavu, ale po ztrátě paměti pravý opak a musím přiznat, že dobře. Celkově velice slušná komedie, na kterou se těžko zapomíná.(1.10.2006)

Nemám příliš v lásce romantické filmy, ale tento snímek se mi kupodivu přes své žánrové zařazení velmi líbil. Je to vlastně takové moderní pojetí pohádky o pyšné a rozmazlené princezně a chudém chasníkovi, který ji změní tím, že jí ukáže svět z jeho perspektivy. Kurt Russell je můj oblíbenec a Goldie Hawn byla skvělá jako vždy. Humor byl nenásilný a velmi příjemně stravitelný. Pokud hledáte příjemný odpočinkový film na sobotní odpoledne či večer, který vám pozvedne náladu, pak není co řešit. 80%(11.8.2009)

• - Starý Dodge pick-up od Dean Profita byl později použit jako pick-up, který sledoval Chevyho Chase a jeho rodinu v úvodní scéně filmu Vánoční prázdniny (1989) (sir-dave)

• - Režisér Garry Marshall si zahrál malé cameo v roli bubeníka. (sir-dave)