Přes palubu

• slovenský

Cez palubu

Komedie / Romantický

USA, 1987, 106 min

Film už jsem viděla párkrát a až teď zjišťuji, že ho nemám ohodnocený. Děj je opravdu milý, vtipný a v jistých chvílích i dojemný. Zároveň jsou mi sympatičtí i oba hlavní hrdinové, takže za čtyři * :-)(2.5.2013)

Vo svojom žánri jednoduchých romantických snímkov taká celkom príjemná a čestná výnimka, na ktorú sa dá raz za čas pozrieť aj opakovane, ktorá - hoci je trochu dlhšia - nemá hluché a k zívaniu nútiace miesta. Je to také milé, vtipné, s celkom fajn humorom. Proti Goldie Hawn nič nemám, vo svojej mladosti bola krásna, ale zdá sa mi, že jej úlohy sú veľmi často o ničom (Vojačka Benjaminová), tentoraz je ale prirodzená a sympatická ako v postave rozmaznanej paničky Joanny, tak aj ako správna matka Annie.(4.2.2015)

Pro dvojku Hawn - Russell osudový film, kde se setkali, poznali, zamilovali a nakonec se vzali. Samotný příběh má takové osobité kouzlo...těžko popsat. Zkrátka je to komedie, na kterou když se kouknu po stý vždycky se zasměju...a nikdy mě ten film nepřestane bavit...Vcelku těžká práce se zdá být pro Goldie Hawnovou jelikož zde hraje bohatou a děsně namyšlenou postavu, ale po ztrátě paměti pravý opak a musím přiznat, že dobře. Celkově velice slušná komedie, na kterou se těžko zapomíná.(1.10.2006)

Jo, tak Goldie fakt zazářila:)) A já se skvěle bavil. Dávám **** :))(12.1.2005)

Nejlepší komedie s Goldie Hawn. Já jsem se už dlouho takhle nepobavil. A přitom je to jenom pitomá pohádka, ale pojatá skvěle a s častými výbornými hláškami... Samozřejmě i kvalitní hudba Alana Silvestriho nechybí...(28.1.2007)

• - Starý Dodge pick-up od Dean Profita byl později použit jako pick-up, který sledoval Chevyho Chase a jeho rodinu v úvodní scéně filmu Vánoční prázdniny (1989) (sir-dave)

• - Režisér Garry Marshall si zahrál malé cameo v roli bubeníka. (sir-dave)