Přes palubu

Overboard

Cez palubu

Komedie / Romantický

USA, 1987, 112 min

Vskutku hodně úsměvný film a dobrá komedie. Goldie Hawn a Kurt Russell tvoří skvělý pár nejen ve skutečnosti ale i na filmovém plátně. Hlavně ta blonďatá rajda ve svých nejlepších letech byla vážně k sežrání a tady předvedla opět velmi solidní výkon – ani se nedivím, že se do ní Russell zakoukal. Místy bych jí sice nejraději nakopal prdel, ale jinak byla rozkošná. Kurt využil situace a dal jí pořádně co proto (v dnešní době už by asi tvůrcům hrozila i žaloba od nejrůznějších ženských spolků). U některých situací jsem se neskutečně nasmál. Není od věci si jednou za čas pustit nějakou tu starší komedii, která diváka skutečně pobaví a všecko se netočí jen kolem drog, sexu atd…60%(19.1.2020)

Goldie to s Kurtem vždycky klapalo a to nejen na filmovém plátně. Ne jinak je tomu tentokrát, kdy spolu s režisérem Marshallem představují typická, ale nadmíru sympaticky podaná schémata romantických komedií zabalená do osmdesátkového maloměstského celofánu. Občas člověka sice napadne, že by se při ztrátě paměti choval asi trochu "logičtěji", ale v celkovém vyznění to nepůsobí nijak katastrofálně. Pro mě tenhle skok přes palubu fungoval víc než dostatečně.(20.11.2010)

Milé překvapení. Hlavní dvojka si "rozuměla" už od první chvíle, asi i kvůli toho, že Russell s Hawn už spolu nějakou dobu žili na společné hromádce. Především Hawn dokázala zahrát svou roli perfektně. Příběh možná trochu předvídatelný ale na druhou stranu poutavý. Romantika jak má být. Spolu s Pretty Woman nejlepší filmy od Marshalla.(15.8.2009)

Spojení Goldie Hawn a Kurta Russella zbožňuji a jsem ráda, že se společně objevili v tomhle filmu, který jsem viděla už nesčetněkrát a vždy mě dokáže pobavit! Oblíbenost u diváků, určitě dokazuje i to, že se pravidelně hraje v televizi a vím, že i moji rodiče si tuhle komedii nikdy nenechají ujít. Goldie hraje skvěle namyšlenkou fiflenku, která se znenadání ocitne v chudově a musí poprvé v životě dělat domací práce a vychovávat děti a tím baví svého falešného neotesaného manžela Kurta. Garry Marshall měl cit pro vtip a romantiku a spojení těchto tří jmen, Garry, Goldie a Kurt se prostě vážně povedlo.(31.3.2019)

Takhle si představuji film pro deštivé nedělní odpoledne. Úžasně příjemné, vtipné, je vidět, že Goldie Hawn a Kurt Russel jsou sehraná dvojka. A když už romantická komedie, tak Hanks nebo tohle, aspoň se člověk zasměje. Výkony Joanny v zanedbané domácnosti jsou prostě kouzelné, jak hodnotí jeden ze synků: "Už je to dobrý, už aspoň nedělá bá bá bá bá...." Myslím, že líp než Goldie Hawnová si ze sebe umí střílet už jen Iva Janžurová!Howgh!-----Nehowgh - teď jsem se v komentářích, které obvykle čtu až po napsání toho svého, dozvěděla, že se GH a KR při natáčení filmu teprve poznali. Takový přehled o soukromí herců zas nemám. Tak to teda klobouk dolů, působí fakt sehraně. A teď howgh!(19.2.2010)

• - Dean (Kurt Russell) Annie (Goldie Hawn) na oslavě jejích narozenin tvrdí, že je jí 29 let. To by ale znamenalo, že prvního syna, kterému je 13, porodila v 16 letech. (ter.s)

• - Režisér Garry Marshall rád nechal herce volně improvizovat. (SONY_)

• - Režisér Garry Marshall si zahrál malé cameo v roli bubeníka. (sir-dave)