Přes palubu

Cez palubu

Komedie / Romantický

USA, 1987, 106 min

• kingik

Výhodou filmu je, že si v něm zahrála skutečná partnerská dvojice, a víc kladů jsem už na filmu nenašel. Děj otřesný a neoriginální, koncept naprosto slaboduchý, někdo se u toho třeba mlátí smíchy (věřte, i z mého okolí se pár takových individuí najde), ale styl humoru mně není ničím blízký, v poslední třetině se pokusí vymezit humor. A když k tomu připočtu naprosto nevtipnou Goldie Hawn, jde film dolů. Kurt Russell film udržel na takové úrovni, že jsem to nevypnul. Tahle nanicovatá komedie jde mimo mě. Po jejím zhlédnutí také trpím ztrátou paměti jako hlavní představitelka. Nic si z ní díky její chabosti nepamatuji. 20%(9.4.2012)

Príjemná "rodinná" komédia, v ktorej sa pekne vyšantí, zo súkromného života zohratá dvojka Hawn a Russell a ktorá chŕli jednu humornejšiu miniscénku za druhou, a to či už v chudobe alebo v bohatstve. Dobre sa na to pozerá, celkom rýchlo to ubehne a finále na mori je už len drobnou čerešničkou na torte. Na opakované pozretia to už síce veľmi nie je, ale na to jedno to stačí.(18.4.2017)

"Nevím sice, kdo jsem, ale jsem si jistá, že mám právníka." Nezaplacených 600 dolarů a ztráta paměti se může hodně prodražit. Já jsem se tedy bavil, když Dean s chlapci rozehrál před Joannou alias Annie své divadlo a umožnil jí vidět život z jiné perspektivy. Kdyby si ovšem nějaká věčně nespokojená odbornice na kaviár takhle vytřela zadek se mnou, tak bych jí anonymně vynadal, propíchal špendlíkem její voodoo panenku a možná bych jí i nějaké to hnědé kokino před dveřmi vyrobil, ale Deanova pomsta byla lepší, zábavnější a navíc mě vždycky uspokojí vysoustružení fajn člověka z učebnicového snoba.(29.11.2016)

Vcelku zábavná rodinná komedie, která slouží jako taková pohodová oddechovka. Chemie mezi dvojicí funguje, vtípky celkem taky, není potřeba nad ničím moc přemýšlet a prostě se jen dívat. Děcka jsou taky dobře vybraný, takoví správní zlobiví smraďoši, takže ani tady není prostor na nudu. Za mě nadprůměrná pohodička.(15.12.2018)

Škumpa je fakt moc jedovatá kytka. Když jí ale spaříte horkou vodou, když jste jí předtím natrhali rukama v gumových rukavicích, umelete jí mlýnkem na maso a podusíte na mírném ohni, přidáte vajíčko a sůl a česnek, máte báječný špenát. Ne, to kecám. Ale takhle na mě ten film působí. Bože, občas bych taky potřebovala ráhnem :).(14.11.2015)

• - Režisér Garry Marshall si zahrál malé cameo v roli bubeníka. (sir-dave)

• - Dean (Kurt Russell) Annie (Goldie Hawn) na oslavě jejích narozenin tvrdí, že je jí 29 let. To by ale znamenalo, že prvního syna, kterému je 13, porodila v 16 letech. (ter.s)

• - Starý Dodge pick-up od Dean Profita byl později použit jako pick-up, který sledoval Chevyho Chase a jeho rodinu v úvodní scéně filmu Vánoční prázdniny (1989) (sir-dave)