poster

Přes palubu

 • USA

  Overboard

 • slovenský

  Cez palubu

Komedie / Romantický

USA, 1987, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrPierc
  *****

  Dokonalé. Sice jsem už jednou film viděl, ale až dnes ho plně doceňuji. Jak se nafoukaná bohatá panička octne po ztrátě paměti v chudé domácnosti. Ze začátku tomu nechce věřit, ale nakonec zjistí, že peníze nejsou smyslem života a že i štěstí v chudobě má větší cenu než osamělý a nablýsakný život v mrakodrapu. Jednoduchý námět, krásné poučení a díky skvěle zahraným postavám je to velmi vtipná zápletka s prvky romatiky. Život se 4 dětmi není žádný med, ale Goldie Hawn vše zvládne s grácií. Je to obyčejný život, ale obyčejné věci jsou právě ty nejkrásnější. Esence 80. let z toho sálá obrovskou silou a mě nezbývalo než se pohodlně usadit a prožít si to pěkně s úsměvem na tváři a na konci i s naměkko romantickou slzou v oku. Kam zmizely všechny tyhle fungující komedie (rodinné, romantické, upřímné, naivní)? Má to vtip, má to atmosféru, je to blízké každému člověku a jiskra mezi Goldie Hawn a Kurtem Russellem jiskří i po tolika letech. Asi jsem definitivní zastánce 80. a 90. let, protože ty dnešní komedie jsou tak přepálené a vyhrocené, že se sice směji, ale nic hlubšího v tom nenacházím. V tomto filmu je to dokonalé namíchané = romantika, lehký vtip, žádná sprostota, příklad spořádané rodiny. Je to opravdu naivní a jednoduché, ale obohacuje mě to a cítím se po tom lépe než po divokých komediích s kozami venku, zvracením někomu do tváře nebo pícháním do koláče.(2.5.2013)

 • helloween93
  ***

  Jak snobská panička k normální práci přišla aneb když naštvete Kurta Russella a ztratíte paměť, krutě se vám pomstí. Místo komandování svého sluhy zamíříte do chatrče, kde vládne špína a bordel, k tomu dostanete na krk 4 děcka. Kdo by si to nezamiloval že? Pěkná komedie se značným 80's feelingem. Mě se to líbilo.(1.5.2013)

 • Valentin
  ****

  Z těch význačných komedií, co Goldie natočila (Smrt jí sluší, Pták na drátě, Vojín Benjaminová) je tohle ta nejlepší. Popravdě se snaží být nejméně vtipná a přesto je nejlepší. Možná za to může vzájemná chemie skutečného páru Hawn-Russell nebo režie Marshalla. Jemu romantické komedie jdou dobře... tedy alespoň v minulosti točil dobré věci.(25.5.2010)

 • Tessie
  *****

  Kultovní komedií se může stát film pouze tehdy, má-li dobře sehrané herce, nenáročný příběh, pointu a výborné hlášky padající jedna za druhou. A přesně tohle jsou pro mě důvody, proč na Přes palubu nedám dopustit. Neodvažuji se počítat, kolikrát jsem viděla Goldie padat v noci do vody, sledovat jak se srovnává s tím, že byla malá tlustá děvka a kolikrát si Kurt hrál s tílkem stojíc u šatníku, ve kterém to rádi dělali. Samozřejmě z cedru :) Mám moc ráda tenhle film a považuji jej za jednu z nejlepších komedií všech dob. Přestože znám scény nazpamět, často si jej pustím na spravení nálady.(6.1.2012)

 • Djkoma
  ***

  Vcelku sympatická komedie, která si dokáže nejednoho diváka získat už samotnou myšlenkou, kdy bohatá rozmazlená panička ztratí paměť a truhláře napadne se ji pomstít takovým malým vtípkem... Samotný film pak přináší nejednu vtipnou scénku nebo dialog, ale celkově vzato to tak úžasná zábava není. K tomu stačí ještě přičíst můj neobdiv k Goldie Hawn a slušná komedie je na světě:).(14.8.2009)

 • - Dean (Kurt Russell) Annie (Goldie Hawn) na oslavě jejích narozenin tvrdí, že je jí 29 let. To by ale znamenalo, že prvního syna, kterému je 13, porodila v 16 letech. (ter.s)

 • - Režisér Garry Marshall si zahrál malé cameo v roli bubeníka. (sir-dave)

 • - Starý Dodge pick-up od Dean Profita byl později použit jako pick-up, který sledoval Chevyho Chase a jeho rodinu v úvodní scéně filmu Vánoční prázdniny (1989) (sir-dave)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace