Přes palubu

Cez palubu

Komedie / Romantický

USA, 1987, 106 min

• dopitak

Příšerná blbost, sice koukatelná a příjemná, ale ubíjející. Ve srovnání s Kaktusovým květem naprostý brak, za který by se chudák Goldie měla stydět. K filmu: rozdíl mezi Joannou vidlákovou a Joannou zazobanou je fatální, Goldie je v roli nagelované miliardářky k nepoznání. Zklamání přinese český dabing, zejména pak Zdeněk Mahdal v roli "Deana" Russella a obsazení Michala Pavlaty asi do patera rolí.(21.10.2011)

Jak snobská panička k normální práci přišla aneb když naštvete Kurta Russella a ztratíte paměť, krutě se vám pomstí. Místo komandování svého sluhy zamíříte do chatrče, kde vládne špína a bordel, k tomu dostanete na krk 4 děcka. Kdo by si to nezamiloval že? Pěkná komedie se značným 80's feelingem. Mě se to líbilo.(1.5.2013)

Nenáročná, ale o to více pak svižná, zábavná a hlavně nádherně pohodová romantická komedie o napravené a vyléčené zbohatlické slečince, i když s trochu nepravděpodobným scénářem (nemocnice, odvedení úplně cizího člověka atd.). Dobré herecké výkony v hlavních rolí, včetně těch malých spratků. Asi nejlepší komedie krásné a šarmantní Goldie Hawn, to bez pochyb. To píše:-)! Tedy to pivo:-)(15.12.2007)

Do nedavna neobjeveny drahokam mezi komediemi propletenyma romantickou zapletkou. Tady se jedna o marnivou a rozmazlenou Joannu stretavajic se s osamelym truhlarem Deanemm ktereho ceka doma banda citajici ctyri syny. Jejich prvni setkani nedopada dobre hlavne pro Deana, ale zanedlouho se mu dostane zadostiucineni, ktere by si nedokazal predstavit ani v tom nejdivocivejsim snu. Zaverecna pasaz se nevymyka z klasickeho mustru v tomto zanru. Hrejivych a zaslouzenych 90% presto davam(31.3.2009)

„Vymeníš ju za novú?“ – „Bude v poriadku.“ Boli doby, kedy blonďavá divoška Goldie Hawnová excelovala. Získala Oscara za KAKTUSOVÝ KVET, jej dcéra Kate Hudsonová je úspešná herečka, VOJAK BENJAMINOVÁ bola trhákom (a Goldie za ňu bola nominovaná na Oscara) a hoci vo filmoch často hrala po boku „silnejších“ mužov (Warren Beatty), na rozdiel od Demi Mooreovej im bola rovnocennou partnerkou (nie iba tupou kráskou, ktorej najhviezdnejšie okamihy odišli do tmy zabudnutia s prvou vráskou). Hoci hysterické blondíny dvakrát nemusím (VTÁK NA DRÔTE), je mi niekedy taká sympatická, až ma mrzí, že tak málo hrá (OKLAMANÁ, SMRŤ JEJ PRISTANE, AKO USTRÁŽIŤ DOM, KLUB ODLOŽENÝCH ŽIEN). V svojráznej romantickej komédii CEZ PALUBU stelesnila namyslenú bohatú fiflenu, ktorá odmietne zaplatiť tesárovi (Kurt Russell) a keď stratí pamäť a partner (Edward „Roryn dedko“ Herrmann) sa k nej "radšej nejaký čas nehlási", všimne si výzvu na ženinu identifikáciu v televízii oný tesár. Lekárov oklame, že inkriminovaná osôbka je JEHO manželka a vezme ju do lesnej chatrče, kde žije so štyrmi synmi. Snímka okrem originálnej zápletky (čo sa stane, ak si namiesto psa vycvičíte ženu?) ponúka vtipné dialógy („Billy, s kým sa to rozprávaš?“ – „S nikým.“ – „Kto to povedal?“ – „Nikto.“) a chémiu medzi Goldie a Kurtom.(12.8.2009)

• - Dean (Kurt Russell) Annie (Goldie Hawn) na oslavě jejích narozenin tvrdí, že je jí 29 let. To by ale znamenalo, že prvního syna, kterému je 13, porodila v 16 letech. (ter.s)

• - Režisér Garry Marshall si zahrál malé cameo v roli bubeníka. (sir-dave)

• - Starý Dodge pick-up od Dean Profita byl později použit jako pick-up, který sledoval Chevyho Chase a jeho rodinu v úvodní scéně filmu Vánoční prázdniny (1989) (sir-dave)