• Krátkometrážní

Zakázané uvolnění (2014) odpad!

Toto bolo také slabé, že dokonca aj YouTube odmietol dať počas vysielania reklamu. A ja na tu reklamu zúfalo čakal. Scenár písal Kolečko a tomu fakt to kolečko chýba, tak primitívne dialógy som ešte nepočul a neviem koho napadlo, že je mega vtipné dávať do filmov zábery, ako niekto blije ako prasa. No a tie herečky, oni ich snáď vyberali na konkurze strašiakov do maku.

Ach, ta láska nebeská... (2020) (TV film) odpad!

Sprvoti som dumal, či snáď nešlo o paródiu na muzikál. Ale ono nie, ono to úmyselne nemá koncept, vyznieva veľmi sílene, dialógy sú naškrabané amatérom, pesničky bez šmrncu, tanečky ako by nemali ani choreografiu. Prestárnuté hviezdy, ktoré tu vidíme, by sa nepresadili ani v obnovenej verzii Repete, a tým mladým dam dali tupé úlohy, najmä teda Kuchařovej sa využil prvý plán - blondína, tak z nej urobíme blbku. A všetci sa budú smiať. Nesmiali.

U vás doma (2020) (pořad)

Hodnotenie z Prešova a pol hviezdy za Knechtovú, ktorá robila, čo mohla, teda spievala - ale aj tak ju dvakrát prerušili trápnymi rozhovormi s "náhodnymi" okoloidúcimi. Tak náhodnými, že tam čakali zrejme pol dňa, kým ich osloví ten XXL amant Zimnýkoval, ktorý si nezapne sako už žiadnej veľkosti a mal by urgentne začať nosiť obruče na sud. Druhá hrôza je Kašperová, ktorá verná svojmu menu moderuje v štýle kašpar a sama z hlavy nevypotí nič, pomaly každú polvetu sa pozerá do manuálu, čo to vlastne má povedať. Najviac som si "užil" cigánsku hudbu, čas koronakrízy prináša aj také pozitíva, že sa nám do republiky vracajú rómski spoluobčania a to je len dobré. Keď epidémia opadne, na Slovensku sa zíde každá šikovná a pracovitá ruka.

Love 101 (2020) (seriál)

Pre mňa veľké prekvapenie z Turecka. Očakával som nejakú študentskú telenovelu (trailery nepozerám) a ono to bolo koncipované inak, všetko sa točí okolo lásky, ale má to v sebe ústrednú dejovú líniu, ktorá je veľmi dramatická. Žiadne presladené frázy, patetické hľadenie do očí a trápne dlhé medzery v dialógoch, ale naozaj autentické vzťahy, ktorým držíte palce. Strieda sa tu humor s vážnosťou, smiech so slzami. Ja som to zhltol celé do 24 hodín a dúfam, že sa bude točiť ďalej - Netflix predbežne oznámil, že v roku 2021 pravdepodobne vyjde aj druhá sezóna.

Normální lidi (2020) (seriál)

Seriál, na ktorom ma bavilo prakticky všetko, okrem záveru. Tak ako to dopadlo, to môže byť pre niekoho autentické, áno, to sa stáva. Ale na druhej strane to zmazalo všetko, kvôli čomu som dvojici fandil. Objektívne sa však na to môžem pozrieť ako na dosť verne zobrazený príbeh obyčajného páru a kamošov okolo, a to je zdôraznené aj výberom hercov - nejde o žiadnych modelov z tituliek časopisov, hoci v Anglosasku zrejme takýchto ľudí nebol problém zohnať. O to je ich však hranie pravdivejšie a uveriteľnejšie. Mnohí mladí ľudia sa v deji seriálu určite nájdu,

Extra Ordinary (2019)

Jeden z tých filmov, kde sa pýtate, na čo to vlastne bolo točené? Účelom bola primárne zábava, ale komediálnosť som tu až tak nenašiel, teda ak sa vám z výrokov typu "Otec, prepáč, že som ťa zabila." netrhá bránica. Bizarnosť? To áno, tá tu bola, ale vlastne tí herci boli bizarní, niektorí z nich už pravdepodobne nikde inde hrať nebudú, len tam, kde sa vyžaduje mrtvolnosť a nedostatok ľudskej podoby.

Baekdusan (2019)

Najväčším prínosom filmu je, že som sa konečne tak trochu naučil rozoznávať Korejcov. A dokonca som sa naučil potrebné slová ako je "ďakujem" = kamsahamnida a fuck you = shibal. Toho šibala si ale zapamätám dlhšie.

Anatomie zrady (2020) (TV film)

Silné tri hviezdy vymením za štyri, keďže sa tu objavilo stádo odpaďákov, ktorí rozumejú histórii ako hus pivu alebo si toho piva príliš veľa hrkli. O žiadne prepisovanie histórie ani ospravedlňovanie fašizmu sa tu nejedná, ako to napísal užívateľ exclusive, pravdepodobne exkluzívny nedouk s tendenciou vidieť veci len čierno-bielo. Moravcova rola mohla byť samozrejme, rozpracovaná ešte detailnejšie, ale na to sú dokumenty, toto na TV film stačí. Labuda sa zhostil svojej úlohy na výbornú, na druhej strane nepáčila sa mi herecky len jedna osoba - Dana Droppová, ktorej výstupy hraničili s hystériou.

Utajované války Ruska (2000) (seriál)

To spracovanie je málo pútavé, málo atraktívne, ako by ste čítali nejakú literatúru faktu, ale s priveľa faktami a mála toho šťavnatého príbehu okolo. Aj preto je to určené pokročilejším záujemcom o históriu, začiatočník bude tápať a nemať ani šajnu o čom točia.