• Krátkometrážní

Ztraceni v ráji (2021) odpad!

Úplne o hovne. Režíruje Fiona a nie je to Čaputová. Ten Dominik Ján, ten by mohol hrať akurát v dokumentoch o Dachau, keby ho tam dokreslili, nikto by si nič nevšimol. A Vagnerovej tie bradavice stále vidno. Film jedine pre tých, ktorí milujú nemčinu a ešte viac pre tých, ktorí ju milujú len počúvať, no nerozumejú jej, lebo titulky si treba dokúpiť.

Alhambra, perla Andalusie (2021) (TV film)

Taký strojený a málo pútavý výklad, z ktorého sme sa dozvedeli síce, že Alhambra je červený hrad, ale potom už len to, že je tam dosť teplo. Teda podľa obrázkov. Hlavne o tých obrázkoch to je.

Skore - Hokejový muzikál (2010) odpad!

Presne ten pocit, kedy aj zarytý Rus zo zemľanky vyjde a povie: Whotdfak! Ako tancovať pri hokejovej bitke, to som už aj videl, niektorí pri Chárových úderoch inak krepčili, ale že si pri tom ešte aj spievajú a usmievajú sa ako Matovič po rannej dávke xanaxu, tak to už je priveľa.

Zabij mě, lásko (2024)

Málo komediálna a nelogická vec s pravdepodobne dobrovoľníkmi v hlavných rolách, ktorým neveriť ani jednu emóciu. Základná idea: Prečo by sme si ako pár milión eur rozdelili, keď sa môžeme pozabíjať, že? Scenár písaný v latríne, hlavná herečka polovicu filmu oblečená sporne a jediný zabitý ostane divák.

Zmrzlá planeta - Naše zmrzlá planeta (2022) (epizoda)

Nádherné obrázky pokazené záverečným vyplakávaním, ako musí každý znížiť svoju uhlíkovú stopu, inak planéta proste zhorí, zahynie, zanikne. Pritom stačí zbytočne nevykecávať, skočiť tam do ľadovca a je po uhlíkovej stope.

Jak je vidí ptáci (2020) (seriál)

Krásna príroda zhora, ako sme už vídali v iných podobných seriáloch, lenže tie sú nevyčerpateľné, každý obrázok je vždy jedinečný. Takže určite pohladenie na duši s peknou hudbou v pozadí, dobrým komentárom. Inak to nemá nič spoločné s vtákmi ani Borisom Kollárom.

Šťastně až na věky (2022) odpad!

Panoptikum šeredných a nemocných ľudí, ktorí sa spolu váľajú na kope v posteli, pred kamerami sa tvária, ako im to skvele funguje a ešte dokonca spolu za ručičku idú do kostola, lebo sú požehnaní. Hovorím o polyamorii. Ďalší nemocní ľudia ma už nezaujímajú.

Souboj královen: Alžběta I. a Krvavá Marie (2022) (TV film)

Vďaka Bohu za tú Bloody Mary, predsa len paradajkový džús je zdravý aj s vodkou. V tomto formáte však dokument ostal hodnotný len prerozprávaním príbehu. Herecké vložky katastrofálne až rušivé. jediným zaujímavým snáď bolo, že sestry sú pochované spolu. Inak všetko sme už videli, počuli a oveľa lepšie.

Muž bez stínu (2000)

Výborný námet, kto by netúžil byť neviditeľným? Najmä s vizážou Kevina Bacona? Lenže, koľko ľudí by túto schopnosť použilo na dobré účely? To všetko prináša tento zábavný film ako posolstvo a vlastne na ňom ani nevidieť rok výroby už 2000. Škoda len, že vlastne posledných 20 minút sa nesie len v duchu akcie a boja a že téma neviditeľnosti nepriniesla nápaditejšie scénky a snáď aj zvraty. Práve záver posúva film do priemeru, lebo je fakt nepodarený.

Somewhere Quiet (2023)

Tak strašidelnejší bol už aj klip od Linkin Parku "Somewhere I belong" a tam navreté hrdlové tepny speváka. Nemôžeme byť ale sklamaní. Somewhere quiet je presne taký, ako sľubuje. Quiet.

Časové pásmo bylo změněno