Nyad (2023)

(4/2024) / Remeslo parádne, celý film je taký prirodzený a ľudský, dobre sa na to pozerá, cez hercov po dosť verné technické spracovanie (občas sa vo filme objavuje autentický materiál). Silné momenty, hlavne k záveru tomu nechýbajú, ale emócie v podstate vyprchali pár minút po filme. Podľa mňa je to tým príbehom, aj keď neskutočný a obdivuhodný na jednu stranu, v podstate ničím ušľachtilý a vlastne celkom sebecký na druhú. Je to ale natočené fakt zručne a na to, že príbeh je dosť repetitívny, bavil som sa. Jodie podľa mňa ešte o kus lepšia ako Bening. Netflix ale slušný zárez, v rámci Oscarov možno vedľajšia pre Foster? (7/10)

Fenomén (1996)

(3/2024) / Dosť som sa tešil na tento film, dostal som v podstate čo som chcel, ale dajme tomu, že nič navyše. Travolta super výber na túto hlavnú postavu, hlavne vďaka nemu som sa k tomuto relatívne zapadnutému filmu dostal. Príbeh a celkovo spracovanie také 90tkovo mainstreamové, neškodné a slušácke. Whitaker výborný sidekick a spolu s Duvallom to pekne doplnili. Chcelo to ale možno trochu viac emócií a gradácie ku koncu, kde film napriek, na papieri celkom slušnému zakončeniu, toho moc nepredviedol. Vďaka chytľavému námetu sa ale jedná o nadpriemerný kúsok. (7/10)

Myška Pattie: Na vlnách dobrodružství (2022)

(2/2024) / Pozeral som so štvorročným krpcom a teda fakt ho to bavilo. Pre dospelákov tu ale nič neni. Nie je to pixar čo vie často uspokojiť decká aj veľkých. Milá hlavná postava a klasická, ničím nevybočujúca animácia. Tu sa proste šlo na istotu. (6/10)

Nekonečná bouře (2022)

(1/2024) / Zúfalo nefunkčné spojenie životnej drámy a survivalu, miestami až scenáristicky amatérske. Nezachránila to ani Watts. (2/10)

Starosta Kingstownu - Série 2 (2023) (série)

(Se2/2024) / Zaregistroval som, že druhá séria má o dosť horšie hodnotenia ako úvodná, ale osobne to tak zle nevidím. Chápem tie výčitky a kritiku, trochu to stratilo tú Sheridanovskú drsnosť a priamočiarosť, ale materiál je to stále extra zábavný. Subjektívne som sa zabavil rovnako, aj keď trochu som si možno občas zafrflal viac. (7/10)

Starosta Kingstownu - Série 1 (2021) (série)

(Se1/2024) / Rovno poviem, že očakávania boli vcelku vysoké. Extra produktívny Taylor Sheridan vyprodukoval ďalší seriál a tentokrát sa z westernu presúvame do policajno-gangstersko-väzenskej drámy. Na papieri to znie nadupane. A prvá séria vôbec nie je márna. Prvých pár dielov mi trochu trvalo zorientovať sa vo vzťahoch a dynamike rôznych frakcií, ale ku koncu série už všetko do seba zaklaplo. Herecky aj príbehovo tomu šéfuje Jeremy Renner a výber to bol dobrý. Prva séria je drsná, mačovská a napínavá zábava. (85%)

Láska a smrt (2023) (seriál)

(mS1/2024) / Nech hľadám ako hľadám, neviem nájsť čo tejto minisérii vytknúť. Možno tých prvých pár dielov sa mohlo ísť na prvý pohľad viac k veci, ale odmenou za pomalšie tempo boli super prepracované postavy a originálne postavený príbeh. Herci v hlavných úlohách, čistá paráda. Olsenka je skvelá, to už vieme, ale napasovať k nej Jesse Plemonsa bol geniálny ťah. Oceňujem aj primeranú dĺžku. Love&Death je napriek sekere super oddychový seriál. (9/10)

Yellowjackets (2021) (seriál)

S1: 75%, S2: 65%. Po dvoch sériách musím priznať, že ma to celkom chytilo. Aj keď je to riadny úlet častokrát. Dôležité je, že mám stále chuť pustiť si ďalší diel. Herecky fajn, príbeh ujde a je to stále dostatočne mystery. Uvidíme.

S tebou mě baví svět (1982)

(96/2023) / Tak kým som tento film celý videl v kuse, už mi to dostatočne stihli pokaziť všetci príbuzní večným opakovaním hlášok. Ale uznávam, že je to vcelku podarená komédia, na ktorej je určite najlepší Julo Satinský. Jo, česi tieto rodinné komédie vedia. (7/10)

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

(95/2023) / Topkový český rom-com s normalizačným podtónom. Film je pekne zreštaurovaný a inak aj celkom zručne natočený. Toto by kľudne mohol covernúť Hollywood 🙂. (7/10)