Reparát (2016)

(111/2016) / Celý film, ale hlavne pri závere, som mlhavý mal pocit, že toto by teoreticky mohol byť aj obstojný film. Celkom fandím Sandlerovi, ale tentokrát to nevyšlo. Ani komédia, ani akčný film, ani dráma. (4/10)

The Call Up (2016)

(110/2016) / Škoda, že s malým budgetom zostal málo ambiciózny aj príbeh. Technicky ale docela lahôdka a filmík tiežt slušne odsýpa. Raz za čas sa objaví medzi týmito indie scifičkami nejaký klenot, The Call Up ale zostáva v škatulke mierne nadpriemerné. (5/10)

Ružové sny (1976)

(109/2016) / Ľahučká letná poetika slovenskej dedinky so skvelou Ivou Bittovou a katastrofálnym Nvotom. Hapkova hudba a cigánsky feeling filmu veľmi pomohli k celkovému dojmu. (8/10)

Jih proti Severu (1939)

(108/2016) / Mal som po dlhej dobe obchádzania tejto filmovej legendy konečne česť. Som ale šokovaný, toto je tá sľubovaná romatika? Tak za prvé, Scarlett bola pekne rozmaznaná zákerna bitch a za druhé Rhett bol majetnícky kurevník. Ďalšia smutná dvojka na scéne, hlúpučká Mel a správňak Ashley. A k tomu všetkému sa zdá, že byť otrokom na Juhu je vysnená pracovná pozícia?...A teraz vážne, vysvetlí mi niekto, prečo tento klenot chýba v Top 200? (9/10)

Star Trek: Do neznáma (2016)

(107/2016) / Asi som už preblockbusterovaný, ale motiváciu sledovať dej v tomto filme som stratil do pol hodiny a potom už išlo iba o povinnú jazdu. (4/10)

The Neighbor (2016)

(106/2016) / The Neighbor je definíca zbytočného thrilleru bez štipky originality resp. záujmu tvorcov zaujať niečím iným ako totálnym štandardom. (4/10)

Mocná Afrodíté (1995)

(105/2016) / Woody sa opäť raz pohral so zložitými vzťahmi s ľahkosťou a zároveň zvolil zábavnú formu komédie, čo mu podľa mňa svedčí trochu viac ako jeho vážnejšie kúsky. Už sám o sebe perfektný príbeh tentokrát obohatil antickým chórom, výstrednou Mirou Sorvino a podareným záverom. (8/10)

Sousedi 2 (2016)

(104/2016) / Na výstrahu Sethovi za 1*. Aj totálna hlúposť sa dá spraviť aspoň zábavne. Jedna fakt dobrá scéna (Sabotage!!!) je máličko.

ARQ (2016)

(103/2016) / Zábavné ultranízko rozpočtové scfičko na tému time-loop. Doslova od prvej sekundy sa ide rovno na vec čo je super, ale trochu nakoniec chýba väčší priestor pre rozohranie zaujímavejšieho deja. Herci hrajú docela primerane okolnostiam, bál som sa, že pre nízke náklady budú slabým článkom. Dobrá oddychovka od Netflixu. (6/10)

Jánošík (1921)

(102/2016) / Čo dodať, jedná sa o prvý slovenský film, z tohto historického hľadiska je to určite povinnosť pre každého filmofila. Veľmi prekvapujúci a potešujúci je ale fakt, že film má aj naozaj čo ponúknuť (zdôrazňujem rok vzniku je 1921). Akcia, emócie, jednoduchý, ale zábavne zrealizovaný dej, no naozaj som čakal čo sa bude diať vo filme s každou novou scénou ďalej. Prekvapila aj miera brutality na tú dobu a retrospektívny štýl rozprávania príbehu. Okrem info tu na stránke, dobré info ešte tu: http://janosik.terchova-info.sk/janosik-1921/ (10/10)