Dívka ve vlaku (2016)

(1/2017) / Áno, príbehovo v jadre je to jednoduché. Formálna stránka je ale tentokrát tak podarená, že v pohode prekrýva slabšiu pointu. K tomu Emily a hlavne Haley Bennett dodali filmu parádny náboj svojím herectvom. Zaujímavé krimi. (7/10)

Celebrity (1998)

(161/2016) / Tak tento Woody mal podľa mňa všetky predpoklady dostať sa do jeho Top 10. Super prostredie ale všetko vyplynulo do stratenia hlavne pre nekonečné kecanie a naťahovanie. Asi tam sám Woody fakt chýbal. (6/10)

Červi (1975)

(160/2016) / Chladná až creepy (ne)atmosféra je aj vďaka prostrediu blízka Kubrickovmu The Shining. A nielen to, explicitným zobrazovaním násilia sú si vlastne títo dvaja dosť podobný (A Clockwork Orange napríklad). Shivers ale namiesto vnútorného šialenstva servíruje ako základ teroru veľmi konkrétnu červiu potvoru. A aby toho nebolo málo, parazit spôsobuje deviantné sexuálne besnenie nakazených takže film v závere pripomína aj zvláštny zombie horor. Napriek vymenovaným "pozitívam" film asi zámerne plynie bez veľkých ambícií vtiahnuť diváka emočne ale bohužial tentokrát mi tá Cronenbergovsky sterilita nesadla na plno. (6/10)

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

(159/2016) / Film potiahlo hlavne herecké supertrio a mne sa najviac fakt páčil ten parchant Malkovich. Inak Deepwater Horizon je celkom štandardný katastrofický film ale funguje po stránke dynamiky a zábavnosti. Škoda, že sa nešlo do ambicióznejšieho scenára s opisom následných udalostí. (6/10)

Případ Barnabáš Kos (1964)

(157/2016) / Odvážny zásah do mentality súdruhov. Solan si touto absurdnou satirou isto zavaril do budúcna. Josef Kemr ako Barnabáš vyťahuje film do nadpriemeru, pretože napriek odvážnej myšlienke a náročnejšiemu spracovaniu je film emočne slabší. (7/10)

V přístavu (1954)

(156/2016) / Pochmúrna dráma z prostredia dokov, ktorú ťahá práve tá studená beznádejná atmosféra a samozrejme Marlon Brando s Evou M. Saint. Škoda ukecanej romantickej línie, ktorá vypĺňa stred filmu, mohlo sa viac zapracovať na budovaní napätia a možno záver mohol mať ešte väčší šmrnc. (8/10)

Tři dcery (1967)

(152/2016) / Ťažko niečo dodať keďže tu je kopa skvelých komentárov (troufalka, hemul, Filomena.I.). Uher 60-tych rokov je proste pojem. (9/10)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

(147/2016) / Čistokrvný výpravný hollywood a Fincher je jeden z pár ktorý si bez strachu môže zobrať na starosť takto náročný scenár. Prvá tretina vyslovene krásna, čistá radosť z filmu, postupne ale Button stráca na sile a na záver prináša len docela odfláknutý generický záver. (8/10)

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

(146/2016) / Zbytočný unavený film ktorý je dramatický zhruba tých 35 sekúnd. A výnimočne mi nesadol Hanks. (4/10)

Týpci a zbraně (2016)

(145/2016) / Teller a Hill fajn, námet vlastne celkom originálny len tomu chýbala iskra. Trebalo podľa mňa film šupnúť do čisto komedionálnej polohy alebo z toho urobiť drsnú drámu až thriller. Takto sa pohybujeme kvalitatívne vo vodách indie dramedy čo je dosť málo na plnohodnotný A-čkový film. (6/10)