• Krátkometrážní
  • Fantasy

Drábovina (2015) odpad!

Celé by se to dalo odvyprávět v minutě a půl a byl by klid. Tohle bylo Utrpení Panny orleánské.

Sedmero krkavců (2015)

Moc jsem od toho nečekal. Trailer sice byl poutavý, ale co do obsazení mě to nepřesvědčilo. Potom jsem zhlédl film a byl šťastný, že jsem tu pohádku viděl. Obsazení bylo do rolí zvoleno dokonale. A i když by samotný děj pohádky mohl spadávat k nudě, tak tady to tak není. Pořád se něco děje, pořád se děj posouvá dál a dál. K tomu pěkná letecká kamera, která se k těmto lokacím a k tomuto příběhu zkrátka hodí. Byla to dobrá volba. Sice to není typická přitroublá česká pohádka, i když chvilkami to tam trošku je - neznamená to, že to tak být musí. Určitě na zpestření české kinematografie, vznikla krásná česká dramatická (chvilkami možná až lehce hororovými motivy - asi pro starší děti) pohádka.

Ano, trenére! (2015) (pořad) odpad!

Super je Ano, šéfe! Aby ještě bylo Ano, trenére!, už není ono. Po dramaturgické stránce to nemá takový vývoj jako Ano, šéfe! Zde to nikam nespěje. Má to spíš možná blíž k dokumentu.

Vyhmátnout, vomakat, pochopit (2010) (studentský film)

Pán povídá hezky, kdyby bylo na něj lépe vidět, nebylo by to na škodu. Dále černobílý obraz. Proč? Tvoří se tím nějaké umění? Mně to přijde neopodstatněné. A chtělo by to trochu rozvinout po citové stránce, když už tam máte takového člověka. Trochu to podbarvit. Zhlédnuto zde: http://www.youtube.com/watch?v=99Rf5oR-w24

Kytarová (2012) (amatérský film)

Aby onen titlt shift nebo rack effect fungoval, musel by být obraz nahoře a dole rozostřený mnohem víc, než jak je teď. Teď to tak ještě nefunguje.

Maledictus (2012) (amatérský film) odpad!

Tohle je znásilnění filmového žánru. Já chápu autorovu zapálenost do filmu, ale napřed ať zkusí udělat něco kratšího a kvalitnějšího. Jinak to bude pořád dokola jenom nevydařené komické video bez jakékoliv filmové uhlazenosti. Zhlédnuto zde: https://www.youtube.com/watch?v=ZzXkBeC-F0M

Piktogram (2010) (studentský film)

Z mé zkušenosti máme na škole studenty dobré v animaci, ale naprosto špatné ve filmování. Což mě trochu udivuje. Ale lepší filmové zpracování by to chtělo. O tom žádného sporu. Zhlédnuto zde: https://www.youtube.com/watch?v=Q38Ub1YUCyg

Forbes (2010) (amatérský film) odpad!

Kdyby to bylo tak veselý, jako autorovo jméno, tak je to fajn, ale tohle je spíš smutný. Zhlédnuto zde: https://vimeo.com/22023974

7 rozhněvaných gaunerů (2012) (amatérský film)

Šíleně dlouhý a nudný. Po pěti minutách v jedné místnosti to už bylo neúnosné. Kamerově žádný zázrak. Barvu autor nezná. Zvuk odbytý. Bez atmosféry. Hvězdu aspoň za tu snahu pracovat na něčem "velkém". Zhlédnuto zde: https://vimeo.com/51120620