• Western

Monty Pythonův létající cirkus - Full Frontal Nudity (1969) (epizoda)

Tak dost, je to příliš praštěné! Hlídám tento pořad, aby se příliš nepotrhl. Já mám rád humor a rád se zasměju. Jen málo lidí se směje raději než já. Možná moje matka. A poručík Wilkins. A chlapi v posádce. Vlastně většina lidí se směje radši než já.

Monty Pythonův létající cirkus - It's the Arts (1969) (epizoda)

Jakto, že svět nikdy neslyšel o skladateli jménem Johann Gambolputty de von Ausfern Splendenschlitter Crasscrenbon Fried Digger-Dangle-Dingle-Dongle-Dungle Burstein von Knäckertrascher Apfelbänger Horowitz Ticolensic Grandernotty Spelltinkel Grändlich Grumbelmeyer Spellterwasser Kürstlich Himbeleisen Bahnwagen Gutenabend-Bitte-Ein Nürnburger Bratwurstel Gespurten Mitz-Weimacher Luber Hundsfut Gumberaber Schönendanker Kalbsfleisch Mittelaucher von Hauptkopf Ulmský? (To jméno si pamatuju.)

Gatti rossi in un labirinto di vetro (1975)

Kromě barvy, do které se tentokrát vrah odívá, tady není originálního nic, párkrát se dokonce krade z Torsa či Argentových filmů. FIlm je ale zábavný a jeho hlavní postavy dostatečně sympatické, abych se u tohoto oddechového gialla dobře bavil. Trashový závěr by mi jinde možná vadil, ale do tohohle seděl přesně.

1000 dollari sul nero (1966)

Chvílemi zajímavý, chvílemi zábavný western o dvou bratrech, kteří jsou natolik rozdílní, až jsou si nakonec strašně podobní. Jinak jde ale všechno podle šablony. Steffen je stejný jako všude, Garko coby zlý Sartana sice přehrává, ale nakonec jsem si zvykl. Kromě nakreslených skal a aztécké modlitebny, v níž sídlí banda, zaujme nejvíc podzápletka s matkou a Lacerenzova hudba.

Ringo del Nebraska (1966)

Bava byl velice dobrý režisér, ale tady působil jen jako režisér druhého štábu. Lze to pochopit - při natáčení Prokletí smrti se naprosto rozpadla produkce a Bava nakonec nedostal zaplaceno, mohl být rád, že byl film dokončen a uveden, proto zřejmě přijal pomocné práce na tomto béčkovém westernu, který jako by vypadl z oka padesátkové americké produkci. Ken Clark ostatně vypadá spíše jako Wayne než jako Eastwood. Na nedělní odpoledne celkem ok, ale jinak to vážně není nic extra.

Wanted Sabata (1970)

Zatímco Brad Harris v roli Sabaty, který ničím vůbec nepřipomíná toho Van Cleefova, se skrývá před zákonem po boudě, kterou na něj ušili padouši, a celý film nedělá prakticky nic, hlavní roli získává padouch v podání Vassiliho Karise. Ani to však nemůže nijak pozvednout tuhle zmatenou nudu, natočenou snad ještě rychleji než napsanou.