Past na rodiče (1998)

No povedená romantická komedie plná dvou malých spratků - dvojčat, která jsou vsude kam se podíváte :) no ale zas taková bomba to nebyla, kolegové!!! :-)

Božský Bruce (2003)

Originální nápad, hlavně v podobe Boha, Morgan Freeman je uzasný, bohuzel Jim Carrey zase trapný a Anistonová jako obvykle spatná. Na konci je to ponekud nudné, a proto nezbývá nez dát 2* nebo radsi spis 3*, vzdyt je tam Bůh Morgan Freeman, který hraje (ze by?) Boha :-)

Návrat do budoucnosti (1985)

Tenhle film má neskutecný náboj .... nemám moc rád sci-fi, ale v tomhle odvaru spojeného s komedii, film se také hodne tvářil jako parodie na vázné sci-fi snímky. Christopher Lloyd je uchvatný. MIchael J. Fox moc nezjajímavý a Lloyd ho docela dost uválcoval v hereckém projevu, Sice tam existují nekteré logické nesrovnalosti ale to vubec nevadí, tech výborně propracovaných srovnalostí tam bylo mnoem více, tak není co resit, hodne mi to pripomnello Zitra vstanu a oparím se cajem, ale ten nás pocin nebyl tak akcní, ale v mnohých smerech lepsí, ale to si clocek precte v jiném komentráři. :-))

Přes palubu (1987)

Nejlepší romantická komedie. Je od reziséra který natocil i Pretty Woman, a já musím rict ze tenhle dnímek je 100x lepsí nez nastavovaná kase v podobě nechutné komedie v cele s uzasným tandemem Gere-Robertsová, tenhle film má lepsí herce, lepsí nápad, originální scénář, vtiponost nezná mezí, postavy jsou uzasné. Proste nemám co vytknout, skvelá zálezitost a film, který doslavo miluju :))

Pretty Woman (1990)

Tenhle film uz nemám rád pro to jaký je, ne ze by byl takový po filmové stránce, ale proto ze je to uz milionkrát omleté klišé, které nezná soupere v tom jak je stále dokolo omílané. JInak abych rekl za sebe nevidím v nem nic zajímavého, ohraný dej prosté chudinky, bohatého prince, spis je to pohádka pro dospelé a zasnené lidi. Ale nedí se uprít ze je to romantická komedie jak by asi mela správne vypadat, ale bohuzel romantická komedie není to právé, jak by mel vypadat kvalitní film .... romantická komedie muze být jen zábavná, ale u téhle mi i ta mira zábavnosti pripadala spatná, a jeste jedna vec, Richard Gere ani Julia Roberts nepatrí do mých oblíbených herců, takze nemuzu hodnotit jinak ....

Dannyho parťáci (2001)

Přítomnost Damona, Pitta, Robertsové pokaždé nejak zkazí muj dojem z filmu, toto byl velice originální snímek, hodne propracovaný, ale ..... za prvné je tam D, R, P.... navíc se film zameruje jen na samotnou loupez, která je plná perfektní techniky a stylovosti, na druhou stranu postavy postrádají duši, jsou to jen drevení panáci, skoda ....

Nesnesitelná krutost (2003)

Je to spis asi na 3,5. Kdyby clovek nevedel ze je to od Coenů asi by to ani neuhádl. Kdyby clovek nevedel ze je to od Coenu, nepridával by zbytecne hvezdicky, kdyby clovek nekde cetl, bude ve filmu hrát Zeta-Jones a Clooney a bude to romantická komedie asi by tezko odhadoval, ze to natocí Coenové. A kdyby to celé zhlédl, tak by si rekl: To je trochu lepsí romantická komedie, natocena stylem "Hollywood". A kdyby ani potom nevedel ze jej natocili Coenové, tak by se neodhodlával k vyššímu hodnocení jen kvuli ucte k jejich slavným příjmením. Ale nejlepší bude, když se na to ani nepodívá, protože zjistí, že Coenové upadli to baziny komerce, ale jeste jim prece zbývá trocha originality, snad se jeste zvednou .... Jinak ale velice zábavný filmecek .:-)))

Muž, který nebyl (2001)

Film plný absurdních situací a uchvatné poetiky, naprosto uzasné zpracování úvodu a nádherně stylizovaný závěr. Skvělí herci, hlavne BBT, jen nevím, jak od tohoto mohli Coenové klesnout na uroven Nesnesitelné krutosti ....

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Mnozí zde rozebírají, jak byly jednotlivé příběhy zajímavé a jak byl který z nich lepší než ten druhý a nebo, že druhá epizoda o lékaři byla ta nejhorší, jiný zas hovoří o tom, že ta byla zase ta nejlepší. Domnívám se, že je úplně jednom která epizoda byla nejlěpší a která naopak nejhorší. Důležité je brát film jako celek, který je na(ne)štestí složen z mozaiky více či méně zajímavých příběhů. Je celkem logické, že když postavíte vedle sebe cokoliv, co se dá vzájemně porovnávat, zjistíte, že jedno je lepsí než to druhé. Proto i některé epizody se mohou zdát horší, ale to se dalo pžedpokládat již předtím, než jsme začali film vůbec sledovat. Důležité je to, jaký je celkový dojem z filmu. nemůžeme vytrhávat jednotlivé části snímku a říkat, že ta se líbila, ta se nelíbila. Záměrem bylo odehrát příběh složený z mozaiky několika na sobě závisejících epizodách, měli bychom proto hodnotit film jako celek, protože tvůrci nám záměrně ukázali jednotlivé paralelní děje dohromady a ne každý zvlášť v samostatných filmech. Celá dějová linie se pohybuje a bloudí mezi třemi nezávisle na sobě existujících příbězích, které spojují dvě věci. První z nich je láska v podobách zrovna ne příjemných a druhým jsou psi. Když se budu snažit nějak zhodnotit jednotlivé příběhy jako ostatní, ačkoliv to asi není nejlepší způsob hodnocení filmu, paradoxně by mi vyšla jako nejhorší hned první epizoda a muži, který miluje ženu svého bratra. Zajímavým lákadlem se mohou zdát zápasy psů na smrt, ale pokud se zamyslíme víc nad tím, proč tam vůbec byly, napadne nás pouze to, že si díky nim Octavio vydělával peníze na to, aby mohl utéct s ženou jeho bratra. Jiný hlubší smysl tam psí zápasy neměly. Expresivnost záběrů na samostatné zápasy a mrtvá těla byly sice zajímavé, ale jinak měly spíš jen funkci kulisy, která diváka zabaví a on bude nad samotnými záběry trnout. Kromě zpestření děje nebyl pro tak sugestivní vyobrazení zápasů jediný důvod, protože samostatná krutost zápasů nebyla propojena na jiné události filmu, kromě té popsané již výše. Samotný příběh první epizody navíc působí velice naivně a námět velice otřepaně. Ale v tomto případě to vůbec nevadí, protože samotný naivní děj je zasazen do velice zajímavého prostředí periférie dnešního Mexico City, ve kterém už nepůsobí tak schematicky jako kdyby byl zasazen do prostředí typického pro většinu amerických filmů. Postavy navíc nepředstavují žádný značný posun dopředu, jejich příběh se postupně odehrává sice akčnějším tepmpem než ostatní, ale jinak je velice předvídatelný už díky prvotní zápltece, která se drží jasných konvencí bez sebemenších zvratů. Původní epizoda byla jistě nejzábavnější, nejšokující, stylově natočenou, nejakčnější, ale nehodnotil bych ji jako nejlepší (no i když,...:-) Druhá epizoda, která se tváří nudněji než první, je ale o poznání zajímavější, protože v nich sledujeme význačný posun v jednotlivých charakterech, konflikt mezi společenským řádem, rodinou a vlastním srdcem. Zvláště zajímavé mi připadalo, jakým způsobem byla nastíněna psychika modelky, která postupně propadá panice nad ztrátou psa, který je uvězněn pod podlahou (pes byl také možná nejzajímavější moment v celém dilmu) i jejím přítelem, který řeší hlavně konflikt mezi svým vlastním svědomím. Poslední povídka byla určitě ze všech nejsložitější, protože pochopit jednání a chování a hlavně psychiku jejího hlavního hrdiny je velice problematické. Ten je na jednu stranu ukazován jako milující otec, který zápasí s tím, že se z něj stal bezdomovec, na druhou stranu zabíjí pro peníze bez jiného motivu než jsou peníze. Otázkou je, zda tyto dva protiklady bez nejměnší vazby na sebe jde k sobě dát a utvořit s těchto dvou vlastností jednu postavu, která má divákovi připadat kladná. Opět se zdá, že jmenovka „nájemný vrah“ byla hlavní postavě přidána tak trochu na efekt jako syrové psí zápasy v první epizodě. Ale na druhou stranu fakt, že byl nájemným vrahem značně oživovalo děj a místy jej tvožilo i napínavým. Největším kladem na třetí epizodě bylo to, že její hlavní hrdina byl jen jeden, a proto se na výbornou povedlo rozvinout jeho příběh a zaznamenat tak jeho psychický posun a celkově otevřít jeho duši a učinit tak tento příběh nejemocionálnějším ze všech tří.

Kill Bill (2003)

První díl tohoto díla, který se jistě zařadí spolu s dalsími Tarantinovými dily mezi filmy kultovní, je úplně jiný něž pokračování. Dovolím si napsat, že Kill Bill je nejlepší akční film všech dob. Nevím, jak Uma se všechno, co ve filmu potřebovala uplatnit, dokázala naučit, ale prostě to dokázala na výbornou. Film má úžasný styl, jaký jsem nikde ještě neviděl. Mohl by vzniknout jako japonský samurajský film, ale Tarantino ho nadupal tak, že se z něj kromě podívané plné samurajsých mečů, nádherných soubojů a bojových umění stal i naprostý hollywodský trhák, jehož stylovost a „cool“ atmosféra se dají jen těžko popsat.