Strážmistr Topinka

(seriál)
  • Slovensko Strážmajster Topinka
Trailer
Komedie
Česko / Slovensko, 2019, 11 h 11 min (Minutáž: 50–53 min)

Petr Zahrádka

Miloslav Holman

Andy Čermak

Robert Mikluš, Jiří Bartoška, Veronika Freimanová, Jenovéfa Boková, Marek Geišberg, Miroslav Donutil, Gabriela Marcinková, Václav Kopta (více)

Epizody(13)

Postavy ze seriálu Doktor Martin se vrací v nové sérii, jejímž hlavním hrdinou je tentokrát protějovský policista Tomáš Topinka (R. Mikluš), který v podhorském městečku řeší nejrůznější případy. Ať už jsou banální či skutečně dramatické, svérázná Topinkova figura každé vyšetřování prožívá jako velkou kauzu... (Česká televize)

Trailer

marhoul

Budu zřejmě, ve společnosti tolika otevřených hlav s vytříbeným vkusem, výstřední, ale s chutí napíšu, že ne každý československý divák kouká výhradně na netflix nebo HBO, ne každý má stále náladu na drsné severské detektivky, jsou dokonce i diváci, kteří nechtějí snášet drtinou většinu zvratků z novy nebo primy a rádi se večer podívají na něco bez reklam, co příjemně plyne, neruší, je to z hezkého prostředí, dobře obsazeno a je to dokonce i vtipné. Osobně jsem viděla tři- čtyři díly, byly fajn, nic, nad čím bych si odplivla. Roberta Mikluše mám ráda z Brněnského divadla a jako Topinka mě bavil. Komentáře typu, jestli má tohle Jiří Bartoška zapotřebí nejsou nutné. Proč by si pan Bartoška nemohl zahrát v něčem, na co se můžou koukat děti i s rodiči nebo prarodiči? Myslím, že toho chlapa vidí každý rád, takže proč ne? Jenovéfa Boková se dostává do rozpoložení, kdy nepůsobí jako drzý spratek, nýbrž jako šarmantní mladá dáma ( sympatická baba to je) a Marek Geišberg taky neměl chybu. Pěkné tři hvězdičky a pozdrav všem, kteří to vnímají stejně. ()

Pierre

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dobrý den, tady Pierre. Jsem sice zapřísahlý intelektuál, ale odsledoval jsem všech 13 dílů tohoto seriálů. Na začátku příjemné překvapení, ale velmi brzy šel seriál z kopce a ve výsledku byl možná až moc pohádkou.  Ale Jenovéfa Boková je pohádkově pěkná herečka a bavily mě ty upoutávky.:D Jestli jste ještě nevyrostli z her na četníky a zloděje, dívejte se na Strážmistra Topinku. ()

italka63

Opět jedna z věcí, kterou jsem neměla v plánu vidět, podruhé už to sice nebude, ale pokud chcete nenáročně a s nadsázkou odreagovat mozek, dá se tento seriál vidět. Vždy jsem přivítala ráda přítomnost doktora Martina, co pronesená věta, to už jen tónem perla. Některé situace mají jemné humorné detaily, některé jsou vyloženě praštěné, nadnesené, ale jedno mají společné, ač je Tomáš Topinka velmi svůj a někdy na zabití, je to v jádru hodný člověk. A to v dnešní přehršli výroby seriálových vražd a další závažné trestné činnosti, není málo. ()

cheyene

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V porovnání s Doktorem Martinem je to přece jenom slabší. Zajímavé je, že epizody, v nichž se Ellinger objeví (ideálně i s Irenou), nabírají zábavnější charakter. Že je Strážmistr Topinka průměrnou záležitostí, nenáročnou oddechovkou a někdy až jednoduchou záležitostí, je asi jasné, a kdo od tohoto počinu očekává nějaké sofistikované krimi, musí být nutně zklamán. Stejného rozčarování se patrně dostane všem, kteří vyhlížejí oduševnělý humor. Seriál o Topinkovi baví zejména tím, jak triviální je, bezelstností hlavního hrdiny a zápalu do policejní práce a ambicí se vypracovat ke kriminálce do Ostravy. Z vedlejších rolí nejvíce pobaví a potěší Jiří Bartoška, Marek Taclík a Jenovéfa Boková. Jak jsem uvedl na začátku komentáře, přítomnost M. Donutila a G. Marcinkové rovněž pokaždé potěší a je škoda, že jejich prostor je tu menší, než který měl Tomáš Topinka v případě Doktora Martina. ()

Tosim

Jsem sám, kdo by radši viděl seriál s komisařem Majerem a strážmistrem Štrosem? Vím, že už to píšu po několikáté, ale i u komediálního seriálu je třeba držet se toho, co je a není možné, nadsázka nezachrání všechno. U Topinky často hloupost přebila všechno ostatní, ale nebyla taková, že by šla přejít, už bránila v normálním sledování. ()

• Marie Topinková (Hana Vítová) říká v čase 9:34, že paní, co uklízí v penzionu, se jmenuje paní Palečková. Později, v čase 19:34, o ní ale mluví jako o paní Ptáčkové. (Jacquesmort)
  • Strážmistr Tomáš Topinka (Robert Mikluš) navštíví starostovu kancelář, odkud byl odcizen obraz. V následném rozhovoru se starostou (Miloš Vávra) Topinka starostovi vysvětluje, co je to „Modus operandi“. Je to odkaz na epizodu Modus operandi (1990) seriálu Dobrodružství kriminalistiky (od r. 1989), ve kterém si hlavní postavu inspektora Thomase Byrnese zahrál právě Miloš Vávra. (Frontier)
  • Natáčelo se v obci Velké Karlovice ve Zlínském kraji. (San Miguel)