Strážmistr Topinka (TV seriál)

Strážmajster Topinka

Komedie

Česko / Slovensko, 2019, 11 h 16 min (Minutáž: 52 min)

Petr Zahrádka

Miloslav Holman

Andy Čermak

Robert Mikluš, Jiří Bartoška, Veronika Freimanová, Jenovéfa Boková, Marek Geišberg, Miroslav Donutil, Gabriela Marcinková, Václav Kopta, Tomáš Jeřábek, Tomáš Hanák, Norbert Lichý, Tomáš Měcháček, Elizaveta Maximová, Milena Steinmasslová, Robert Nebřenský, Pavel Nový, Josefína Krycnerová, Marek Taclík, Jiří Ployhar ml., Lucie Žáčková, Magdaléna Borová, Přemysl Bureš, David Máj, Miloš Vávra, Jaroslav Plesl, Ondřej Bauer, Erika Stárková, Johana Ožvold, Petr Vršek, Michal Stalmach, Daniel Volný, Vilma Frantová, Adéla Olivová, Radoslav Šopík, Jiří Fero Burda, Branislav Bystriansky, Ctirad Götz, Antonín Hardt, Vladimír Doskočil, Lucie Roznětínská, Bibiana Šimonová, Jakub Sedláček, Petra Lorencová, Adam Ernest, Sväťo Malachovský, Ivan Lupták, Štefan Kožka, Roman Mrázik, Zuzana Slavíková, Anita Krausová, Kristína Svarinská, Karol Čálik, Peter Kadlečík, Viera Pavlíková, Jakub Burýšek, Jakub Gogál, Jaroslav Kuneš, Michal Koleják, David Vaculík, Vanda Hybnerová, Lucia Vráblicová, Lenka Olšanová, Ľudmila Swanová, Eva Leinweberová, Vladimír T. Gottwald, Jan Monczka, Michal Ďuriš st., Eva Matalová, Veronika Forejtová, Ondřej Brett, Josef Vrána, James Honců, Radek Melša, Miroslav Noga, Václav Jiráček, Zuzana Vačková, Romana Kvapiková-Julinová, Lukáš Červenka, Vojtěch Říha, Ivan Vojtek, Jana Krausová, Eva Matejková, Michal Gulyáš, Diana Toniková, Matyáš Pekárek, Ondřej Novák, Jan Hájek, Milan Cimerák, Boris Farkaš, Marek Pospíchal, František Večeřa, Martin Nahálka, Petra Schovánková
  • mira007

Komediální krimi jako derivát úspěšného seriálu Doktor Martin posunul žánr hlouběji k absurdní komedii a ikdyž se tu mihnou známé postavy z původního seriálu ( párkrát Donutil, asi jen třikrát Marcinková ) velkou díru do světa neudělal ani jako nenáročná oddechovka. Nakonec největší pozitivní věc, z které mám u tohoto seriálu radost je, že si Robert Mikluš, kterého uznávám od Dukly 61, odbyl svou první filmovou hlavní roli a doufám, že dostal balík peněz. Je to barevné, občas veselé točené v hezkých exteriérech, řekl bych velmi dobře obsazené, ale celkový dojem je rozpačitý.(16.4.2019)

• rigby

Seriál Doktor Martin nebyl žádný zázrak, ale ještě se na něj dalo dívat. Bylo to nenáročné a vtipné podvečerní odpočívání. Něco obdobného jsem čekal i od Topinky, ale to jsem se bohužel hodně spletl. Tragikomická figurka se pohybuje v kulisách podivného scénáře a jeho hloupé konání, které má být zřejmě vtipné, není vůbec k smíchu, ale spíše k pláči. Je to souboj autorů s divákem, co všechno se dá ještě vydržet. V tomto případě to ale balancuje už za hranicí vkusu. Nejzajímavější se tak na celém díle jeví alternativní seriál o Majerovi a Štrosovi.(9.4.2019)

• Tosim

Jsem sám, kdo by radši viděl seriál s komisařem Majerem a strážmistrem Štrosem? Vím, že už to píšu po několikáté, ale i u komediálního seriálu je třeba držet se toho, co je a není možné, nadsázka nezachrání všechno. U Topinky často hloupost přebila všechno ostatní, ale nebyla taková, že by šla přejít, už bránila v normálním sledování.(9.4.2019)

• Yokolobuna

Už jen to, že autorům ani nestálo za to zjistit si, že policajt v hodnosti strážmistr vůbec na ulici neslouží (jde o hodnost, co má polda na škole) vypovídá o tom, jak velká ko*otina tohle bude. Nebylo by však fér hodnotit, vždy jsem vydržel jen pár minut, takže ponechám bez... ale útržky téhle lambády sahají i po odpadu.(8.5.2019)

Je to nádherně vtipný seriál. Milý a hladivý humor kterému vévodí Robert Mikluš. Prostě jsem se do toho humoru doktora Martina a strážmistra Topinky zamilovala. Herci ,kteří se podíleli jsou úžasní :-) Ale Robert Mikluš si tím doufám prorazil cestu k velkým rolím. Jsem ráda, že se na tom seriálu podíleli i ostatní úžasní herci. Vyšla z toho krásná série. A je mi líto, že skončila. Škoda :-)(8.4.2019)

• - Emailová adresa Tomáše Topinky (Robert Mikluš) je tomastopinka@post.cz. Informaci lze zjistit v epizodě Zločin na tanečním parketu (2019) v čase 26:28. (David7)

• - V čase 9:19, když si Tomáš Topinka (Robert Mikluš) prohlíží noviny, je na úvodním listu uveden datum 18. března 2018 a den končící písmeny „tek“ (den není vidět celý). 18. března 2018 byla ale ve skutečnosti neděle. (David7)

• - Přibližně ve třetině dílu se Tomáš (Robert Mikluš) probouzí zvoněním telefonu, kde mu Lucie (Jenovéfa Boková) řekne, aby okamžitě přijel k ní domů. Tomáš má vedle postele budík, který ukazuje čas 6:35 ráno. V domě od Lucie jsou pak vidět nástěnné hodiny, které ukazují čas 6:36 ráno. Není úplně možné, aby se Tomáš dostal ze své postele až do domu od Lucie tak rychle. Přibližně ve dvou třetinách dílu pak chce Mojmír (Martin Nahálka) prokázat, že byl ráno v penzionu, ovšem Marie (Veronika Freimanová) říká, že si přibližně v sedm hodin ráno dávala snídani. To také není možné, když byl o půl sedmé už v domě od Lucie. (dejv997)