• Krátkometrážní
  • Sportovní

Smrtelné stroje (2018)

Vizuálně je to krása, celý tenhle svět je prostě parádní, jenže by si zasloužil bohužel daleko lepší snímek, než jsou Mortal Engines a věřím tomu, že kdyby se režie zhostil Peter Jackson namísto částečné produkce, tak tu máme zaděláno na kultovku. Jinak to působí celé tak nějak studeně až béčkově, hlavní postavy i se záporákem jsou necharismatické a do toho děj, který je strašně předvídatelný. Jak už jsem říkal, svět je výborný, ale provedení je béčkové. Čisté 3*

Hot Dog (2018)

Na německé poměry v klidu komedie, která nenudí, občas pobaví, ale nic nového se tu nenachází. Čisté 3*

Hell Fest: Park hrůzy (2018)

Tady je velká škoda, že se nepřitvrdilo na gore a samotných vraždách, protože to prostě ke slasherům patří a s tím by to byl i nejspíše adept na horor roku, takhle je to jen průměrný horor s necharismatickým hlavním záporákem. Na druhou stranu se tu nachází sympatické hlavní postavy, strašidelný lunapark i super masky. Konec, dá se říci, hodně zachránil. Slabší 3*

Legenda jménem T-34 (2018)

Rusové opět vytahují nadprůměrné vojenské drama až guilty pleasure bych to nazval. Hlavní hrdina s celou jeho posádkou jsou velice sympatičtí, efekty jsou výborně udělané i přes evidentně malý rozpočet (ty střely na styl Sniper Elite jsou cool) a najde se tu i super německý záporák. Oddechovka slušná, nenudil jsem se. Slabší 4*

V pasti (2018)

Mně ten film prostě přijde jako špatně okopírovaná náhraška již tak průměrného Quiet Place. To střídání časových linek začne být po nějaké době velice iritující, Sandra Bullock je tu pěkně otravná a sjet peřeje s páskou přes oči, no kam se hrabou všichni nesmrtelní herci á la Segal s Norrisem. Jak tohle může být nejúspěšnější film Netflixu mi hlava nebere, stejně jako zdejší hodnocení. Čisté 2*

Úniková hra (2019)

Moje první kino tenhle rok a nemůžu si stěžovat, protože jsem dostal takřka perfektní film, který překonal i moje celkem velká očekávání. Píše se tu hodně o spojení Kostky a Sawu, no já bych tohle nebral úplně vážně, přeci jenom tenhle film nemá nic společného s řezáním nohou, natož vůbec s hororem jako takovým, jedná o thriller. A řekl bych, že tenhle film přišel opravdu v pravý čas, přeci jen je doba, kdy jsou všichni ujetí na těchto "Escape Rooms" a teoreticky by to mohlo zvýšit popularitu, než kdyby film vyšel před deseti lety. Jinak hlavní postavy jsou dobře vybrané, máme tu chytré dítě, nerda, boháče co má všechno nebo třeba veteránku z Iráku, takže je si z čeho vybírat, pořád se něco děje, krásně rychle to odsýpá, výborně se na to kouká, místnosti jsou propracovaně udělané a není to přehnané (všechno tohle by reálně šlo vytvořit). A konec mě potěšil ze všeho nejvíc, všechno je logicky vyřešeno (narozdíl od podobného Belko Experimentu, který stál opravdu za houby). Další díl je hodně blízko a já se těším jako malej kluk. 5*

Méďa 2 (2015)

Tak druhý díl Teda je opravdu super. Opět se nám dostavilo těžce zábavného humoru (i s pár památnými scénami, na které nebude vůbec jednoduché zapomenout), celého kvanta odkazů na všelijaké filmy a seriály a hlavně daleko lepšího a zábavnějšího příběhu než v předchozím díle. Hlavní postavy opět výborné (Amanda Seyfried výborně zaskočila za Milu!) A když do toho ještě připočtu Morgana Freemana s Liamem Neesonem, tak mi z toho vychází povedené pokračování, které předčilo svůj originál. Lepší 4*

Dokonalá loupež (2018)

Nadprůměrná akční heist záležitost. Gerard Butler tu hraje výborného badass, gangster antihrdinu a já si troufnu říct, že tohle je nejspíš jeho nejlepší role vůbec. No i na té špatné straně to není o moc horší. Záporáci jsou výborně sehraní mariňáci, kteří se chovají inteligentně, mají promyšlený každý krok dopředu a když dojde na vyloupení banky, tak jsem koukal se zatajeným dechem. Akce sice moc není, ale když už se najde, tak to vypadá prostě skvěle. Je to napínavé, vypadá to reálně, drsně, přestřelky jsou opravdu skvěle ozvučené a celé je to výborně strategické. Prostě film co má grády. Čisté 4*

Kostka (1997)

No úplně nechápu, co z Kostky dělá takový kult, o kterém tu všichni mluví. Já jsem viděl pouze strašné herce, nulový závěr a hlavně nevyužitý potenciál... on samotný nápad je výborný, ale provedení je věc druhá. Slabší 3*

Zátah: Vykoupení (2011)

Vrchol asijské kinematografie !!! Absolutní nářez, brutální, neuvěřitelně intenzivní akce na styl Mortal Kombatu, kde si nikdo rozhodně na nic nehraje a jede se bombovým tempem od začátku až do závěrečných titulků. Tenhle film je dokonalým příkladem, jak vlastně z ničeho vytěžit úplné, ale úplné maximum. Za nízký rozpočet maximum akce, na kterou bych koukal s velkým potěšením celý měsíc v jednom kuse. Takový masakr jsem již dlouho neviděl a po dlouhé době to mám jednoduché s hodnocením. Jedna z nejlepších žánrovek vůbec, a takhle jsem si nelahodil pěkně dlouho. 5*

Časové pásmo bylo změněno