M*A*S*H (1972) (seriál)

Genialni ve sve jednoduchosti, nadcasovosti, nalehavosti upozornovat na samou podstatu lidske blbosti, vtipny, britky, nekdy smutne realisticky. Skveli herci. Nema smysl cokoliv dodavat.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Smiril jsem se s tim, ze tenhle serial proste nesedne kazdemu. Ok, s tim nemam problem. Co me udivuje, je vyzdvihavani serialu ala' Jak jsem potkal..., Pratele a pod. nad teorii. Pochopil bych to v pripade logickych argumentu. Pochopil, ale nesmiril bych ses s tim. Ale ty vase argumenty jsou stejne usmevne jako kalhoty do zvonu v soucasne dobe :) Nekomu se to libi, nekdo je "vestec", ktery vi predem vsechno, co se vlastne jeste ani nereklo. V zivote jsem par takovych chytrolinku a mudrcu potkal. Docela srandovni postavicky :) Takze, mily pratele, nechte nam naseho Sheldona a spol., smirte se s nasimi nizkymi naroky na intelektualni podstatu zabavy, my uz proste jini nebudeme :) Tohle se neda vysvetlit. Tenhle serial bud sedne, nebo ne. Novejsi dily jsou bohuzel slabsi, nicmene, lepsi nez dratem do oka a pro me jsou i ty nejslabsi dily teorie lepsi, nez vyse zminovane serialy. Co z toho plyne? Kazdemu, co jeho jest. Ale kurwadrat... Na teorii mi nesahejte!! :)

9. rota (2005)

Proc plny pocet? Je tu mnoho vytek na adresu prvni pule... Mne ta prvni pulka krasne sedi s tou druhou. Dodava to pribehu na duveryhodnosti, realite, uveritelnosti. Kdo z vas, kritiku tehle casti, byl vubec na vojne? Vy, kteri kritizujete druhou cast za prilisnou "gerojovost" nekterych akteru, vytahli jste nekdy paty z mamincina naruci? :) Je to tak, jak by to melo byt. Mame tady obraz valky v cele sve syrovosti. Valka je proste kurva a tady ji mame. Je nesmyslna, s obcasnym a pro nekoho az nelogickem patosem, proste v cele sve "krase". V porovnani s poslednim Stalingradem tenhle film vynika jeste vic. Je jiny, nez Vojin Rayen. Ale pro me krasnym, drsnym, realistickym ztvarnenim valky.

Na Hromnice o den více (1993)

Prisel jsem, videl jsem, nepochopil jsem (tu horu vseobecneho nadseni) a odchazim. Jen diky dvema skvelym hercum a nekolika plznickam (vypity pri hodnoceni, podotykam. pri sledovani filmu jsem vzdy zcela strizliv, ani kapka alkoholu, aj sver...) jsem tomu dal to, co jsem tomu dal.

Vlk z Wall Street (2013)

Skvely Di Caprio to tahne kupredu. Asi je to tematem, tim, ze to vychazi ze skutecneho pribehu, tedy bez napadu, ale me tohle nic nereklo. Zpracovani hezke, poctive. Diky Leovi to ma za me tri kousky.

Jak vycvičit draka (2010)

Pohodova, vtipna, napadita, netuctova pohadka. Na rozdil od dvojky. Co ji vytknout? Za me nic, splnila ucel.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Co napsat...? Komu se to nelibi, toho stejne nepresvedcim, kdo ho miluje, tomu jsou jakekoliv me postrehy a nazory stejne fuk, pac se na to diva stejne. Zaryl se mi do srdce, previt jden. Dal mi tolik smichu, ze asi neumru a budoume muset zastrelit. Samozrejme ma i sva slabsi mista, pozdejsi serie, ale to se neni cemu divit. Skvely dabing, hromada smichu, vyborni herci-neherci. Je to prvni serial, kde jsem fandil zaporakovi :) Tohle dilo je jen k pobaveni, nastesti. Nest nejake poselstvi, asi se strelim do hlavy ve tvaru legracni kostky ledu.

Comeback (2008) (seriál)

Asi musim hulit, nebo mit alespon dve promile pod kuzi. Dejdar byl vynikajici v Uciteli tance. Tenhle majstrstych novacke filmariny je smutnejsi nez muj pohled na prvni vyplatni pasku...

Zelená míle (1999)

Nejak mi nejde dat vice nez tri hvezdy. Duvody? Dle meho jeden z nejprecenovanejsich filmu... A proc? Tomu filmu proste "neverim". Lacine tema, literarni predloha, takze zadny originalni napad (to je ale jen druhotny duvod), postava "prostoducheho" cernocha je jako delana na roznezneni slabsi pulky populace, vsechno je predem velmi odhadnutelne, zli jsou po zasluze potrestani, dobro je z obrazovky hmatatelne i klestema. Verim tomu, ze kdyby se tohodle tematu ujali skandinavci, aniz bych je nejak vynasel do nebes, bylo by to uveritelnejsi, bez tolika patosu, ktery bych mohl nosit v nusi a herci by byli takovi uveritelnejsi, civilnejsi. Za me... Videl jsem to jednou a stacilo mi to.